Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte, Mudrīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lietus dejotājiem nekaitē

Lietus dejotājiem nekaitē
01.07.2007 17:25

0

Atslēgvārdi

Par spīti spēcīgajām lietus šaltīm, kas izmērcēja tautastērpus, padarot meiteņu brunčus neizturami smagus, Liepājas rajona deju svētki “Izdejot laiku” noritēja līdz galam, kā bija paredzēts programmā. Sarīkojums sestdien risinājās parkā aiz Vērgales pamatskolas un bija viens no tūrisma maratona “Izbizo Liepājas rajonu!” pieturas punktiem. Koncerts sākas pulksten 20 vakarā, laiks vēl ir labs. Ap to laiku Vērgales centrā ielu nomales neierasti pilnas ar automašīnām. Pie veikala spieto jauniešu bariņi, bet parka tuvumā atpūšas tie, kuri jau nodejojuši, gatavojas tie, kuriem uz skatuves vēl jākāpj, bet aiz tribīnēm notiek alternatīvie deju svētki – ne viens vien skatītāju pāris griež savu danci.

Dejas kļūst jestrākas

Pie ieejas parkā uz apmalītes sēž bariņš jaunu puišu tautastērpos. Viņi esot no Vaiņodes jauniešu deju kolektīva un jau paspējuši uzstāties. “Sanāca normāli,” paškritisks ir Roberts Butkēvičs. Edijs Pupainis piebilst, ka pa dienu mēģinājumu laikā uznācis lietus, bet tas nemaz netraucējis. Mēģinājumi notiek savās drēbēs, ne skatuves tērpos. Edijs salīdzina, ka tautastērpā dejot ir ērtāk nekā džinsos. Puiši nenoliedz, ka gaida balli, un, jautāti, vai tas ir pats galvenais deju svētkos, nosmaida.

Tikko no skatuves nonācis Nīcas vidējās paaudzes deju kolektīvs. Liepājnieks Aigars Ambrēns atzīst: “Labas sajūtas!” Dejojot viņš jau labu laiku, bet Nīcas kolektīvā nule aizvadīts pirmais gads. “Nav jau Rīga, var arī izbraukāt. Bet, ja vajadzētu, varētu arī uz Rīgu izbraukāt,” Aigars pārliecinoši saka. Un piebilst: “Ja nepatiktu, nedejotu.” Vērtējot repertuāru un to, kā laika gaitā mainās horeogrāfija, viņš spriež: “Dejas kļūst interesantākas, jestrākas. Soļos nav vairs tik daudz stilizēta baleta.” Viņš norāda – lai deju labāk apgūtu un nebūtu problēmu, ja kāds saslimst, nav viena pastāvīga partnere, mēģinājumos pāri mainās. “Ja visu laiku ir viena un tā pati partnere, nav labi.”

Ierodas arī rokeri

Uz kopējā tautiskā fona īpaši izceļas četri cilvēki ādas apģērbos – motokluba “Vētrasputns” biedri. Zigmunds un Sondra Krauzes un Māra un Juris Veidmaņi piestājuši pa ceļam uz šlāgerfestivālu Ventspilī. “Garām neko nevajag laist!” uzskata Zigmunds. Viņi izmantojot katru izdevību noskatīties kādu sarīkojumu, taču šoreiz bijis konkrēts mērķis – Kazdangas pūtēju orķestrī spēlē Veidmaņu dēls. Zigmunds atzīst, ka tautiskās vērtības ir sirdij visnotaļ tuvas. Sieva dzied korī, būts arī uz Dziesmu un deju svētkiem. 

Pie viena no busiņiem runājam ar vīriem manāms Grobiņas Pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Priedols. Esot atbraucis atbalstīt savējos – deju kolektīvu “Sudmaliņas”. “Kur vien aicina, tur braucu,” viņš apgalvo, jautāts, vai bieži dodas līdzi uz koncertiem savas pašvaldības dejotājiem. Arī pats savulaik esot mēģinājis dejot. 70.gadu vidū pat piedalījies rajona mēroga svētkos. A.Priedols atzīst, ka gan jau varētu arī tagad iesaistīties kādā kolektīvā, tikai: “Droši vien partneri arī vajag. Bet es skatos, ka puikas malači – lieliem punčiem, plikām galvām svīzdami liek vaļā! Tāpat jaunie – sievas, ģimenes līdzi.”

Grobiņas Pagasta padomes vadītājs norāda, ka latvieši tradicionālo kultūru palēnām sāk aizmirst. “Cik vietās Jāņos bija tautiskā darīšana?” Tādēļ izdomājuši, ka nākamgad pievērsīsies šai lietai pamatīgāk. Kopā ar dziedātājiem un dejotājiem varētu apbraukāt visu pašvaldību. “Kultūra arī ir lielākā bagātība, ko Eiropa varētu no mums pieņemt, jo mūsu lauksaimniecības viņiem nevajag,” A.Priedols nosaka.

Danco līdz trijiem naktī

Tieši pirms lielā lietusgāziena A.Ambrēns nopriecājas: “Laika apstākļi ideālāki nevar būt. Nu kā – mēģinājumā drusku palija, tagad sausām kājām.” Tāpat arī A.Priedols teic: “Re, kā vietējie vērgalnieki laiku sariktējuši!”

Taču drīz pēc tam – ap pulksten pusdesmitiem vakarā – sāk krist lielas lietus lāses, skatītāji steidz slēpties zem kokiem, dejotāji auļo pēc lietusmēteļiem un plēvēm. Kāds vēl optimistiski nobrīnās – ko visi tā mūk, vai tad tiešām domā, ka tas uz ilgu? Ir gan uz ilgu. Turklāt gāziens ir spēcīgs, pa vidam vēl trāpās kāds zibens zibsnis un pērkona grāviens. Taču virsvadītāja Valda Grīnfelde svētkus nepārtrauc, un tiek dejots vēl pusstundu, neizlaižot arī nobeiguma deju “Pie jūriņas, maliņā”.

“Dabas stihija nevar izjaukt ne dziesmu, ne deju svētkus,” uzsver rajona Kultūras nodaļas speciāliste Aija Niedola. Viņa atceras, ka pērn lietus bijis arī rajona mēroga dziesmu svētkos Pāvilostā. “Laiku nevar prognozēt, bet dejotāji un koristi ir izturīga tauta,” uzslavē A.Niedola, piebilstot, ka tautastērpiem nākas izturēt daudz – gan sviedrus, gan lietu. “Ir skates, bet tur jāuztraucas, tādēļ sarīkojām svētkus, lai katrs varētu parādīt, ko māk, un vairāk izdejoties.” Viņa saka lielu paldies gan dejotājiem, gan pūtēju orķestrim, gan deju virsvadītājai, gan pašvaldībai.

Svētku nobeigumā katram kolektīvam tika dāvināts “Kalniņmuižas” kliņģeris. Zaļumballe gan šoreiz nenotika, dalībnieki varēja izdancoties Kultūras namā. Uzstāšanās viņus nebija nogurdinājusi, un dejas turpinājās līdz pat pulksten trijiem naktī.

Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

Pēkšņais lietus Liepājas rajona deju svētku “Izdejot laiku” dalībniekiem un skatītājiem lika steigšus meklēt patvērumu zem plēvēm un lietussargiem.

Kamēr vēl nebija sācies negaiss, skatītāju rindas Vērgales muižas parkā bija pilnas. Turklāt gaisotne bija tāda, ka sarīkojuma vietu negribējās pamest.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz