Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Nepacietīgi gaida pavasari

Nepacietīgi gaida pavasari
Foto: Ģirts Gertsons
21.02.2018 07:04

"Kurzemes Vārds"

Pirms zemeņu stādīšanas vajadzētu veikt augsnes analīzi. Ja stādam parādās sarkana lapa – jāpārbauda, kas nav labi ar tā sakni. Bet agroplēvi vislabāk būtu pirkt veikalā, nevis kaut kur pasūtīt. Ar šādiem un vēl daudziem citiem noderīgiem padomiem informatīvajā pasākumā “No mazdārziņa līdz biznesam. Praktiski padomi zemeņu audzēšanā” Aizputē dalījās uzņēmuma “MIGL Dārzi” īpašnieks, laidenieks Ilmārs Gulbis.

“Man šī būs jau 17. sezona, kopš nodarbojos ar zemeņu audzēšanu. Sākās viss ar ideju, ka vajadzētu izveidot kaut ko nelielu. Taču nu jau esam izauguši līdz 11 hektāriem. Ogu ražošanas ziņā esam Latvijas top trijniekā, savukārt stādu audzēšanā – esam lielākie visā valstī jau aptuveni trīs gadus. Tas daļēji, protams, ir tāpēc, ka jau labu laiku nodarbojamies arī ar frigo jeb tā saukto saldēto stādu audzēšanu. Citi Latvijas zemeņu audzētāji šos stādus iepērk ārzemēs, bet mēs audzējam paši,” stāsta I. Gulbis. Papildus tam IK “MIGL Dārzi” var lepoties ar 2015. gadā saņemto Kuldīgas pašvaldības atzinību nominācijā “Gada lauksaimnieks” un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas biroja speciālbalvu. 

Pieredzes bagātā zemeņu audzētāja stāstījumu un ieteikumus pasākumā uzklausīja vairāk nekā 30 interesentu no visas Kurzemes. Viņu vidū – gan tādi, kam zemeņu audzēšana ir bizness, gan mazdārziņu īpašnieki. “Abi ar vīru bijām dzirdējuši par “MIGL Dārziem” un zinām, ka tur saimnieko divi jauni, strādīgi cilvēki. Šajā pasākumā vēlamies uzzināt ko vairāk par viņu attīstību un iecerēm. Varbūt padzirdēsim kādu labu ideju vai ieteikumu, ko varēsim izmantot arī savā mazdārziņā,” cerīgi noskaņota ir aizputniece Dzintra Sedola. “Mums jau ogas garšo tikpat ļoti, cik lielajiem zemeņu audzētājiem. Tāpēc esam šeit,” piebilst Dzintras dzīvesbiedrs Aigars Sedols.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 21. februāra numurā.

#kvards-20180221-04#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli