Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nīca dižojas ar skaistajiem dārziem

Nīca dižojas ar skaistajiem dārziem
24.07.2006 21:21

0

Vairāk nekā 400 cilvēku no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem svētdien apmeklēja Nīcas Dārzu dienu un iepazinās ar šī pagasta skaistākajām sētām. Apmeklētājiem patiešām bija ko redzēt, jo nīcenieki jau vairākus gadu desmitus īpašu vērību pievērsuši saviem košumdārziem, un ne viens vien apmeklētājs izteicies, ka tik daudz skaistu sētu vienā pagastā vienuviet neesot nekur citur Latvijā.

Brauc pat no Valmieras un Siguldas

Pirmsākumi sētu ierīkošanā un kopšanā meklējami pirms vairāk nekā 40 gadiem, kad Nīcas dārzkopības biedrība Annas Neimanes vadībā sāka rīkot sētu vērtēšanas konkursus un nemitīgi mudināja veidot savu vidi skatam pievilcīgu.
Par pirmajām rūpīgāk koptajām sētām tika atzīti Aigaru ģimenes “Lejnieki” un Ķudu ģimenes “Upītes”, kas savulaik vienīgās no Latvijas tika izvirzītas skatei Maskavā. Vēlākajos gados ar savu skaistumu tālu tika izdaudzināti Kronbergu “Aizpuri”, kur joprojām bieži brauc ciemiņi, lai priecātos par lielisko zālienu, veiksmīgu augu izvietojumu un saimnieciskās zonas norobežošanu.
2003.gadā Nīcas pagastā notika Latvijas puķu draugu saiets, kurā pulcējās teju tūkstotis puķu draugu un priecājās par nīcenieku  koptajiem dārziem. Interese par Nīcas dārziem ir liela, tādēļ Nīcas Dārzu diena tiek rīkota otro gadu. “Cilvēki var atbraukt un ne tikai gūt estētisku baudījumu, bet arī paprasīt praktisku padomu, kā ierīkota viena vai otra dobe un kā kopjams kāds stāds,” skaidroja Nīcas Pagasta padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime.
Iegādājoties ieejas kartes, Nīcas Dārzu dienas apmeklētāji varēja iepazīties ar studijas “Liepzars” floristikas darbiem, bet pēc tam apmeklēt daiļdārzus sešās sētās – “Drāzniekos”, “Mežavotos”, “Kristapos” un “Valtos”, kas ciemiņu apskatei bija pieejamas jau agrāk, kā arī Skatres skolā un “Kalna Rubeņos”, kuru apkārtnē paveikto skatītāji varēja skatīt pirmo reizi.
Pa Nīcas sētām svētdien kursēja vairāki autobusi ne tikai no Liepājas rajona pagastiem, bet arī no Dundagas, Siguldas, Valmieras, Saldus, Talsiem u.c. Ap pusdienlaiku tika reģistrēti jau vairāk nekā 400 apmeklētāju.

 Dārzus veido pēc sava prāta un izjūtām

Aptaujājot košumdārzu saimniekus, atklājās, ka dārzi netiek veidoti pēc kaut kādiem standartiem un profesionāļu ieteikumiem. Viss tiek darināts pēc sava prāta, paša sirdij un priekam. “Sākumā domājām, ka uztaisīsim vienu skaistu dobīti. Bet tad pielipa vēlme izdarīt kaut ko vairāk, un katru gadu izveidojām kaut ko jaunu. Cits varbūt domā, ka tā ir veltīga laika un naudas izšķiešana, taču man dārza ierīkošana sagādā baudu. Nevar aprakstīt to sajūtu, kad redzi apkārt paša rokām radīto skaistumu,” stāstīja “Valtu” saimnieks Arnis Šķilvalts.
Arī Skatres skolas saimnieks Vilnis Pankoks uzsver, ka dārzs iekārtots pašu priekam. “Kad deviņdesmito gadu sākumā šeit sākām saimniekot, piecus gadus bija jāved ārā visādas drazas. Tad vispirms labiekārtojām dīķa apkārtni, un nu jau var redzēt, cik tālu esam tikuši.” Tagad jau pāri dīķītim uzbūvēts tiltiņš, kas ved uz vasaras lapeni. Pašu dīķi ieskauj dažādi augi un ziedi, arī īrisu audze, turpat līdzās puķu dobes papildinātas ar milzīgiem laukakmeņiem, kas, izrādās, turpat sētā izrakti no kādas vecas ēkas pamatiem. Bet visapkārt glīti appļautais zāliens ir kā nosēts ar visdažādāko puķu dobēm, kuras zied visās varavīksnes krāsās.
“Kalnu Rubeņu” sētā uzreiz uzmanību pievērš glīti noformēts baseiniņš ar strūklaku. Pats baseins dekorēts ar dažāda lieluma vardīšu skulptūrām, kā arī līdzās aug saulrietenes un klinšu rozītes. Turpat blakus top arī dārza kamīns. “To visu mans dēls dara pats,” palepojas saimniece Silvija Atiķe. Dārza dekorēšanai izmantotas arī senas saimniecības lietas – ziedi itin labi jūtas gan vecās pienmašīnas katlā, gan senā maizes abrā.
“Nīcas dārzi ir patiešām izcili,” novadnieku paveikto vērtē Anna Neimane. “Mēs esam izbraukājuši kaimiņvalstis, bet nekur tik daudz skaistu dārzu nav. Bet Nīca var rādīt ne tikai sešus, pat 100 dārzus. Galvenais, lai cilvēki rosās, cits no cita ko labu noskatās, un tad jau šī tieksme pēc skaistuma nīceniekos saglabāsies.”
G.Šime vēl norāda, ka līdzīgus slavinājumus Nīcas dārziem dzirdējusi arī Latvijas Puķu draugu saietā Madonā.
Nīcas Dārzu dienas vakarā visi tie, kas bija iesaistīti pasākuma organizēšanā, varēja atpūsties viesu namā “Verbeļnieki”. Dārzu dienu rīkoja Nīcas Pagasta padome sadarbībā ar Nīcas skaisto dārzu iniciatīvas grupu, kurā apvienojušies košumdārzu saimnieki. G.Šime prognozē, ka, ņemot vērā lielo interesi, Dārzu diena tiks rīkota arī nākamgad.


Skatītājus sajūsmināja gaumīgais baseiniņš ar strūklaku “Kalna Rubeņu” sētā.

1 komentāri

2006-07-25 10:26

dārzmīle: Patiešām skaisti dārzi Nīcā. Un komplimenti organizatoriem, viss ļoti labi organizēts un plānots. Malači!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz