Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Māja ogu čubināšanai

Māja ogu čubināšanai
Foto: Ģirts Gertsons
09.05.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Ceļa posmā starp Liepājas Reģionālo slimnīcu un Enkuru atrodas norāde – ”zemenes”. Tur saimnieko Cimermaņu ģimene. Z/S ”Poriņi” zemenes tiek audzētas jau astoņu gadu garumā, līdz šim gan uz lauka, bet nu Ojārs Cimermanis izlēmis paeksperimentēt – uzcēlis apjomīgu siltumnīcu, kurā sastādīti 3000 zemeņu stādi.

Uz Grobiņu O.Cimermanis pārcēlies pirms 35 gadiem, padomju gados kolhozā strādājis par elektriķi, bet juku laikos iegādājies jaunsaimniecību. Kopš tā laika roka izmēģināta daudzās jomās, arī mežsaimniecībā. ”Daļu meža izstrādāju, daļu sastādīju vietā. Mežs joprojām aug un nes peļņu katru gadu. Kopā 60 hektāri,” stāsta saimnieks. Z/S ”Poriņi” audzē arī cūkas un vistas. 

Lai arī enerģisks un darbīgs, Ojārs ir pensionārs un atzīst, ka darbi uz lauka kļūst aizvien grūtāk izdarāmi, mugura sāp. Tā iemesla dēļ viņš šogad no Rīgas pasūtījis jaunu siltumnīcu. ”Tur nav jāliecas, zemenes acu priekšā,” viņš paskaidro un piebilst, ka kaut ko jaunu jau arī esot gribējies. Riski gan lielāki, kā vienkārši audzējot ārā – ieguldīta liela nauda un nav pārliecības vai viss izdosies, kā iecerēts. ”Pirmais gads tomēr,” saka saimnieks.

Laikā, kad radās ideja par to, ka varētu audzēt zemenes, Ojārs iepazinies ar zemeņu audzētāju Aldi Vīksnu no Dēseles dārziem. ”Domās viņš ir mans krusttēvs. Astoņus gadus atpakaļ es tur braucu garām, sākām runāties un tad viņš man piedāvāja tos zemeņu audzēšanai paredzētos tuneļus nopirkt. Teicās, ka līdzēs ar padomu un realizāciju. Ļoti dārgi gan bija, bet ideju viņš man pasvieda.” Tā nu sācis darboties zemeņu biznesā un šodien var lepoties ar zemeņu lauku, kas aizņem 1,5 hektārus. Katru gadu vienu ceturtdaļu zemeņu O.Cimermanis uzar, tajā vietā iesēj labību, tādējādi ļaujot zemei atpūsties. Laukā tiek audzētas divas šķirnes: Sonāte un Polka, bet siltumnīcā Sonāte un viena jauna Holandes šķirne Malling Centenary, eksperimentam. ”To jauno gan es ne acu galā negribu redzēt, kāti izstīdzējuši, gari, nav tik smuki kā Sonātei,” saka O.Cimermanis.

”Poriņos” līdzdarbojas visi mājinieki – Ojāra sieva, meita, dēls, mazbērni. ”Kam ir laiks, tie nāk un dara. Palīdzību no malas īpaši neņemam, tikai stādu gatavošanā. Cilvēkiem ātri apnīk šādi darbi. Zemenes aug uz plēvēm, ravēt nevajag, laistīšanas iekārta rūpējas par augsnes mitrumu, vienīgais ir nolasīšana. Kad sezona beidzas tad jau laižu cilvēkus pašus uz lauka, lai nāk un lasa. Līdz tam gan ne, jo zemeņu gatavošanās laikā svarīgi nolasīt arī bojātās, lai tās nebojātu tālāk citas. Lasītājs no malas par to nedomās, viņš vienkārši paņems smukāko.”

Iepriekš zemenes realizētas tirgū vai arī ar sociālo portālu palīdzību. ”Piegādājām arī mājās. Ļoti bieži cilvēki paši iebrauc pie mums, kad ceļa galā pamana zīmi ”Zemenes”. Arī tā var,” saka O.Cimermanis. Siltumnīcā audzēto zemeņu cena tirgū ir virs 10 eiro kilogramā, bet ārā augušās zemenes ir krietni lētākas, četri, pieci eiro. Garšas ziņā gan ārā audzētās ir saldākas, siltumnīcā ne tik saldas, toties saražo ātrāk. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 9. maija numurā.

#kvards-20190509-06#

Foto galerija

16 komentāri

2019-05-09 07:24

Santa: Jauki lasīt par darbīgiem cilvēkiem! Izturību!

2019-05-09 14:31

lasītājs: Man paties prieks par tevīm Ojār!

2019-05-10 00:51

Interesanti!: Vai raksts bija apmaksāta reklāma?

2019-05-10 07:54

Nu: kā tad bez negācijām...Interesanti - par Jums neraksta tāpēc, ka nemaksājat vai tāpēc, ka nav par ko?

2019-05-10 15:54

Liena: Prieks par tādiem čakliem cilvēkiem !Veiksmi un izturību!

2019-05-10 17:08

X: Ja nereklamēs, nezinās. Neviens taču neliek pirkt. Ko var mocīties.

2019-05-10 21:10

vietejais: nu par tādu cenu ņuka pats ieksa es noperku jau tagad pa 2 un pat 1,50 un atsķiriba nekada pat vel saldakas ir grieķu ogas

2019-05-11 19:31

Mamma: Jautājums vai Jūs esat kaut kilogramu zemeņu pats izaudzējis? Jūs zinat cik tas prasa darbu? Tas darbs, ko šie cilvēki dara, ir nesamaksājams! Malači!

2019-05-11 20:58

ārzemnieks: tagad modē nopirkt sūdu, galvenais lai skaisti iesaiņots.

2019-05-11 21:36

Latvietis: Es domāju,ka mums,kā tautai vajadzētu daudz vairāk cienīt un novērtēt savu un savu tautiešu darbu. Pirkt preces,ko ražojam Mēs un ražo pie Mums. Un nav svarīgi,ka kāda ārzemjnieku prece maksā mazāk. Tas nav mūsu,mums to nevajag.

2019-05-11 22:06

to mamma: Ak vai , diez vai ju,s esat tik lielus laukus apstradajusi ,ir gan zemenes bijusa s gan gurki zinu ka tas viss notiek tikai par tadu naudu neekad nebijam tirgojusi un ir zemenes joprojam gan siltumnīca pasu vaidzibam un uz lauka ,pasi tagad noperkam grieķu un nav starpība vai jūsu pleves budā audzētās .Vis garšigakas ir brīva daba augušas un saulīte.

2019-05-11 23:19

to latvieti: PIlnigi piekritu .bet mums tak vaig dubulta nevis ka tas daba ir ir cilvēki kas to zemeni pārdon pa 2 eiro tai pasa laika otram izaug pa 7 eiro un visi to labi zin kad ir īstais zemeņu laiks un nav jēgas sasteigt nu nebus viņas tik labas kad tam irjabud no sūda vasku tak nevar iegūt

2019-05-12 23:03

Klucis: Tieši tā brīva vide un saule augušas ogas vienmēr būs gardākas un veselīgākas ! Jo vienkāršāk jo gardāk ! Tas grieķu un poļu vienalga ir piepumpētas ar visādiem draņķiem , taka ēdiet un pluutiet ! Mūsējās būs gardākas

2019-05-14 18:59

to Latvietis: Kāpēc man jābūt idiotam un jāpērk, piemēram, mājas ogu "vīns" par 15eur/pudelē vai mājās cepti smilšu cepumi par 30eur/kg?! Vai koka karoti par 20eur?

2019-05-14 20:47

J.K.: Es ar gadatirgū nopirku koka gaļas dēlīti par 2 eur no Leiša, nevis par 10 eur no vietējā. Dēlim atšķirību nesaskatīju.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz