Ceturtdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nevis no nulles, bet ar labu ideju. Viens no lielākajiem elektroiekārtu apkalpošanas uzņēmumiem “Oms” nosvinējis 30 gadu jubileju

Tas ir mūža jautājums – pareizi novērtēt cilvēkus un to, ko viņi dara. Tā spriež Grobiņā strādājošās SIA “Oms” valdes loceklis Valdis Petris. Viens no lielākajiem elektroiekārtu apkalpošanas uzņēmumiem Kurzemē šovasar nosvinējis 30 gadu jubileju, taču firmas vēsture sniedzas vēl tālāk trakajos kooperatīvu dibināšanas laikos.

Nevis no nulles, bet ar labu ideju. Viens no lielākajiem elektroiekārtu apkalpošanas uzņēmumiem “Oms” nosvinējis 30 gadu jubileju
Kārlis Skābe (no kreisās) un Valdis Petris "Oma" saimniecībā. Transformatorus uzstāda stabos, tie pārveido strāvas spriegumu, bet gofrētās kabeļu aizsargcaurules liek zem ceļiem un ietvēm. (Foto: Dainis Ģelzis)
Kārlis Skābe (no kreisās) un Valdis Petris "Oma" saimniecībā. Transformatorus uzstāda stabos, tie pārveido strāvas spriegumu, bet gofrētās kabeļu aizsargcaurules liek zem ceļiem un ietvēm. (Foto: Dainis Ģelzis)
19.08.2021 06:00

#SIF_MAF2021

"Kurzemes Vārds"

Rožu dobes pie transformatoriem

Viņš un uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kārlis Skābe izvadā pa “Oma” teritoriju. “Mums te diezgan liela saimniecība,” saka V. Petris. “Kad atnācām uz šejieni pirms apmēram 18 gadiem, man likās, ka pazudīsim šajās platībās. Pamazām, pamazām, un beigās tā tik ir.”

Uzņēmuma pamatdarbība ir elektroietaišu projektēšana, montāža, ekspluatācija un remonts, pārbaudes mērījumi un ieregulēšana. Transformatori, kabeļu aizsargcaurules, kabeļi, stabi un garāžas vairāk nekā 50 tehnikas vienībām veido tipiski industriālu vidi. Tai kontrastā – krāšņas rožu dobes pagalmā. “Viss prasa rūpes, bet pašiem prieks,” saka V. Petris. Otrs prieks darbiniekiem ir karūsām pilnais ugunsdzēsības dīķis – īsts dzīvās dabas stūrītis.

Vai tad mūsdienās vēl aktuāli elektrības stabi ar vadiem? Izrādās, ļoti, jo to būvniecība esot lētāka. “Ar šo gadu ejam atpakaļ uz gaisvadiem, izmainās darba specifika. Ja kādreiz vajadzēja racējus, tad tagad vajag borus un pacēlājus. Vecos vadus montējam nost, nododam “Sadales tīkliem” un jaunos liekam virsū,” skaidro V. Petris.

Jau desmit gadus “Omam” ir filiāle Jēkabpilī. “Visu Latviju aptvert gan nevaram, jo vislielākās izmaksas ir tieši transportam. Cenšamies strādāt līdz simt kilometru rādiusā ap Grobiņu un arī Jēkabpili,” stāsta valdes loceklis.

Grobiņniekiem ir līgums ar Liepājas pašvaldību, un viņi šogad pilsētā apkalpo ielu apgaismojuma sistēmu. Ja cilvēkiem šķiet, ka naktīs ir par tumšu, tad tā arī varbūt ir, jo apgaismojuma intensitāte vēlās stundās mazinās, skaidro “Oma” vadītāji, bet to, cik gaišam būt, gan nosakot Komunālā pārvalde.

Ugunsdzēsības dīķī dzīvo zivis un vēži. “Karūsas jau te bija iepriekš. Tās ir mazprasīgas, vairojas pašas,” stāsta V. Petris, taču pabarot tās visiem sagādājot prieku. Foto: Dainis Ģelzis

Satikās enerģētiķis un ekonomists

V. Petris sākumā izveidojis starptautisko pārvadājumu firmu. “Sākām mēs vienā kabinetā “Liepājas autobusu parkā”, kad to vadīja Rūdolfs Embutnieks, viņš mums nāca pretī un izīrēja telpas. “Oma” pirmsākumi ir 1991.gadā, bet pati firma ir jau no 1988.gada 1.septembra. Gandrīz trīs gadus bija kooperatīvs, līdz 1991.gadā pieņēma likumu, ka tiem jāpārreģistrējas par SIA. 6.jūlijā mums šai statusā apritēja 30 gadu. 1995.gadā sākām nodarboties ar elektromontāžu,” viņš pastāsta.

Firmai bija kravas automašīnas, šoferi brauca pa visu plašo Padomju Savienību. V. Petris tos atminas kā trakus laikus: “Šeit bija daudz armijas daļu, mēs tās pārvedām ar visu iedzīvi uz Krieviju, Ukrainu. Tur tādi tilti – tikai 5 vai 10 tonnas iztur, bet tukša mašīna vien sver ap 18 tonnu. Jābrauc pāri, jo cita ceļa jau nav.

Tolaik strādāt par šoferi bija bīstami. Bija degvielas apgādes problēmas, degvielas liešanu kontrolēja struktūras. Visi ļoti uzmanījās. Tāpēc jau ar laiku šis darbības veids gāja mazumā un mēs to pārtraucām.”

Meklējot jaunus nodarbošanās veidus, saticies ar Kārli Skābi. “Viņš ir enerģētiķis, es esmu ekonomists. Redzēju tam perspektīvas. Sākām no nulles,” saka V. Petris, bet K. Skābe viņu izlabo: “Nevis no nulles, bet ar labu ideju.”

Valstī bija ieviesta prasība pārbaudīt visas elektroiekārtas. Iegādājušies testeri, kas tai laikā bija mašīnas vērtībā. “Tas tolaik bija modernākais. Pa šiem 25 gadiem nav novecojis, un nekas labāks īsti arī nav izdomāts. Taču biznesam ar to vien bija par maz,” pastāsta K. Skābe.

Uzrāviens nekāds lielais nebijis, piekrīt V. Petris. Ķērušies arī pie HES atjaunošanas, “Omam” pašam bija trīs ūdens spēkstacijas. Šis darbs devis pieredzi un idejas, kā attīstīties tālāk ar elektroiekārtu apkalpošanu. Projektējuši un būvējuši arī vēja ģeneratorus.

Kodols jāpietur

Valdes priekšsēdētājs stāsta, ka “Sadales tīkliem” bijuši ļoti lieli elektroenerģijas zudumi. “Uzvarējām konkursā, vieni no pirmajiem darbiem bija visās Liepājas daudzdzīvokļu mājās novērst iespējas iedzīvotājiem nelegāli pieslēgties. Zudumi būtiski samazinājās,” viņš norāda.

Tā “Oms” attīstījās līdz vairāk nekā simt darbiniekiem. To skaits gan svārstās atkarībā no objektu lieluma. Pašlaik ir virs 60 cilvēkiem. “Šī sfēra kā tāda nosaka, ka vajag ļoti kvalificētus darbiniekus. Viņus nevar palaist vējā, kodols ir jāpietur lai vai kā,” uzskata V. Petris.

“Ilggadēji darbinieki ir lielākā bagātība. Pašiem ir kvalitatīvi projektētāji, kas neparedzēs stabu pretī logam. Piemēram, projektu vadītājs Toms Ziemelis iesāka ar mums autobusu parkā tikko pēc skolas, bija speciālists par datoriem.”

K. Skābe piebilst, ka šai nozarē apmācība ir ilgstoša: “Lai arī cilvēks ir pabeidzis augstskolu, patstāvīgi viņš var sākt strādāt pēc kādiem pieciem gadiem.”

“Omā” ņem praksē jauniešus no tehnikumiem. Komplicētais daudzvirzienu darbs prasa arī stingri ievērot drošību. Tagad darbinieki strādā arī zem sprieguma – pieslēdz un atslēdz līnijas un patērētājus. Tā cilvēkiem ir mazāk atslēgumu un elektrības pārrāvumu, ko arī pieprasa Eiropas Savienība.

Citās valstīs esot labāk sakārtoti elektrotīkli, toties lielās stacijas un apakšstacijas Latvijā esot daudz modernākas. “Jo lielāko daļu sakārtojām beidzamos piecos – desmit gados. Viens no mūsu jaunākajiem objektiem ir Zaļās birzes apakšstacija ar visu ēkas būvniecību,” pastāsta V. Petris.

Bērnu čalas nebeidzas

Arī “Omam” nepaiet garām straujais būvmateriālu sadārdzinājums. “Publiskajos iepirkumos mums jāpiedāvā lētākais variants, bet darbiniekiem gribas lielākas algas. Tu esi visu laiku pa vidu. Konkursos var startēt arī individuālais uzņēmējs vai mikrouzņēmums, kuram nodokļi ir daudz mazāki. Tad mums nevar vēl cena būt mazāka. Cik zinu, Igaunijā visiem uzņēmējiem ir vienādi nodokļi, un tad ir arī vienādas iespējas konkursos,” spriež. V. Petris.

Viņš darbojas Grobiņas uzņēmēju klubā, bijis tā otrais vadītājs. Nu klubs aktivizējoties jau Dienvidkurzemes novada mērogā un uzņemot jaunus biedrus. Esot svarīgi iepazīties un zināt, kas apkārt notiek, ko citi dara un kā attīstās.

“Uzņēmējdarbībā ir tā, ka vadītājam nekas nav jādara. Viņa vienīgais darbs ir meklēt vājāko posmu uzņēmumā un tad stiprināt. Tad uzņēmums ir stiprs un dzīvotspējīgs,” atzīst V. Petris.

Katru gadu “Omu” apciemo Ziemassvētku vecītis. “Pie mums vienmēr sanāk ap 40 bērnu. Tas dod lielu gandarījumu. Bija tāds teiciens – ja bērnu čalas ciemā nebeidzas, tad ciemam ir perspektīvas,” atzīmē uzņēmuma valdes loceklis.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz