Pirmdiena, 6. jūlijs Anrijs, Arkādijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nevar naudu piešķirt visiem

Nevar naudu piešķirt visiem
Foto: Egons Zīverts
13.08.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Kad zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piektdien, 10. augustā, apmeklēja Kurzemi, lai izvērtētu ilgstošā sausuma ietekmi lauksaimniecībā, Liepājas pusē beidzot nolija pamatīgākais lietus šovasar. “Cik esmu runājis ar zemniekiem, neviens nav stingri uzstājis, ka nauda būtu vajadzīga rītdien,” “Kurzemes Vārdam” apgalvoja ministrs. Viņš uzsvēra, ka visiem domātas “uz galvām izdalāmas” palīdzības vietā pašlaik Eiropas valstīs spriež par tā saukto tēmēto palīdzību.

J. Dūklavs, Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Laucaua un citas amatpersonas apmeklēja piena lopkopības saimniecību “Dzilnas” Saldus novada Zirņu pagastā, savukārt Durbes novadā – piena lopkopības un graudkopības saimniecību “Birztalas-1” Vecpils pagastā un Durbes pagasta saimniecību “Ezervēji”. Dārzeņu, augļu un kazu audzētājs Dainis Girvičs pastāstīja ministram par karstumā un sausumā izkaltušajām ogām, bojā gājušajām ābelītēm. Uz J. Dūklava jautājumu, vai ūdeni laistīšanai nevar dabūt no blakus esošā ezera, saimnieks atbildēja, ka esot par tālu. 

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā “Durbes grauds” tās valdes priekšsēdētājs Sandris Bēča bija sagatavojis prezentāciju ar nosaukumu “Sausums”. Attēlos fiksētas retās un īsās vārpas, kombaina dators, kas rāda, ka zemnieks šobrīd iekuļ 0,6 tonnas no hektāra. Pie pašreizējām graudu cenām zemnieki laukus nokuļot zem pašizmaksas. Zemā raža nenosegs lauksaimnieku izdevumus. Tas atainosies nenokārtotās saistībās par izejvielām, kredītiem, īpašuma nodokļiem. “Cilvēki ir safiksējuši nākotnes līgumus, pārdevuši ražu. Maz ir tādu, kas pilnībā var izpildīt noslēgtos līgumus. Fiksētie līgumi ir par 30 000 tonnu, prognozētā neizpilde – 10 000 tonnu. Lai atkāptos no līguma, ir jāsamaksā atkāpšanās nauda. Neizpildīto līgumu var pārlikt uz nākamo gadu, tad ir mazākas papildu izmaksas, bet ir risks, nevar zināt, kāda cena būs nākamgad,” teica “Durbes grauda” vadītājs.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 13. augusta numurā.

#kvards-20180813-06#

Foto galerija

12 komentāri

2018-08-13 07:32

naivais: Kā vienmēr naudu dabūs lielie un tāpēc jau viņi var izsisties.Viņiem visgrūtāk jo viņiem tak daudz zemes daudz lopu,vajag modernas tehnikas,bet mazais kurš uztur savu ģimeni lai valstij nebūtu žēlastības dāvanas jāprasa tos aizmirst.Ārzemēs tā nenotiek.Nevajag sagrābties un pirkt robotus,bet paši negrib strādāt.Aizbraucot uz konferencēm,tur taču tikai lielie plātās.Mums mazākajiem jau nav grūti,jāpērk dārgie kombikormi,mikriņi un sienu nav kur savākt.Vai mēs citā Latvijā dzīvojam?

2018-08-13 07:39

politologs tumšpautis: putras dauķis ir nākamā prezidenta kandidātu sarakstā bet tēka nejēdz angliski ne vārda , tomēr netikšot bīdīts , tātad ir no kretīnu kārtas.

2018-08-13 10:43

vilks: Kopš neatkarības atgūšanas, nav vēl Latvijā bijis sakarīga un spējīga zemkopības ministra. Bet Dūklavs ir vislielākā kļūda !!!

2018-08-13 11:23

njaa: un nebūs, vecās tradīcijas- āzi par dārznieku- no ezera apliet lauku?

2018-08-13 11:43

liidaka: Esmu šokā par ministra izteicienu- neviens neesot uzstājis ka nauda nepieciešama rīt??? No drošiem avotiem zinu, ka nosūtīta vēstule gan ZM, gan pa apkārtceļiem nonākusi paša ministra redzes lokā, kurā izklāstīta situācija un uzsvērta tieši mazo un vidējo saimniecību stāvoklis- lopbarības trūkums, sausuma postījumi! Vēstulē lūgta iespēja izmaksāt daļu tiešo maksājumu tūlīt, augustā, lai saimniecībām dotu iespēju iepirkt trūkstošo lopbarību no Latgales reģioniem, kuri aktīvi tirgo sienu un skābsienu! Nav noslēpums ka mūsu valsts mazos saimniekus neuzskata par vērā ņemamiem, bet, arī mazās saimniecības maksā nodokļus, izskolo bērnus un nodrošina ar iztikas līdzekļiem, kurus, likvidējoties, nāktos lūgt pašvaldībai pabalstu veidā

2018-08-13 15:36

Es: Jebkurā uzņēmējdarbībā japaredz riski, šogad - sausums. Jāveido uzkrajums, lai varētu izdzivot nelabvēlīgajos gados. Citādi šobrīd iznāk - īpašums mērāms miljonos, bet vēl jaatbalsta.

2018-08-13 16:39

vilks: Teorētiķis pamodies. Labrīt...
Uzkrājumus var izveidot tikai tie, kas ministrijā priekšnieka durvis ver ar kāju....jo rokās nesamie un konjaka pudele. Tie tiek pie lielākām subsīdijām un kaut ko var uzkrāt. Ko lai dara pārējie ?
Nu nevar izveidot uzkrājumus, kas mērāmi 70% ražas zudumam.
Dūklavs gaidīja, kad zemnieki pie viņa uz ceļiem nāks un lūgsies, lai izziņo ārkārtas stāvokli. Pats līdz tam neaizdomājās. Protams, jo uz bruģētām ielām jau neredz lauku stāvokli. Ārkārtas stāvoklis nozīmē maksājumu atvieglojumus gan par projektiem, gan bankām. Ministram par to bija jācīnās. Bet gribēja redzēt zemniekus uz ceļiem savā priekšā. Tāds mums ministrs, kurš sevi iedomājies cara kārtā.

2018-08-13 17:20

To es: Kā iedomājies uzkrājumu lopkopībā? Tikko bija piena krīze,kad par pienu maksāja zem pašizmaksas,no kuras daudzi nav ārā tikuši vēl šodien. Kādi uzkrājumi?!

2018-08-13 19:13

atvainojiet bet: ja audzētājs un tirgotājs katru reizi esot tirgū nedzertu tad arī būtu uzkrājums.

2018-08-13 20:10

hmm: neuztraucas, dūklavam pašam saimniecība un darīs visu lai arī viņam ir labi.

2018-08-13 20:56

ha ha: Nu, Dūklavs rullē...bilde, bezmaz, '" Ļeņins Polijā " :)))

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz