Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lielās ielas sakārtošanai trūkstot līdzekļu

Lielās ielas sakārtošanai trūkstot līdzekļu
11.10.2007 18:08

0

Atslēgvārdi

Par to, lai Grobiņas galvenā iela tiktu sakārtota līdz galam, pagaidām nesekmīgi cīnās divas Lielās ielas iedzīvotājas. Viņas vēlas, lai ierīko ietvi, ielas notekūdeņu kanalizāciju un nozāģē lielo vītolu, kura zari traucē gājējiem. Pašvaldība turpretī norāda, ka šī iela nav no tām, kuras rekonstrukcija ir visnepieciešamākā. “Es visu mūžu – savus sešdesmit gadus – esmu nodzīvojusi Grobiņā,” saka Lielās ielas 87.nama saimniece Ruta Mikuļska.

Tālāk par Alejas ielu netiek

Viss bijis kārtībā līdz brīdim, kad pirms četriem gadiem bruģis, kas klājis ielu, izlauzts, ielikts ūdensvads, kanalizācijas un gāzes caurules. Uzklāts pagaidu asfalts un apsolīts pēc gada ielas remontu turpināt. Tā arī darīts, piedevām mainīti vēl arī elektrības stabi. “Bet interesantākais ir tas, ka visu taisīja tikai līdz Alejas ielai, tālāk ne,” brīnās grobiņniece. Aizgājusi uz domi pie izpilddirektora, vaicājusi, kāpēc iela netiek sakārtota arī tālāk, viņš atteicis, ka trūkst līdzekļu. Pēc gada ierīkota ietve – atkal līdz Alejas ielai. R.Mikuļskas nams ir pirmais, uz kuru pa ietvi aiziet nevar. Pavisam bez ietves Lielā ielā palikušas aptuveni 10 māju. R.Mikuļska lēš, ka tas nav vairāk par 500 metriem.

“Rudenī visa ielas mala ir slapja, gājējam nav kur iet. Mašīnas te brauc nenormāli, ar motocikliem triecas, sevišķi piektdienas vakaros, sestdienās, svētdienās. Bija jau gadījums, kad viens ietriecās tajā kokā, bezmaz pusmetru no mājas,” rāda R.Mikuļska. Īpaši žēl viņai esot bērnu, kas pa šejieni iet uz skolu. “Viņiem nav kur palikt!” Kad par to aizrādījusi domē, viņai atbildēts, ka ietves ierīkošana šeit plānā nav paredzēta. Tas būšot iespējams ne ātrāk kā pēc diviem, trim gadiem. Bet grobiņniece norāda, ka pilsētas galvenā laukuma izbūvei šogad nauda nav žēlota.

“Pagaidām tiešām nav paredzēts sakārtot šo ielu līdz pašam galam. Tas prasītu milzīgas izmaksas. Mēs skatāmies, uz cik mājām tas attiecas un cik lieli līdzekļi ir jāiegulda – lietderību apspriežam no visām pusēm,” paskaidro Grobiņas domes izpilddirektors Harijs Poprockis. Viņš arī bilst, ka nav nemaz tik daudz bērnu, kam no Lielās ielas gala ir jāiet uz skolu pilsētas otrā malā.

Rūpes iedzīvotājiem sagādājot arī vītols, kas aug pie 91.nama. Tā zari nokarājas uz ielas un traucē gan gājējiem, gan autovadītājiem. Paši apkārtējo māju saimnieki to nozāģēt nevarot, jo koks iestiepjas elektrības vados.

Grobiņas domē atzīst, ka iedzīvotāji nākuši ar lūgumu zarus apzāģēt, un sola, ka tas tiks izdarīts.

Sētā nāk ūdens un akā ieplūst eļļa

Bet pašas lielākās problēmas iedzīvotājiem rodas lietavu laikā. Vietējie spriež, ka tajā vainojama ielas līmeņa pacelšana, ieliekot zemē dažādas caurules un uzklājot asfaltu. “Mēs esam lejā, iela ir augšā. Kad veselu nedēļu lija, nevarējām sētā ieiet. Pat kūtī nāca ūdens,” sūkstās sieviete. Redakcija novēroja – māja ir tik zemu, ka iela atrodas tās logu līmenī. Kad R.Mikuļska domē runājusi par šo problēmu, izpilddirektors attraucis – nevajadzēja māju būvēt ielas malā. Citreiz amatpersona ieteikusi nopirkt gumijas zābakus. “Vai tā ir atbilde?” retoriski vaicā R.Mikuļska.

Bet kaimiņienes un cīņubiedres Anitas Jaunsproģes akā ieplūstot eļļas, kura izplūst no mašīnām, kas brauc pa ielu. “Pa sētu pat ar zābakiem nevaram paiet,” apgalvo 91.mājas iedzīvotāja. Šī privātnama pagalmā vēl lielāks mitrums pēc lietus ir tādēļ, ka ēka atrodas vēl zemāk. “Domāju, ja uztaisītu ietvi, ūdens pa malām tecētu prom pa ielu,” spriež A.Jaunsproģe.

Savukārt, pēc R.Mikuļskas domām, problēmu atrisinātu arī dažas kravas melnzemes. Tad mājas priekšu ielas pusē varētu uzpildīt tā, lai viss būtu vienā līmenī, un ūdens vairs sētā nenāktu. “Tādas zemes domei neesot ko iedot. Ja es zinot, kur ir, viņi iedošot transportu, aizbraukšot pakaļ. Kur tad es varu sameklēt?” nopūšas sieviete, kura pārvietojas, izmantojot kruķus. Viņai esot sajūta, ka nevienam par Lielās ielas pēdējo namu iedzīvotājiem nav nekādas daļas.

“Ūdens savākšana tiek organizēta uz ielas otru pusi, kur ir pļava. Tomēr kreisajā pusē ir liels kritums, tāpēc veidojas notece no ielas. Kad ir lielākas lietavas, rodas problēmas,” situāciju komentē H.Poprockis. Viņš gan noliedz, ka situācija pasliktinājusies pēc tam, kad zemē ieliktas caurules un uzklāts asfalts. Tādēļ iela pacelta tikai par četriem līdz sešiem centimetriem. Izpilddirektors uzsver, ka tieši otrādi – pēc jaunā asfalta seguma uzklāšanas problēmu kļuvis mazāk. Iepretim 97.mājai uz ielas līdz tam bija krājies lietus ūdens, tagad tā vairs neesot. Tāpat arī autovadītājiem vairs nevajagot laipot, lai izvairītos no bedrēm. Izpilddirektors spriež – par lietus ūdens kanalizāciju varēs domāt tikai tad, kad tiks būvēta ietve. “Ja mums būtu, kā saka, nauda kā spaļi, to arī varētu drīzumā izdarīt. Bet tā nav,” nosaka izpilddirektors.

Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

Anita Jaunsproģe dodas ciemos pie kaimiņienes un demonstrē, ka gājējam uz Lielās ielas nav droši. Iedzīvotāji vēlētos, lai arī te izbūvētu ietvi.

Ruta Mikuļska uzskata, ka aplami uztaisīta arī nojume galapieturā. Visiem, kas gaida autobusu, tur nepietiekot vietas.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz