Svētdiena, 12. jūlijs Indriķis, Ints, Namejs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nīcā pārdod mežu, lai pabeigtu projektus

Nīcā pārdod mežu, lai pabeigtu projektus
Foto: Ilustratīvs
03.01.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Nīcas novada pašvaldībai piederošo mežu izsolēs iegūtos līdzekļus piešķir to iecerēto projektu īstenošanai, kuriem ir ierobežotas iespējas saņemt aizdevumu no Valsts kases, informē domes priekšsēdētājs Agris Petermanis. “Izvērtējam, kuri īpašumi nav nepieciešami pašvaldības tiešo funkciju nodrošināšanai. Pašlaik tie ir četri zemes gabali ar mežu, pārdevām par vairāk nekā miljonu eiro,” viņš saka.

A. Petermanis skaidro, ka šādu lēmumu pieņemt mudinājis administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likuma projekts, kurā noteikts, ka pašvaldība, kuru apvieno, īpašumu, kas dārgāks par 50 tūkstošiem eiro, varēs pārdot, tikai saņemot apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas pozitīvu lēmumu. Komisiju veido visu apvienojamo pašvaldību domju priekšsēdētāji, un to vada un tās darbu organizē šajā likumā noteiktā administratīvā centra pašvaldības domes priekšsēdētājs. “Ja šobrīd tas ir Nīcas novada nodokļu maksātāju īpašums un novada pārziņā, vai nav prātīgāk šo naudu ieguldīt novada iedzīvotāju labā? Domāju, ka atbilde ir – jā,” uzskata pašvaldības vadītājs.

Domes sēdē 9. decembrī deputāti lēma par pirmajām nepieciešamajām investīcijām projektiem, kas “paliek ilgstošā gaidīšanas režīmā”, jo Valsts kase naudu aizdod periodiski. No septembrī notikušajās mežu izsolēs iegūtās naudas Nīcas ambulances jumta remontam piešķirti 160 tūkstoši eiro, Grīnvaltu attīrīšanas stacijas izbūvei – 140 tūkstoši, grants ceļa Nīca–Mācītājmuiža atjaunošanai – 150 651 eiro, citu novada grants ceļu atjaunošanai – 100 tūkstoši. Sabiedrisko ēku drošības pārbaužu veikšanu pieprasa Ministru kabineta noteikumi, norāda A. Petermanis, un šim nolūkam paredzēti 30 tūkstoši eiro. Tāpat neatliekama esot Pērļu kapu kapličas jumta atjaunošana, kam piešķirti 10 tūkstoši eiro.

Nīcas novada domes deputāti arī tikās ar visu pašvaldības iestāžu vadītājiem, kuri “nāca ar savām vajadzībām”, pastāsta domes priekšsēdētājs. Izvērtējusi tās, ārkārtas sēdē 17. decembrī dome apstiprināja pašvaldības budžeta ieņēmumu sadali no īpašumu pārdošanas un iekļāva tos 2020. gada budžetā. Pirmsskolas izglītības iestādei “Spārīte” – 100 tūkstoši, kultūras centram – 70 tūkstoši, izpilddirektoram – 20 tūkstoši, Nīcas vidusskolai – 150 tūkstoši, ambulancei – 5000, Nīcas bibliotēkai – 3000, Otaņķu feldšerpunktam – 8000, sporta hallei – 5000, Mūzikas skolai – 3500, Otaņķu bibliotēkai – 1500, Otaņķu pagasta pārvaldei – 38 tūkstoši, pieaugušo izglītībai – 2000, Komunālajai pārvaldei – 30 tūkstoši, sporta centra treneru algām 2020. gadā – 6700, tūrisma centram – 2300 eiro. Līdzekļi Nīcas vidusskolai piešķirti drošības prasību dēļ – apziņošanas iekārtu iegādei un uzstādīšanai. A. Petermanis pastāsta, ka tas esot jauno ugunsdrošības prasību dēļ: “Ja mēs gribam ļaut nomāt sporta halli, sacensību dalībniekiem ir nepieciešamas naktsmājas. Lai cilvēki varētu pārnakšņot skolā, ja gribam piepelnīt ar halli un skolu, tad apziņošanas iekārta ir obligāta.” Otaņķu pagastā, Rudes centrā nepieciešama apgaismojuma izbūve, Rudes feldšerpunktā jāveic remonts un jāizbūvē panduss. Arī Nīcas bērnudārzam jāsakārto apgaismojums un rotaļu laukums, vairāku iestāžu prasības skaidro domes priekšsēdētājs.

16 komentāri

2020-01-03 11:42

raimis: Vājprāts pārdot mežu brīdī ka koksnes cenas ir viszemākās pēdējos 17 gados.Eiropa nevar gaidīt dēļ mizgraužu invāzijas.Aku mums bija jāsteidzās.

2020-01-03 12:21

Janiis: Atkritumus var Nīcas mežos atrast.
Kādreiz veda pāri ezeram kokus pa ziemu.

2020-01-03 14:51

Varde: Kur izpilddirektors liks 20t? Uzlabos savu veselību?

2020-01-03 16:25

Milda: Kur komunālā pārvalde liks naudu?

2020-01-03 16:26

Artis: Ha...pabeigs jaunbūves...

2020-01-03 19:33

elle: Eju pēc balderjāņiem

2020-01-03 20:13

mans s viedoklis: Pārdeva mežu, lai netiek tā iespēja citiem, apvienojot reformas gaitā. Jaunā sastāvā nevarēs tādu lietu izdarīt.

2020-01-03 20:24

Agris: Pēc manis kaut, vai ūdens plūdi.

2020-01-04 01:35

Vats: Būtu vismaz Liepajas ezeram kaut ko atmetis, vai Bernātu iebraucamo ceļu atjaunojis.

2020-01-04 10:53

Kniploks: Bernātu ceļš atkal paliek bešā.

2020-01-04 10:58

hh: Pareizi darīja,jo pēc šīs reformas nīceniekiem nekas netiks.Tā ir nīcenieku darīšana ne mūsējā.

2020-01-04 11:03

bende: padebīlā dome , viss bernātu mež's jau ir iznīcināts , arī bernāti lēnām pārvēršas par tuksnesi !!!

2020-01-04 17:06

Gaiši redzošais: Man ir sajūta, ka zvirbuļu audzētājam ir atkal kāda afēra padomā.
Pējais brīdis vilkt uz purvu ar visiem karavāniem, radiniekiem un kaimiņiem....

2020-01-04 20:14

ppp: jasazvanās ar bez tabu!!!!!

2020-01-04 20:27

Kāda tam nozīme, kāds ir tavs vārds?: Un tie ir projekti? Neviens no tiem nedos ne centa atdeves. Viss tiek norakts zemē kopā ar iedzīvotājiem, kuri bēg no Latvijas kā no mēra. Bijušie komunisti - čekisti pie varas. Genocīds.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz