Ceturtdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Lejasraķi” augs pakāpeniski

“Lejasraķi” augs pakāpeniski
20.07.2006 19:22

0

Septembrī pašā Aizputes pievārtē, Lažas pagastā plānots atklāt pavisam jaunu viesu namu “Lejasraķi”, turklāt tas būs tikai sākums topošajam atpūtas kompleksam, jo pakāpeniski vien saimnieki iecerējuši apgūt visu savu īpašumu vairāku desmitu hektāru kopplatībā. SIA “Raķi” direktore Maija Atvara pastāsta, ka šobrīd aktīvi norisinās viesu nama celtniecības darbi un uzņēmuma “UPTK” strādnieki jau aptuveni gada garumā strādā pie viesu nama būves, kas patiesībā ir vecās mājas rekonstrukcija.

Celtniecībai piesaistīti arī Eiropas Savienības fondu līdzekļi, taču kopumā kompleksa iekārtošana notiks vairākās kārtās, no kurām viesu nama izveide ir pirmais posms. Vēl vecās kūts vietā taps atsevišķa banketzāle un konferenču centrs, bet trešajā kārtā plānots uzbūvēt pirti. Tikmēr paralēli notiek vērienīgi apkārtnes labiekārtošanas darbi, jo “Lejasraķi” – tā būs ne tikai viesu māja un restorāns, bet arī iztīrīts un sakopts dīķis ar laivu nomu un makšķerēšanas iespējām, tāpat veloceliņi un trase motorizētiem izbraucieniem, visa veida sporta laukumi, bērnu laukums un daudz kas cits. “Īpašniekam pieder ap 60 hektāriem liela teritorija, tāpēc netrūkst vietas, kur izvērsties, turklāt jau sākotnēji tika nolemts visu mērķtiecīgi veltīt tūrisma uzņēmumam, kas nozīmē, ka kāpostus te neaudzēs,” saka M.Atvara. Viņa pastāsta, ka daudzi, kas šo vietu redzējuši pirms projekta uzsākšanas jau tagad to nepazīstot. Te bijis viens cilvēku aizlaists un laika zoba izpostīts grausts, ko par tūristiem pievilcīgu neviens nesauca, taču tagad pat skeptiķi spiesti atzīt, ka sasniegtais ļauj ticēt panākumiem.
Izrādot viesu namu, direktore stāsta, ka stiklotajā terasē dīķmalā, par palienes izklaidēm varēs priecāties restorāna apmeklētāji, tāpat ap 40 viesu, ko spēs uzņemt viesu nams, ērtībām izbūvēta kamīnzāle un telpu iekārtojuma dizains tiks veidots īpaši “Lejasraķiem”. Augšstāvā gandrīz visas divvietīgās istabiņas būs ar balkonu, bet jumta numuriņi būs četrvietīgi un mazliet lētāki, tāpēc domāts arī, lai viesu nams vilinātu gan turīgus, gan ne tik bagātus ceļotājus. “Protams, skatīsimies arī kāds ir reālais tūristu pieprasījums, un nemitīgi domāsim par tālākajiem uzlabojumiem,” sola M.Atvara. Viņa stāsta, ka “Lejasraķos” būs arī darba vieta aptuveni 10 cilvēku lielai komandai, kas ir vēl viena perspektīva aizputniekiem, kas ar plašu darba tirgu nemaz nevar lepoties. “Uz amatiem, kur kvalifikācija nav vajadzīga, cilvēkus atrast bija vieglāk, bet ar pavāriem, bārmeņiem un citiem speciālistiem gāja grūtāk,” neslēpj direktore, tomēr nu jau viss esot kārtībā un sākusies darbinieku apmācība, jo līdz pirmajai viesu uzņemšanai nemaz neesot daudz laika palicis.
Arī Aizputes Tūrisma informācijas centra vadītāja Jolanta Berga par topošo viesu māju patiesi priecājas un atzīst, ka jau šobrīd paveiktais ļauj pārliecināties, ka piedāvājums būs interesants ne tikai tūristiem, bet arī pašiem aizputniekiem. “Mums, piemēram, trūkst vietu, kurp aizvest paēst savus viesus, bet te būs arī restorāns,” priecājas J.Berga. Tāpat viņa norāda, ka uzņēmēji izrādījuši iniciatīvu, lai savā dīķī piedāvātu vizināties ar kanoe laivām, ko Aizputes pilsētai dāvinājuši šveicieši. “Līdz šim neviens ar laivu nomu īsti negribēja krāmēties, bet te atradām atsaucīgus saimniekus,” norāda J.Berga. SIA “Raķi” īpašnieks, kas no plašākas publicitātes izvairās, ir kāds Rīgā dzīvojošs bijušais aizputnieks, toties direktore ir aktīva Aizputes jauniete.
J.Berga pastāsta, ka Maija pirms darba piedāvājuma “Lejasraķos” jau praktizējusies gan Aizputes Tūrisma informācijas centrā, aizvietojot vadītāju, tāpat sekmīgi ieguvusi tūrisma speciālistes diplomu Liepājas Pedagoģijas augstskolā un jaunajai sievietei netrūkst ideju un uzņēmības, darbojoties sev tuvajā nozarē. Tādēļ Jolanta liek lielas cerības uz “Lejasraķiem”, jo daudz no svara esot arī uzņēmuma vadītāju skatījums uz lietām. Tūrisma informācijas centra vadītāja arī norāda, ka “Lejasraķi” būs pirmais tūrisma uzņēmums Aizputes pusē, kur viesu uzņemšana nav tikai papildus nozare, bet pamata nodarbošanās, ar tālejošiem plāniem un idejām, ko veiksmīgi strādājot varēs arī pārvērst reālos piedāvājumos.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz