Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Mainīs tikai nosaukumus

Mainīs tikai nosaukumus
Foto: liepajniekiem.lv
22.03.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Aizputes novada dome un Priekules novada dome pieņēmušas lēmumu šovasar mainīt speciālo internātskolu un vakara vidusskolas nosaukumus, jo to paredz “Izglītības likums”. Citu izmaiņu izglītības iestādēs nebūs, skaidro pašvaldībās.

“Šis mācību gads tiks pabeigts ar iepriekšējiem izglītības iestāžu nosaukumiem, bet pēc vasaras brīvlaika skolas sauksies citādi,” skaidro Aizputes novada izpilddirektore izglītības jomā Elita Malovka. Lažas speciālā internātpamatskola 17. jūnijā pārtaps par Padures pamatskolu. Savukārt 3. jūlijā mainīs Aizputes novada Neklātienes vidusskolas nosaukumu, turpmāk tā būs Aizputes novada vidusskola. Izmaiņas plānotas, pamatojoties uz “Vispārējās izglītības likumu”, kas nosaka, ka speciālās internātskolas un vakara jeb maiņu vidusskolas tiek izslēgtas no izglītības iestāžu tipoloģijas. “Satraukumam nav pamata, jo izmaiņas būs tikai izglītības iestāžu nosaukumos, tā kā to prasa normatīvais regulējums. Atteiksimies no vārdiem “internātskola” un “neklātiene”. Mācību process un pastāvošā skolas kārtība mainīta netiks, un skolas turpinās realizēt tās pašas mācību programmas, kā līdz šim,” paskaidro E. Malovka.

Vienlaikus deputāti lēma ar 1. septembri atvērt Aizputes novada Neklātienes vidusskolai jaunu konsultāciju punktu Liepājā, Liepājas Valsts tehnikuma telpās. Tas darīts, jo vidusskolā ir palielinājies to izglītojamo skaits, kuru faktiskā un deklarētā dzīvesvietas adrese ir Liepāja. Pašlaik šie izglītojamie izglītības programmu apgūst Neklātienes vidusskolas Nīcas konsultāciju punktā.

Priekules novada domes deputāti vienbalsīgi lēmuši, ka no 10. jūnija Purmsātu speciālā internātpamatskola tiks pārdēvēta par Mežupes pamatskolu. Skolā arī turpmāk tiks īstenotas speciālās izglītības programmas, skaidro Priekules novada izglītības jomas vadītāja Agrita Purviņa.

Aptaujājot Purmsātu speciālās internātpamatskolas darbiniekus, skolas padomes un skolēnu padomes dalībniekus, tikuši apkopoti priekšlikumi un nonākts pie kopsaucēja par Mežupes pamatskolas vārdu, pastāsta skolas direktore Anitra Šneidere. “Nosaukums radās, pētot 20. gadsimta trīsdesmito gadu Liepājas apriņķa Purmsātu pagasta ceļu karti. Redzams, ka pirmā Purmsātu pagasta skola tikusi uzcelta Mežupes krastā netālu no Gravenieku mājām. Lai godinātu izglītības vēsturi pagastā, izvēlējāmies tieši šo nosaukumu,” viņa atklāj. Mežupe ir vienīgā upīte, kas tek tikai Purmsātu pagasta teritorijā, izpētījuši skolas darbinieki. Šobrīd upei dots tuvējo māju nosaukums Bruncupe, kas radies pēc padomju laika kartogrāfijas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli