Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Nesaskaņas risina tiesā

Nesaskaņas risina tiesā
Foto: Egons Zīverts
06.11.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Izdarot grozījumus Durbes novada pašvaldības nolikumā, Durbes novadā tika izveidotas vairākas jaunas pašvaldības iestādes. Vadītāju nomaiņa Vecpils kultūras un atpūtas centrā noris vissmagāk – iepriekšējā Vecpils saieta nama vadītāja Ruta Hūna ir vērsusies Liepājas tiesā.

Oktobra vidū Durbes novada domē pieņemts lēmumu izbeigt Durbes novada mūzikas studijas, Vecpils saieta nama un Durbes muzeja kā pašvaldības struktūrvienību darbību. Muzejs pārveidots par Durbes kultūras nama vienību, un tā vadība uzticēta Reinim Baham. Novada mūzikas studijas darbu turpmāk veiks Durbes pamatskola, un arī novada sporta dzīvi skārušas pārmaiņas: izveidota iestāde “Durbes novada sports” un sporta dzīvi turpmāk vadīs Alise Ansone.

Izmaiņas skārušas arī darbiniekus, kas līdz šim darbojās attiecīgajās struktūrās. Iepriekšējo iestāžu vadītājiem tika piedāvāts kandidēt uz vadošiem amatiem jaunajās iestādēs, jo iepriekšējās darbavietas tika likvidētas. Kamēr citās iestādēs vadītāji jau sāk savu darbu, vissāpīgāk pārmaiņas noris Vecpils kultūras un atpūtas centrā. Uz vadītājas amatu bija pieteikusies Vecpils saieta nama bijusī vadītāja Ruta Hūna, bet viņas kandidatūra domē netika apstiprināta un darbs tika uzteikts. Iepriekš laikrakstā, atsaucoties uz Durbes domes priekšsēdētāja vietnieka Andreja Radzeviča teikto, minējām, ka R. Hūna nav uzrakstījusi pieteikumu, lai kandidētu uz vadītājas amatu jaunajā iestādē, par ko R. Hūna iebilst un skaidro, ka tā nebūt nebija. Viņa pieteikumu bija iesniegusi, bet saņēma atteikumu. Sieviete ar to nevēlas samierināties, tādēļ taisnības meklējumos vērsusies Liepājas tiesā.

Bijusī vadītāja laikrakstam stāsta, ka šobrīd skaidrības vēl nav, tiesas sēde ir notikusi un tiek gaidīts tiesas lēmums: “Viss ir procesā. Sīkāk neko nevaru pateikt, tas ir tiesas kompetencē.” Sieviete skaidro, ka situācija milza jau vismaz trīs gadus. Viņasprāt, slēpta diskriminācija pret viņu pastāvēja ilgstoši. “Domes pārstāvji manu rakstīto iesniegumu uztvēra kā ņirgāšanos par domi. Protams, rakstītu tekstu katrs var uztvert un interpretēt, kā vēlas, bet es noliedzu, ka no manas puses jebkad būtu bijusi tāda attieksme. Bet tā jau ir – ko saka domes priekšsēdētājs, tā ir. Es neko nevaru darīt, citas iespējas man nav.” Sieviete esot uzrunājusi domes pārstāvi un aicinājusi atbraukt pie viņas aprunāties, uz ko saņēmusi atbildi, ka viņiem neesot pie viņas jābrauc, jo tāpat jau visu uzzināšot.

Arī A. Radzevičs laikrakstam saka, ka plašāk komentēt notikušo viņš varētu pēc tiesas verdikta apstiprināšanas, kas notiks 14. novembrī. Katra no pusēm savus argumentus tiesai ir izklāstījusi, un lēmumā tas viss būšot pārskatāmi atreferēts. “Es varu teikt tikai to, ka par R. Hūnas kandidatūru uz vadītājas vakanci tika balsots atbilstoši likuma “Par pašvaldībām” 21. panta 1. daļas 9. punktam, kur minēts, ka dome var izskatīt jebkuru jautājumu, kas ir attiecīgās pašvaldības pārziņā, turklāt tikai dome var to darīt, neviens cits. Tādēļ notika balsošana, un četri deputāti balsoja par un četri atturējās. Atbilstoši likumam par pašvaldībām, kura 34. panta 3. daļā teikts – lēmums ir pieņemts, ja par to nobalso vairāk nekā puse no klātesošajiem. Tomēr mūsu gadījumā vairāk nekā puse nebija šajā balsojumā, līdz ar to R. Hūna amatā netika iecelta,” notikušo komentē A. Radzevičs.

11 komentāri

2018-11-06 08:21

Nu: žēl, liekas, ka Ruta bija īstajā vietā. Tik daudz kas Vecpilī notika.

2018-11-06 09:45

god.Radzeviča kungs!: Ciniski uzklausīt, vērot šo ilgadīgo necieņu pret sievieti! Četras dienas pirms simtgades tiesa paziņos savu verdiktu. Jūs jau to izdarījāt. Tas ir PALDIES par darbu ,par jaukajiem pasākumiem Vecpilī, tas ir atraktīvais deju kolektīvs,kurš jau bija nosvinējis piecgades jubileju un kurš tika arī iznīcināts , tas ir sakoptais nams un vēl un vēl !
Nedari otram to, kas tev pašam nepatīk- tā skan viens no bībeles baušļiem,god. Radzeviča kungs !!!

2018-11-06 11:30

Durbes novada Dome optimizē.: Tik tālu viss ir skaidrs un saprotams.Bet,kāpēc tad nestrīpo visu pēc kārtas?!Lasot par šo visu medijos,rodas jautājums,ko Durbē dara sabiedrisko attiecību speciālists?! Visur tikai divi-Galva ar Kaklu,vienalga,lielās vai taisnojas.Tad būtu štata vietu likvidējuši,būtu tās naudiņas vairāk.Un,vai tās suvenīru kaudzes,kur izsviež naudu, tik ļoti kādam vajadzīgas?Vajadzīgākas par pašiem cilvēkiem?

2018-11-06 12:41

Aizputniek: Rutiņa,pārcelies uz kaimiņa novadu. Mūsu liekēžu barā tev vietiņa atrastos.

2018-11-06 13:34

Kurland: Kamēr vecais "cariņš" Radzevičš karoti nenoliks,nekas tik ātri nemainīsies.

2018-11-06 14:33

Novadnieks: Es ļoti ceru. ka tik ilgi nebūs jāgaida, līdz :cariņš " karoti noliks.2021.gadā visticamāk pašvaldību mēs jau vēlēsim jaunā novadā un no Durbes pašvaldības vairs nebūs ne vēsts. Esmu novada domē bijis tikai dažas reizes, bet jutos pārsteigts, cik tur to kabinetu un visos kabinetos pilns ar darbiniekiem. Un visi tik svarīgi čubina papīrus. Tādā brīdī man rodas protests maksāt nodokļus tādām nejēdzībām. Vienīgā dome, kur priekšsēdētāja vietnieks ir algots darbinieks, tiek mākslīgi uzturēta Dunalkas pamatskola ar 27 skolēniem, lai tikai direktore novilktu līdz pensijai, un vēl daudz citu nejēdzību par mūsu naudu. Ko teiksiet, nodokļu maksātāji?....

2018-11-07 09:51

amatnieks: Rakstīt vajag uz augšu tad varbūt arī kāds sadzirdēs vai arī uz ,,BEZ TABU,, citādi mūsu vietējo pļāpašanu neviens neņem pa pilnu.

2018-11-07 12:15

Maija: Kas notiek manu senču zemē Durbes pusē ? Kas par nekārtībām ? Mana vecmāmiņa ap 1930 gadu pat tika ievēlēta par Mis Durbi..Tā ir svēta zeme,dārga un ar netaisnībām to nevajag apgānīt.

2018-11-07 19:07

Asaka: Kas tajā Durbes novadā notiek? Vispirms Radzevičs apgalvo, ka Hūna nav uzrakstījusi pieteikumu, tad saka, ka noticis balsojums. Vai tad balso arī tad, ja cilvēks nepiesakās amatam? Kaut kāds dīvainīšu kantoris tas Durbes novads.

2018-11-08 12:38

novadnieks: Durbes novada Domē jau sen piekopj dažādu līdzekļu apgūšanu tos ieguldot zemē...takas,taciņas,laukumiņi...Zāliens pie Durbes pamatskolas 81 000 EUR !!! Kautkāda dīvaina taktika-lai gan mērķis ir skaidrs-zemē izmestos līdzekļus jau praktiski uzskaitīt nav iespējams.Visi gali ūdenī!!! Takā steidzīgi jālūdz pilnīgu auditu Durbes novada Domē.Nejēdzības jābeidz!!!

2018-11-13 16:37

novadniekam: Durbes domes deputāti un visi vadošie speciālisti ,domes priekšedētājs ,algotais vietnieks,izpirdirektors nav sapratuši vienu lietu ka viņus uzturam mēs Durbes novada iedzīvotāji ar saviem nodokļiem.Tāpēc jau tiek šķērdēta nauda pa labi un kreisi jo tā nav ar savu darbu nopelnīta.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli