Svētdiena, 1. novembris Ikars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ne tikai brīnās par moderno tehniku, bet arī iegādājas to

Ne tikai brīnās par moderno tehniku, bet arī iegādājas to
08.07.2007 17:18

0

Atslēgvārdi

Pagājušajā piektdienā daudz lauksaimnieku pulcējās Aisteres pakalnā. Tur tehnikas izplatīšanas un remonta servisa kompānijas “Baltic Invest”, “Serviss-E”, “Agro Stende” un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums “Baltic Transshipment Center” rīkoja lauksaimniecības tehnikas paraugdemonstrējumus, semināru un konsultācijas. Pērn līdzīgu sarīkojumu kopā ar SIA “Baltic Invest” bija noorganizējusi kooperatīvā sabiedrība “Durbes grauds”. Šogad vērienīgi – apmēram 1000 hektāru platībā – strādājošie aisternieki bija atraduši citus partnerus.

Lauku dienas rīkos ik vasaru

Vācu uzņēmuma īpašnieks Timzēns Hauke paskaidroja, ka Lauku dienu kopā ar citiem kolēģiem turpmāk nolemts rīkot katru gadu. Esot skaidri redzams, ka lauku apsaimniekotājiem ir interese par šādiem pasākumiem, kur iespējams ne tikai apskatīt mūsdienīgu tehniku, bet arī pārliecināties, kā tā kalpo un ko ar to iespējams paveikt. Lauku diena arī turpmāk notikšot jūlija pirmajā nedēļā.

SIA “Baltic Invest” pārvaldnieks Aldis Priedīte teica, ka šā gada sarīkojumā ņemti vērā pērn izteiktie ierosinājumi. Piemēram, daži no zemniekiem toreiz pauduši vēlēšanos, lai tiktu demonstrēta ne tikai lieljaudas, bet arī mazāka apjoma tehnika. Tādēļ šoreiz blakus 230 zirgspēku vilcējam, ar kuru iespējams īstenot bezaršanas tehnoloģijas, uz lauka tika izbraukta ar aizsardzības ierīci pret akmeņiem nodrošināta kultivēšanas tehnika, kuras darbības josla ir trīs metri. Šo agregātu spēj vilkt 110 līdz 130 zirgspēku jaudas “Case” traktors. Bet zālāja pļavā SIA “Baltic Invest” demonstrēja firmu “BRIX” un “SIPMA” rotoru siena pļāvēju, rituļu presi un rituļu ietinēju, kā arī augsnes kaļķošanas ierīci. Interesentiem bija iespēja apskatīt arī modernas graudu ventilēšanas ierīces, ko ražo firma “Schmelzer”.

Tehnikai jābūt ekonomiskai

Platgājiena agregāti, kas vienlaikus spēj veikt pat četras zemes apstrādes operācijas, ir ļoti izdevīgi, jo ļauj ietaupīt degvielu, sprieda pieredzējušais lauksaimniecības speciālists Jānis Zgirskis un zemnieku saimniecības “Baroni” īpašnieks Osvalds Rukmanis. Neapdomīgāk varēja strādāt padomju gados, kad dīzeļdegviela bija lēta. “Tagad mēs tā pa īstam redzam, cik būtiski aina ir izmainījusies,” sacīja Jānis, piebilstot, ka ekonomēt var dažādi. Ne vienmēr nepieciešams izmatot maiņvērsēju arklu, lai veiktu dziļo aršanu. Lai sasniegtu labus rezultātus, dažkārt ir diezgan, ja lauka virsmu tikai sadisko un nokultivē. Tādējādi iespējams arī agrotehniski labākā termiņā paveikt sēju. “Īpaši tas sakāms par ziemājiem, jo to sējas laiks zemniekam nav no tiem vaļīgākajiem,” atzina gavieznieks, zemnieku saimniecības “Sanderi” īpašnieks Edgars Cīrulis, kurš apņēmies iegādāties diskošanas ierīci.

Par mehāniķi kompānijā “Baltic Invest” strādā aisternieks Jānis Kļava, kurš kolēģiem pastāstīja, ka lauksaimniecības uzņēmuma īpašnieks T.Hauke ne tikai nodrošina saimniecību ar jaudīgu tehniku, bet arī rūpējas, lai tā tiktu profesionāli ekspluatēta. Saimnieks, kurš pēc profesijas esot agronoms, pats vairākas reizes dienā apbraukājot laukus, kur notiek darbi, un prasot, lai viss būtu paveikts kvalitatīvi. No tā, cik kārtīgi izpildīts uzdevums, atkarīga arī darba samaksa.

Zemnieki tiecas kļūt patstāvīgi

Par to, kā šogad sokas lauksaimniecības tehnikas tirdzniecība, secinājumos dalījās bijušais Latvijas Zemnieku federācijas vadītājs, durbenieks Ojārs Petrēvics, kurš tagad strādā par SIA “Baltic Farm Supply Center” rīkotājdirektoru. Uzņēmums, kas nodarbojas ar traktortehnikas izplatīšanu un kalšu būvniecību, agrāk piederējis zviedriem, taču tagad to nopirkuši Latvijas uzņēmēji. “Zemnieki ir sapratuši, ka beidzot jātiek vaļā no starpniekiem, tādēļ kooperējas, lai pirktu tehniku un būvētu savas kaltes. Kompānija “Latrapsis” šim mērķim vien divos gados iztērējusi ap diviem miljoniem latu,” viņš komentēja, pastāstot, ka šogad firmas apgrozījums jau sasniedzis 5,5 miljonus latu.

Nostiprināt savas saimniecības tehnisko bāzi, pēc O.Petrēvica domām, zemniekus pamudinājis tas, ka šim mērķim paredzēts valsts atbalsts. Kaut arī tiek apmaksāta tikai ceturtā daļa no pirkuma vērtības, daudzi šo iespēju nelaižot garām. O.Petrēvics uzskata, ka Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu piesaistīšana zemniekiem palīdzēs nodrošināt tehnisko patstāvību. Lietuvā jau uzsākta pieteikumu pieņemšana Eiropas finansējuma saņemšanai, taču tagad tā esot pārtraukta, jo pietrūcis valsts palīdzības. Viņš domā, ka Latvijā atbalsts ir plānotāks un sekmīgāks.

Pēteris Jaunzems,
“Kurzemes Vārds”

Lieljaudas tehnikas demonstrējumiem skatītāju netrūka. Par tiem interesējās gan lieli, gan mazi.

SIA “Baltic Invest” saimnieks Timzēns Hauke (no kreisās) sarunā ar saviem mehanizatoriem.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz