Ceturtdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lauku diena kā zemnieku paskubināšanai

Lauku diena kā zemnieku paskubināšanai
17.07.2006 22:03

0

Vairāk nekā trīs desmiti mūsu rajona zemnieku saimniecību īpašnieki piedalījās Lauku dienā, ko rīkoja kooperatīvā sabiedrība “Durbes grauds”. Viņi salīdzināja un novērtēja dažādās tehnoloģijās apsēto labības un rapša lauku attīstību, kā arī vēroja darbā mūsdienīgu lauksaimniecības tehniku, ko demonstrēja Aisterē ļoti vērienīgi strādājošais vācu uzņēmums SIA “Baltic Agrar”, kura īpašnieks ir Timzēns Hauke, bet saimniecības pārvaldnieks – Aldis Priedīte.


Vieglāk ir tad, ja var sajust kolēģa plecu

Kā pastāstīja kooperatīvās sabiedrības “Durbes grauds” valdes priekšsēdētājs Sandris Bēča, Lauku diena tiek rīkota ne pirmo gadu un tā palīdz ne tikai piesaistīt sabiedrībai jaunus dalībniekus, bet arī rada pleca sajūtu tiem lauksaimniekiem, kas apņēmušies darboties un jau trīs gadus darbojas kopā. Šis cēliens laukos neesot viegls nevienam. Graudaudzētājiem zaudējumus radīja ne tikai skarbā ziema un kailsals, bet arī lielais sausums, kas īpaši nomācis vasarājus.
“Grūtības pārvarēt ir vieglāk, ja šajā pasaulē neesi viens. Arī šajā Lauku dienā man pieteicās vairāki cilvēki, kas vēlas sadarboties ar kooperatīvu,” teica valdes priekšsēdētājs, pastāstot, ka kopā ar zemniekiem druvu apskatē piedalījusies arī Laima Klidziņa – agronome no Zemgales, kurai pašai Iecavas pusē pieder 700 hektāru liela zemnieku saimniecība. Zemgalniece ļoti atzinīgi vērtējusi lejaskurzemnieku veikumu, sakot, ka viņi var būt lepni, jo praktiski neatpaliek no kolēģiem, kas strādā Latvijas auglīgajos līdzenumos.

Ne vienmēr vajadzīga dziļā aršana

Jāpiebilst, ka sarīkojums bija izdevies arī tajā ziņā, ka deva Lauku dienas dalībniekiem vērtīgu pieredzi. Zemnieki varēja salīdzināt, kā attīstījušies sējumi, kam augsnes sagatavošanā izmantotas atšķirīgas tehnoloģijas. Ne vienmēr ir nepieciešams pielietot maiņvērsēju arklu, lai veiktu dziļo aršanu. Dažkārt, lai sasniegtu labus rezultātus, ir diezgan, ja lauka virsmu tikai nokultivē. Tādējādi ne tikai ietaupās degviela, bet iespējams arī ātrāk un labākajos termiņos apsēt. Tomēr, kā sprieda zemnieki, nevar jau arī pāriet tikai uz zemes irdināšanu. Vismaz pēc trīs gadiem vienreiz zeme arī jāuzar.
Savus rapša laukus, kur, neraugoties uz laika apstākļiem, tomēr gaidāms bagāts birums, kolēģiem izrādīja Durbes novada zemniece Inta Kalnīte, bet kolēģis Ainars Brikmanis varēja palepoties ar kviešiem, kuru vārpas ir ne tikai garas, bet arī pilnas ar briestošiem graudiem. Tas esot panākts, savlaicīgi pielietojot papildmēslojumu. Šogad “Valēnu” saimnieks spēris kārtējo solim uz priekšu, iegādājoties arī jaudīgu miglotāju.

Traktoriem vajadzīgs noslogojums

Tehnikas demonstrējumi notika piekalnītē Liepājas – Aizputes šosejas malā uz SIA “Ezermaļi” piederošās zemes. Turpat blakus saimniekojošais Āris Grāmatiņš šajā sakarībā teica, ka būtu tikai priecājies, ja šai izrādei būtu izraudzīti viņa saimniecības lauki, taču neesot paguvis laikus tos pieteikt. Kaut arī sevi par nabagu Grāmatiņu Āris neuzskatot, tomēr tik jaudīgas tehnikas iegādei, kāda atrodas SIA “Baltic Agrar” īpašumā, viņam naudas nepietiekot un arī bankas to nepiešķiršot. Tomēr zemnieks sprieda, ka traktori un citas ierīces ir jāsaskaņo ar apstrādājamajām zemes platībām. Kāda jēga iegādāties dārgu tehniku, ja nav iespējams nodrošināt tai pilnīgu noslogojumu?
Līdzīgās domās bija arī Bunkas pagasta sēklaudzētājs Viesturs Niedols, kurš pastāstīja, ka vācu lauksaimniecības uzņēmums izmantojot katru iespēju, lai īpašumā esošās zemes platības paplašinātu un šobrīd jau neatsakoties pat no 5 hektārus lieliem pleķīšiem, par kādiem savulaik negribējis ne dzirdēt. Šāda izvēršanās, kā varēja saprast, vietējiem zemniekiem nav īsti pa prātam, jo viņi baidās, ka var pazaudēt labi iekoptus un saimniekošanai nepieciešamus laukus, ko līdz šim nomājuši. Un bažām ir pamats, jo ar vienu otru mūsu zemnieku tā jau esot noticis. Un tomēr ir patīkami vērot, ka zeme neaizaug, bet ir apstrādāta un dāsni atalgo kopējus.

Nākotni noteiks ražotāji

Arī cilvēkiem tad laukos atrodas labi apmaksāts darbs un nav jādodas projām no savām ģimenēm un tuviniekiem uz Īriju vai citām valstīm, lai pārdotu svešiniekiem savas rokas un zināšanas. Tā zemnieku saimniecības “Baroni” īpašnieks Osvalds Rukmanis, kurš nelaiž garām nevienu iespēju iepazīties ar jaunāko lauksaimniecības tehniku, palepojās, ka viņa tuvākais kaimiņš Andris Pētersons brauc ar 450 zirgspēku jaudīgu traktoru, apstrādājot SIA “Baltic Agrar” laukus un, ja lietas tā turpināšoties, tad būšot iespējams kļūt neatkarīgiem no Durbes, izveidojot savu lauksaimnieciski spēcīgu Aisteres novadu. Tas protams ir joks, taču ne bez būtiska zemteksta. Zemnieks ir pārliecināts, ka nākotne pieder tiem apvidiem, kur pirmajā vietā būs ražošana, nevis tūristu ēdināšana vai citas maznozīmīgākas aktivitātes.
Ceļu uz Aisteri, lai paskatītos uz SIA “Baltic Agrar” lauksaimniecības tehnikas demonstrējumiem, no Priekules sestdienas rītā bija mērojis arī zemnieku saimniecības “Ruģi” īpašnieks Pēteris Indriekus. Viņš teica, ka pamazām nostiprinot arī savas saimniecības tehnisko bāzi, jo iegādājies ne tikai desmit korpusu arklu, ko rudenī gatavojoties likt lietā, bet arī sagādājis tam piemērotu vilcēju. “Viss iet uz priekšu, nevar atpalikt,” teica priekulnieks, piebilstot, ka platāka darba josla ļauj ietaupīt degvielu un paātrina lauku darbu norises tempus, kas ļoti no svara gan pavasaros, gan rudeņos, kad laika aizvien ir par maz.


“Valēnu” saimniekiem Daigai un Ainaram Brikmaņiem (no kreisās) par zemes apstrādes lietām ne visos aspektos sakrita domas ar vācu lauksaimnieku Timzēnu Hauki.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz