Pirmdiena, 13. jūlijs Margarita, Margrieta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mērnieku laiki Grīnvaltos

Mērnieku laiki Grīnvaltos
Foto: Egons Zīverts
27.09.2017 07:15

"Kurzemes Vārds"

Grīnvaltu ciema robežas pagaidām tomēr netiks mainītas. Nīcas novada domes deputāti septembra sēdē atcēla iepriekš pieņemtos lēmumus par īpašuma “Pilskalni” lokālplānojuma grozījumu darba uzdevuma apstiprināšanu. Izmaiņas ļautu SIA “Tonus elast” atdalīties no ciema un neciest finansiālus zaudējumus adreses maiņas dēļ. Tagad uzņēmumam pašam jāsagatavo un jāiesniedz domei lokālplānojuma priekšlikumi ar variantiem, kuras teritorijas tiks izslēgtas no ciema. Ir plānotas vismaz divas sabiedriskās apspriešanas.

Medicīnas izstrādājumu ražotāja “Tonus elast” adrese saskaņā ar jauno teritorijas plānojumu ir Nīcas novads, Nīcas pagasts, Grīnvalti, “Pilskalni”. 11. septembrī uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Dace Mihņenoka skaidroja – tikai šā gada sākumā pamanījuši “Lursoft” datu bāzē, ka adresē ir iekļauts Grīnvaltu ciems. Visas preču zīmju reģistrācijas ir izsniegtas ar uzņēmuma adresi pirms teritorijas plānojuma stāšanās spēkā.

“Agrāk izstrādājumu reģistrācijas dokumenti bija jāatjauno vienu reizi piecos gados, šobrīd mums tos izdod beztermiņa. Mēģinājām pārliecināt, ka šī ir tā pati vieta, mainījies tikai teritoriālais plānojums. Bet reģistrācijas struktūras diemžēl uzskata, ka šī ir pilnīgi jauna juridiskā adrese. Tas nozīmē, ka visās valstīs mums ir jāveic jauna reģistrācija. Izmaksas tikai par reģistrāciju ir trīssimt tūkstoši eiro, un visa esošā iepakojuma nomaiņa ir apmēram divsimt tūkstoši,” stāstīja uzņēmuma vadītāja. Daļa Kazahstānas reģistratoru sakot, ka uzņēmums vēl kādu brīdi varēs tirgot savus izstrādājumus, savukārt Krievijā paziņots, ka neļaus tos pārdot trīs līdz sešus mēnešus, atkarībā no tā, cik ātri ies reģistrācijas process. “Tas nozīmē, ka mums būs dīkstāves. Man uzņēmumā strādā divsimt cilvēki. Tas ietvers arī neaprēķinātos zaudējumus,” lūgumu pašvaldībai pamato D. Mihņenoka.

Pašvaldības vadītājs Agris Petermanis uzskata, ka runa ir tikai un vienīgi par atbalstu novada uzņēmējam. Tomēr apvienības “Doma. Daba. Darbs” (DDD) deputāti Turaids Šēfers un Liene Otaņķe pārmet domes priekšsēdētājam virspusēju un necaurspīdīgu pieeju tik svarīga jautājuma risināšanā, kuram nav precedenta. A. Petermanis apgalvo, ka opozīcijas deputāti tendenciozi interpretē notiekošo, bet viņi saskata domes priekšsēdētāja draudus un atriebšanos par atšķirīga viedokļa paušanu. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 27.septembra numurā.

#kvards-20170927-04#

13 komentāri

2017-09-27 08:24

Klētišs: Diemžēl tā Nīca ir bijis,ir un būs.Pozīcijas viedoklis-vēletāji mums uzticēja vadīt un mēs to daram.Bet paskatamies drusku savādāk.Pēdejās vēlēšanas.No 2859 balstiesīgajiem piedalās 1494.Pagastvecis plusos dabū 621,mīnusos 22.Procentus rēķiniet paši.

2017-09-27 09:02

maruza: Tur jau nebūtu Cenkone nevis Grīnvalti

2017-09-27 10:02

stallis: Paldies visu-augstākajam, ka tā histēriķe atteicās no deputāta goda.

2017-09-27 11:03

xt: Grīnvaltus vajag pievienot Liepājai

2017-09-27 11:05

stallis +: DDD vispār par visu ir pret - ka tik ieriebt pastāvošai iekārtai. Priekšvēlēšanu solījumi- pēdējo gadu pašvaldības ilgstoša darbība (piem. vecās pasta ēkas pārbūve, renovācija), bet uzrāda, kā kaut kādu jaunievedumu, kas papildināts ar rfotošopa zīmējumu.

2017-09-27 12:38

detālplāns: Štrunts par izmaksām, galvenais, kurš vainīgs? Vai detālplāns pirms stāšanās spēkā bija slepens? Vai tā izstrāde bija slepena? Vai plānotās robežas bija zināmas tikai pēc apstiprināšanas? Ja izmaksas tik lielas, tad jāsecina, ka pavirši veikts darbs, reģistrējot zīmi.

2017-09-27 13:37

nicenieks: ja petermanis nebutu tik slidigs,tipāžš ,tad opozīcija diezvai iebilstu.

2017-09-27 13:42

šņore: Man nav viedokļa par šo tēmu, bet labi ka vismaz ir darba vietas cilvēkiem.

2017-09-27 14:02

ufff: Kārtējais gadījums, kad deputāti tik debatē, strīdās un kašķējās, bet pa to laiku uzņēmējs cieš zaudējumus kaut kādas pilnīgas bezjēdzības dēļ. Un tā notiek visā valstī, visos mērogos - birokrātiem nospļauties par tiem, no kuru nodokļiem viņi dzīvo!

2017-09-27 14:56

fiška: Kaut kā neliekas ticami, ka adreses precizēšana uzņemumam izmaksātu kaut kādu mistisku summu. Vai tad tik grūti saprast, ka ražošana, specifika, telpas reģ.Nr, PVN maksātāja nr. īpašnieki, konti un viss pārējais paliek nemainīgs, tikai firmas veidlapa papildinās ar ciema ierakstu. Neesmu redzējis sertifikātu un līdz galan nezinu procesu, bet sertifikātā ,visticamāk, ir iereģistrēti visi dati, un adreses papildināšana ar vienu (diviem) vārdiem, nevar radīt uzņemumam nekādus zaudējumus.
P.S.teritorijas plānojuma izstāde ilga vairākus gadus, un ja bija kaut kādas pretenzijas - vajadzēja iesniegt tās izstrādes gaitā, nevis tagad, kad lēnām tiek ieviesti MK apstiprinātais plānojums. (PAMODĀS).

2017-09-27 17:34

>> fiškai: Nekad neesi sastapusies ar ierēdņu "attapību"? Gan jau arī firma domāja, ka viena vārda ielikšana adresē neko nemainīs, tāpēc arī dzīvoja mierīgi.Bet nu ir pretī visādi kantori, kuriem tas vis nešķiet vienkārši. Un it īpaši, ja runa ir par Krieviju un līdzīgām valstīm, tad tur nu tiešām neviens nelaidīs garām iespēju tikt pie papildus naudas iekasēšanas par birokrātiskām procedūrām.

2017-09-27 18:17

Slavavs lozungi nīcai: Slavas dziesmas jādzied Nīcai cik viss ir sakārtots. Pensionāri pagasta lepnums jaunatne no Nīcas mūk prom jo nav ko darīt.

2017-09-27 22:05

to slavavam ...: Un kur tad ir tā apsolītā zeme??? Kurš ir tas dzimtenes miestiņš uz kurieni visi rautin raujās.
D..st nav malku skaldīt. Ja jau esi tik gudrs - precizē, kur man ģimenes ligzdiņu piena upes krastā ierīkot

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz