Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Neies jau mājas gulēt pie televizora! Nīcas jaunieši rīko sev svētkus

Neies jau mājas gulēt pie televizora! Nīcas jaunieši rīko sev svētkus
ts20202 februaris2020-02-25_nica_jauniesi 7138 Tikai reizi četros gados ir 29. februāris, un Nīcas jaunā paaudze gatavojas sestdien svinēt desmito Jauniešu dienu. Viņus vada Madara Mihelsone (2. rindā otrā no labās). (Foto: Ģirts Gertsons)
27.02.2020 07:01

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Izmantojot garā gada piedāvāto iespēju, Nīcas jaunieši nolēmuši tieši 29. februārī svinēt desmito gadadienu tradicionālajam ikgadējam pasākumam – Nīcas jauniešu dienai. Šonedēļ Nīcas novada kultūras centra noformējumā manāmas krasas pārmaiņas. Jaunieši ik dienu šeit sanāk kopā un veido svētku dekorācijas. Tomēr šī nav nekāda kampaņa – viņi arī ikdienā nāk uz Jauniešu centru un liek galvas kopā, kā padarīt savu dzīvi aizraujošāku.

Vecākie pēc četrpadsmit

Dažas meitenes krāso skatuves fona dekorācijas ar melnu krāsu, uz kuras izcelšoties mēness uz zvaigznes. Citi jaunieši izkarina lampiņu virtenes un mirdzošās bumbas. Iemesli nākt un darboties ļoti vienkārši – te var satikt draugus un darīt kaut ko interesantu, nevis mājās sēdēt telefonā. Uz jautājumu, cik sen viņi apmeklē Nīcas jauniešu centru, pamatskolnieki gluži kā simtgadnieki nevar uzreiz atbildēt. Jo tas esot ļoti ilgi. Šis ir pirmais gads, kad Jauniešu dienas rīkošanā iesaistās tik daudz cilvēku, atklāj Alise Sila. Viņa pati pagājušajā gadā tikai piedalījusies deju priekšnesumos. ”Mājās apnika sēdēt,” meitene saka..

Sondra Stalte stāsta, ka Jauniešu centrā katru dienu kas ieplānots un notiek: ”Otrdienās ir jauno māmiņu rīts, notiek filmu vakari, dažādas aktivitātes, piemēram, ēdiena gatavošana. Ir dienas, kad vairāk nodarbību mazajiem bērniem, citudien ir ko darīt vecākajiem, no četrpadsmit gadiem.” Ja lielie sākas no četrpadsmit, no cik gadiem Nīcā skaitās jauniešu vecums? Nīcas novada jaunatnes lietu speciāliste Madara Mihelsone skaidro, ka drīzāk šo varētu dēvēt par bērnu un jauniešu centru, jo interesantas nodarbes tiek piedāvātas jau no 1. klases. Mazie un lielie iesaistās katrs savās aktivitātēs, jo vecuma grupas ir pārāk atšķirīgas.

Lielu strīdu par to, ko un kā darīt, jauniešiem neesot, domu gājiens sakrītot. ”Reizēm jau katrs grib kaut ko citu, bet kopīgi nonāk pie vienas domas,” norāda Alise. ”Un tad ir tādi cilvēki kā es, kas vienā dienā ierodas un saka – dariet šitā!” nosmejas Aigars Juris Seļavins. Kur tad citi puiši? Meitenes stāsta, ka esot gan, taču pievienošoties vēlāk vakarā. Viņiem, kā jau puišiem, esot vairāk konsultāciju, arī treniņi jāapmeklē.

Vilina Rīga

Ko vēlas jaunieši, ar ko grib nodarboties? ”Šādus pasākumus, kādu tagad rīkojam,” saka Alise. ”Iespējas kopā pavadīt laiku, arī sportiskas aktivitātes,” piebilst Sondra. Alise stāsta, ka Nīcas jaunieši devušies pārgājienā no Jūrmalciema līdz Bernātiem ar nakšņošanu. Bijuši arī laivu braucieni kopā ar vecākiem. ”Var teikt, ka jauniešiem pilnībā nebūtu ko darīt, ja nebūtu tāda jauniešu centra,” uzsver Aigars, un meitenes viņam piekrīt.

Jaunieši saka, ka negaidot no pieaugušajiem, lai izdomā viņu vietā. Madara arī prasot viņu viedokli un vēlmes. Kāds bija ierosinājis jauniešu centrā sienu nokrāsot. Centru vispār gaida pārmaiņas, notiks remonts, nopirkšot jaunus datorus un televizoru. Jaunieši ar prieku saka, ka paši piedalīšoties remontā, krāsošot. Tā esot tradīcija, un var gūt dzīvē derīgas prasmes. Arī pasākumu organizēšanas pieredzi. ”Vienu dienu organizē pasākumu, otrā dienā jau savas kāzas,” joku iemet Aigars, ”dzīve nestāv uz vietas.”

Tā ar to dzīvi tiešām ir, jo jaunieši gaida brīdi, kad varēs atstāt ligzdu. Alisei esot mērķis doties uz Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu apgūt interjera dizainu un vienu gadu ”ņemt klāt arhitektus”. Tālāk meitene gribot uz Rīgu, bet Nīcu – apciemot, braukt pie vecākiem un draugiem. Arī Keitija Miksone saka, ka nākotnes plāni saistoties ar Liepāju, bet pēc tam profesijas apguvē – noteikti ar Rīgu. Aigars saka, ka esot kā putns gaisā, īsti nezinot, ko darīt, taču plāni esot studēt Rīgā, augstskolā ”Turība”. Jaunieši apgalvo, ka Rīgā esot lielākas iespējas un arī lielākas algas.

Pikniks un jaunas draudzības

Devītklasnieces Sanija Eglīte un Ilze Elizabete Tapiņa būs desmitās Jauniešu dienas svētku vadītājas. Kā brīvprātīgās viņas darbojoties jau sen. Sanijai esot dažādi pienākumi Nīcas sporta hallē, viņa slēdz mūziku futbola spēlēs un fotografē. Jauniešu centrā uz valsts dzimšanas dienu pēc Nīcas novada pašvaldības lūguma gatavojušas Latvijas kontūru. ”Jauniešu centrā iegriežamies gandrīz katru dienu un apvaicājamies, ko vajag palīdzēt,” saka Ilze. Meitene strādā par brīvprātīgo, jo nākotnē noderēšot šāds ieraksts CV. Sanija iesaistoties, lai satiktos ar citiem jauniešiem: ”Centrā var spēlēt novusu, galda tenisu. Tagad mums aktuāla ir galda spēle ”Katana”, es rīkoju arī turnīru.”

Abas jaunietes uzskata, ka Nīcā milzīgajā piedāvājumu klāstā pieaugušajiem pietrūkstot pasākumu tieši jauniešiem. No lielo izklaidē izmantojot iespēju padejot ballēs. ”Mūsu nākotnes plāni ir kopā ar citiem jauniešiem rīkot pikniku, veidot draudzību un jaunus kontaktus,” sola Sanija.

M. Mihelsonei vasarā apritēs pirmais darba gads Nīcas Jauniešu centra vadībā. Agrāk strādājusi Liepājas modes un mākslas studijā, vadījusi nometnes un meistarklases. ”Man patīk strādāt ar bērniem un jauniešiem, viņi manī ieklausās, spējam atrast kopīgu valodu. Būdama vietējā, nīceniece, esmu sekojusi līdzi jauniešu centra darbībai,” viņa saka. Madaras aktīvā komanda esot divdesmit cilvēku. ”Esmu dzirdējusi, ka citur jauniešus nākoties pierunāt, bet šeit viņi nāk un paši grib darīt. To es novērtēju un viņiem uzticos. Daudzi no tiem, kuri saka, ka nav ko darīt, nemaz neiesaistās. Aktīvie gan spēj pavilkt līdzi neaktīvos, kuri pēc tam ir priecīgi, ka piedalījušies,” viņa stāsta.

Nīcā iet uz jauniešu centru skaitoties forši un stilīgi, zina Madara. ”Tā ir vieta, kur var atpūsties, izklaidēties, kur ir vienaudži. Es esmu tā uzticības persona, ar kuru var pārrunāt lietas, ko mājās varbūt neteiks. Varu viņus motivēt vai kā citādi palīdzēt. Jaunieši vēlas šeit saņemt atbalstu un gūt ticību sev, interesē savstarpējo attiecību tēmas. Esmu viņiem mamma, māsa un vadītāja – viss vienā. Ļoti patīk, ka varu dot jauniešiem arī tādu atbalstu,” atzīst M. Mihelsone.

3 komentāri

2020-02-28 02:23

Nīcas jaunietis: :
Iemesli nākt un darboties ļoti vienkārši – te var satikt draugus un iebuhāt

2020-02-28 10:27

garāmgājējs: Savāds virsraksts. Kāpēc mājām vajadzētu gulēt pie televizora? Varbūt labāk, lai televizors guļ mājās neieslēgts!

2020-02-28 12:55

Saimnieksa: Man neatliek laika jauniet lai iebuhāt un gulēt pie TV, esmu radis strādāt savā labā......lauku sētā darba daudz ! un vis ar savām rokām, un nesūdzos, buā un gul slaisti.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz