Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Nīca vienmēr būs mīļa

Nīca vienmēr būs mīļa
Foto: Andris Gertsons
28.06.2017 07:03

"Kurzemes Vārds"

Pašvaldības balvu “Nīcas novada cerība” šogad izlaidumā saņēma vidusskolas absolvente Anna Krista Vēliņa. Viņa uzskata, ka citiem skolēniem ir atstājusi labu paraugu, uz ko tiekties.

Balvu tradicionāli saņem vidusskolas absolvents, kurš skolas un novada domes vadības izpratnē ir parādījis iniciatīvu un apliecinājis, ka varētu dzīvē daudz sasniegt. Anna Krista saka: “Pēc rakstura esmu cilvēks, kas nevar sēdēt un neko nedarīt. Jau no mazotnes esmu gan gājusi mūzikas skolā, gan dejojusi baletu un tautas dejas, dziedājusi korī, darbojusies skolas pašpārvaldē. Esmu centusies skolā sasniegt labus rezultātus, lai varētu nostādīt sev labus dzīves pamatus. Lai man pašai par sevi būtu prieks, lai varētu attīstīt visas dzīves prasmes un atklātu jaunas spējas. Lai nebūtu tā, ka pabeidzu skolu un domāju – vajadzēja man censties vairāk… Tagad ir liels gandarījums par paveikto, neticas, ka skolas gadu beigas tik ātri ir pienākušas.”

Šogad Nīcas vidusskolu absolvēja 12 audzēkņi. Anna Krista klasi raksturo kā ļoti saliedētu, īpaši pēdējā gadā. Katram esot savs raksturs, sava “odziņa”. Ja kāda nav bijis skolā, to uzreiz varējis just. Klasesbiedru meitenei ļoti pietrūks, jo visi kopā uzauguši, kopā pavadīti tik daudzi gadi, tā esot gandrīz kā otra ģimene. 

Anna Krista gatavojas studēt komunikācijas zinātni Nīderlandē, Amsterdamā. Pirmkārt, ļoti labu angļu valodas zināšanu dēļ, jo tā viņai ir pirmā valoda – mamma ir angliete –, kā arī meklējusi visizdevīgākās izmaksas. Amsterdamā jauniete nekad nav bijusi, bet dzirdējusi, ka tā ir interesanta un skaista pilsēta. “Redzēs, kurp šis plāns mani aizvedīs, – vai atpakaļ uz Latviju vai citur. Gribētu šeit, jo Latvija man ir mājas. Bet grūti dzīvē kaut ko paredzēt. Katrā vietā ir savas iespējas. Lai pilnveidotu sevi, man ir jāmeklē plašāks cilvēku loks. Bet Nīca man vienmēr būs mīļa vieta,” atzīst skolas absolvente. Vismīļākie Nīcā esot cilvēki, kuri ir iepazīti, jo te ir grūti paiet kādam garām un nezināt viņa vārdu, nepasveicināt.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 28.jūnija numurā.

#kvards-20170628-04#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli