Svētdiena, 7. jūnijs Gaida, Arnis, Arno
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Neredzīgo biedrība iegādājas lauku īpašumu rehabilitācijas centram

Neredzīgo biedrība iegādājas lauku īpašumu rehabilitācijas centram
05.01.2012 07:10

Nesen Liepājas Neredzīgo biedrības iecerētajam rehabilitācijas centram “Dvēseles veldzes dārzs” iegādāts īpašums Ziemupē, apstiprina biedrības vadītājs Māris Ceirulis.

Pēc ilgiem pūliņiem un ziedojumu vākšanas iegādāties ēku un tai pieguļošo platību Ziemupē izdevies tieši uz starptautisko invalīdu dienu. “Sanāca mums kā dāvana,” priecājas M. Ceirulis. Tomēr ar īpašuma iegādi neesot gājis nemaz tik gludi, atklāj biedrības vadītājs. Atbilstoši Latvijas likumdošanai biedrība nevar iegādāties īpašumu ar lauksaimniecības zemi vai mežu. Bet no Neredzīgo biedrības noskatītā īpašuma kopējās platības 6,8 hektāriem četri ir lauksaimniecības zeme. Tāpēc nācies nodibināt atsevišķu uzņēmumu, SIA “Liepājas Neredzīgo biedrība”, kas turpmāk būs Ziemupes īpašuma apsaimniekotājs, skaidro biedrības vadītājs.

Patlaban sākusies jauniegūtās mājas un tās apkārtnes labiekārtošana. Izstrādes stadijā ir tehniskais projekts, kas paredzēs visu ēkas komunikāciju nomaiņu. Nepieciešams rekonstruēt arī ēkas jumtu, labiekārtot iekštelpas. Turklāt ēka jāpielāgo arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Jāiebūvē lifts, jāizveido pacēlāji, stāsta neredzīgo biedrības vadītājs. “Nu tikai sāksies īstie darbi!” Jau no nākamās nedēļas strādnieki dzīvošot Ziemupē uz vietas.

Ēkas renovācijas un projekta infrastruktūras kopējās izveides izmaksas varētu būt 39 tūkstoši latu, atklāj M. Ceirulis. Daļu naudas biedrība jau saņēmusi no saviem ziedotājiem, bet pilnībā nepieciešamā summa vēl neesot savākta. Tāpēc visi, kas vēlas palīdzēt, to vēl joprojām var izdarīt.

Jau vēstīts, ka Liepājas Neredzīgo biedrība vēlas izveidot rehabilitācijas centru Ziemupē, netālu no jūras, kur cilvēki ar dažādu invaliditāti varētu atpūsties un pabūt pie dabas. Uzturēšanās tajā, tāpat kā visas citas biedrības aktivitātes līdz šim, plānota bez maksas.

Marija Leščinska,
“Kurzemes Vārds”

11 komentāri

2012-01-05 08:00

essss: Lai izdodas

2012-01-05 08:35

mo: neesmu skeptiķis, bet.... kā jau visas labās idejas mūsu valstī tiek novestas līdz atsevišķu indivīdu prasībām un vēlmēm, ka nesanāk tā, ka galu galā, invalīdi tur varēs relaksēties tikai no vēla rudens līdz agram pavasarim, bet pārējā laikā šajā jaukajā, pie jūras esošajā teritorijā tusēsies vien kādam šauram lokam zināmi ļaudis. Kaut nu tā nebūtu, kaut nebūtu, bet....

2012-01-05 09:57

Ziemupe: Kāda jūra! Lai līdz viņai nokļūtu ir jāiet vismaz 2-3 km. Nu nez vai invalīdiem tas būtu tik viegli izdarāms. Ja gribēja īpašumu ar tādām extrām, tad varēja iegādāties stipri tuvāk. šis pirkums liekas stipri aizdomīgs:(( Es tai mājai bieži braucu garām. Tīri laba izskatās, bet tad nevajag stāstīt, ka jūra ir tuvu.

2012-01-05 10:52

re: Tieši tā! Vēl jau līdz tai Ziemupei ir jānokļūst! Kas tad apmaksās degvielas izdevumus un visu pārējo? Piekrītu, ka atbalstot šo projektu tiks lobētas atsevišķu ģimeņu intereses. Var jau būt, ka kļūdos.......

2012-01-05 13:01

lauks: patiešām ļoti dīvaini tas viss. Ja gribēja pie jūras tad varēja pirkt tādu īpašumu kas tuvāk jūrai un pa daudzmaz pieejamiem ceļiem(tur taču visi grantētie) un ne tik tālu no Liepājas. Bet tā tas ir parasts lauku īpašums kādu savukārt laukos varēja nopirkt par daudz mazāku naudu. Ēka jau vienalga visa jāpārbūvē. Bet nu lai jau būtu ceru ka kāds tam visam skatās līdzi un ziedotāju nauda tiks godprātīgi tērēta.

Iesaku piesaistīt brīvprātīgos lai palīdzētu invalīdiem kas tru uzturēsies.

2012-01-05 14:44

garāmgājējs: Visu cieņu Mārim par šo ,ko viņš dara...domā par kādu sabiedrības daļu.Protams skeptiķim un spriedelētājam būt ir vieglāk.Vienmēr jau liekas,ka tas ko daru es ir tas pareizākais.Runājot par iegūto īpašumu...pieņemu, ja biedrībā būtu

nenormāli daudz finanses, gan jau būtu iegādāts īpašums pie pašas jūras un piebraucamie ceļi būtu asfaltēti,bet tagad ...bija iespēja...to garām nepalaida,pārējais ir tehniskas un finansiālas dabas jautājums,iesaku skeptiķiem noziedot žūksni

naudas un viss notiks

2012-01-05 17:34

to garāmgājējs: Visu cieņu Mārim par to, ka viņš aktīvi darbojas un ir izdarījis daudzus labus darbus, bet šajā gadījumā manuprāt darbošanās notiek kāda vērienīga projekta ietvaros par kuru viņš tāpat saņems atalgojumu. Un ne mazu! Lai veicās!

Bet par izvēles vietas lietderību var vēl daudz diskutēt.

2012-01-05 19:19

kastii: Varētu padomāt,ka ir baigā izvēle uz īpašumiem pie jūras un kur nu vēl ar asfaltētu ceļu.

2012-01-05 19:22

pursito: Ja būs asfalts līdz jūrai,tad tur no klusās dabas nebūs vairs ne smakas.....dažu gadu laikā kā maza pilsēta!

2012-01-06 15:01

Rūta: Nu bet tad vismaz varēja pirkt tuvāk jūrai. Citādi patiešām tas jau vairs nav īpašums pie jūras bet vienkārši lauku īpašums.

2013-06-22 09:26

grobiņnieks: ideja jau laba pa dārzu rušināties.., bet līdz jūrai jums tur 3x tālāk nekā no neredzīgo biedrības, mums piemēram grobiņā ilgus gadus ceļa malā pretī kafejnīcai lielā pietura pārdevās bijušo dārziņu zeme, kur ne viena māja nau jājauc nost. Vai piemēram tās zemes kur kādreiz bij dārziņi pie slimnīcas ar nebūtu labāka? Vadlīnijas līdz dzelzceļam jau arī ir.., citiem slimnieciņiem ar būtu kāds prieks, kā tad uz to Ziemupi izbraukāt varēs?, nu bet lai jau veicās.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz