Svētdiena, 5. jūlijs Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mazliet tik žēl, tevis nav klāt

Mazliet tik žēl, tevis nav klāt
Foto: Andris Gertsons
14.11.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Ar Mārtiņa mīļākajiem ziediem, baltām mārtiņrozēm, un svecītēm pieminekļa pakājē un pieklusinātiem grupas “Tumsa” ierakstiem sestdien, 10. novembrī, Misiņkalna kapsētā sākās Mārtiņam Freimanim veltītais piemiņas brīdis. “Pagājušajā gadā es teicu – kad būs sestdiena, šeit būs daudz, daudz cilvēku. Nu tā arī ir,” teica Aizputē dzimušā mūziķa klases audzinātāja Ināra Zālīte.

Klāt bija gan daudzi aizputnieki, gan Latvijā pazīstami mūziķi, kas bija ieradušies uz koncertprogrammas “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” turnejas koncertu. “Mēs nesērosim, bet priecāsimies. Aplaudējiet skaistajām melodijām!” sacīja Lauris Reiniks. Lauris atgādināja, ka Mārtiņa dzīves laikā 10. novembrī vienmēr bija skaista balle, kurā darīja arī visādas dullības, piemēram, vilka bluķi pa Stabu ielu Rīgā. Kā īpašs veltījums Mārtiņam izskanēja viņa un L. Reinika kopīgi sacerētā dziesma grupai “F.L.Y.” “Nakts mani uzrunā”, kuras piedziedājumā ir vārdi “mazliet tik žēl, tevis nav klāt”.

Aizputes jaunieši M. Freimaņa dziesmas izpildīja “Ideju mājā”, kur todien notika viens no daudzajiem Mārtiņam veltītajiem pasākumiem. Tieši dziesma “Sapņu tilti” devusi nosaukumu bērnu paliatīvās aprūpes centra izveides projektam. To īstenos Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība. Ziedojumu vākšana šim centram ir koncertturnejas virsuzdevums.

M. Freimaņa fonda vadītāja Elita Mīlgrāve teica, ka fonda atskaites periods esot nevis jaunais gads, bet gan Mārtiņdiena: “Esam izdevuši disku ar jaunām Mārtiņa dziesmu versijām, iznākusi Daigas Mazvērsītes grāmata, pārizdevām pirmo dzejoļu krājumu “Zālīte truša dvēselei”, par ko viņš bija tik lepns, ka tā bija viena no pirktākajām grāmatām un vairs grāmatnīcās nebija atrodama. Mārtiņš būtu laimīgs, ka viņa mūziku klausās arvien vairāk.”

Olgai Rajeckai mājās stāvot M. Freimaņa dzejoļu krājums. “Kad man nav ideju, ko darīt, es atšķiru uz labu laimi kādu lappusi,” stāstīja dziedātāja. Tieši tā piemiņas brīdī darīja Mārtiņa draugi – kādu lappusi atvēra un dzejoli nolasīja arī Aija Andrejeva un Andris Kivičs.

Aizputes kultūras namā interesenti pulcējās uz D. Mazvērsītes grāmatas “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” atvēršanas svētkiem. Cilvēki stāvēja rindā, lai izdevumu iegādātos un saņemtu autogrāfu. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 14. novembra numurā.

#kvards-201811114-04#

Foto galerija

9 komentāri

2018-11-14 08:51

Julia Julia: Muzigais Paldies Tev,Martin!..''Tik zel. tik zel, tik zel..''

2018-11-14 09:45

salvis: kāpēc autorei tāds uzvārds? Kad dalīja uzvārdus viņa bija maziņa vērsenīte? Es nesaprotu...

2018-11-14 14:12

Salvija: Kapos rīkot koncertu gan nevajadzēja. Ģitāra un dziedātājas ar mikrofoniem vairāk piemērotas būtu kultūras namā. Kapsētā ļaudis dus mūža miegā. Nevajag bļaustīties un mēģināt tos piecelt.

2018-11-14 15:56

atjēdzies Salvij: Šīs ir pateicības,piemiņas un siltu siržu dziesmas, kas noteikti nevienam no šiem kapiņos dusošajiem dzīvē netraucēja! Ko vispār nozīmē piebilde- mēģināt tos piecelt! Tas ko jūs runājat ir pilnīgi neadekvāti, vai tad ir bijuši gadījumi? Ir lielas kapsētas kur katru gadu rīko grandiozas mirušo piemiņas dienas,kur pa visu kapsētas teritoriju ir izvietoti mikrofoni un centrā pie lūgšanu vietas lasa aizlūgumu un dzied dziesmas mācītāji un kori un spēlē grupas un nav dzirdēts neviens iebildums ilgo gadu laikā ,kamēr notiek šis pasākums,ka kādam būtu kādi iebildumi,vai ka būtu mēģināts ,vai tiešām piecēlies kādz aizgājējs. Šāds pasākums katru gadu notiek Alūksnē uz ko katru gadu augustā sabrauc ļoti daudz piederīgo un viesu!

2018-11-14 16:58

sponger: Salvija, mēģinājām, bet neizdevās. Žēl.

2018-11-14 16:58

Atjegties vajag,: Kapec Talantigam Cilvekam janomirst,lai saktos - ....un nezinami" Radi " saak uzrasties( varbuts taisisim DNS analizes ) Kam tas vajadzigs, lai Dus Dieva Mieraa R.I.P. ...........

2018-11-14 19:48

Salvija: Kāpēc siržu dziesmas nevar aurot kultūras namā? Neviens mirušais reāi piecēlies nav, tāču ar amorālo koncertu rīkošanu kapētā traucējat citiem. Kapsēta ir svēta, klusa vieta, nevis ballīšu laukums! Ja manu tuvinieku apbedīšanas vietas būtu šajos kapos, par šādu nekaunību visus ikvienu aurotāju nodotu tiesu instancē! Tā ir necieņa un nekaunība! Nevajag ņirgāties par mirušo miera traucēšanu un mēģinājumu tos ar aurošanas skaņām piecelt! Reāli neviens nepiecelsies, taču neprovocē, neņirgājies par mirušajiem. -to silti iesaku kapu ballītes organizētājam!

2018-11-15 09:21

Salvij elpo dziļi !: Mirušo atceres dienu rīkošana , piemiņas brīžu noturēšana reizi gadā ir sena atviešu tautas tradīcija,īpaši tagad rudeņos,kad pēc seniem ticējumiem ir veļu laiks, mēs parādām viņiem cieņu un to ka skumstam pēc viņiem! Nevajag lietas dramatizēt un uzņemt ar naidu pret cilvēkiem,kas vienreiz gadā atnāk un atceras un atstāj savas skumjas! Tu jau vari skriet uz tiesu un celt skandālu un izteikt savu neapmierinātību un naidu,bet atceries- tur kur mīt naids un nemiers nav vietas mīestībai! Un vēl jo vairāk,ja šajos kapos neatdusas tavi mīļie !! Naidu vairo naida un nemiera cēlāji !!!

2018-11-16 19:31

tai salvijai: Ludzu paturi savu negativo attieksmi pret cilvekiem pie sevis Martins sava isaja dzive ir devis tikai POZITIVAS un visiem patikamas lietas. Ja kapos dzied macitajs kas tur labaks! Paldies MARTINAM!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz