Trešdiena, 27. maijs Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Novada attīstības centrs būs Liepāja

Novada attīstības centrs būs Liepāja
Foto: ilustratīvs
10.01.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Šonedēļ Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija uzsākusi priekšlikumu izvērtēšanu likumprojektam “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”. Tas paredz, ka jaunveidojamo novadu administratīvo centru noteiks Saeima.

“Savukārt attīstības centrs Lejaskurzemes novadam būs Liepāja,” informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrijā.

Jaunajā likumprojektā, kas apstiprināts pirmajā lasījumā, plānots paredzēt republikas pilsētu pašvaldībām ar blakus esošu novadu pašvaldībām veidot sadarbību atsevišķās jomās, tai skaitā teritorijas attīstības plānošanā un investīciju politikas veidošanā. Tiek plānots, ka Liepājas un Lejaskurzemes gadījumā būtu izstrādājams kopīgs investīciju plāns un veidojamas kopīgas sadarbības institūcijas teritorijas attīstības un investīciju plānošanā, skaidro VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis uz jautājumu, vai šonedēļ uzsāktā pilsētas attīstības programmas 2001.–2027. gadam izstrāde tiek samērota ar faktu, ka Liepāja būs attīstības centrs arī Lejaskurzemes novadam, atbild: “Es domāju, ka tiešā veidā ne.”

Atsevišķās jomās sadarbība ar novadu pašvaldībām veidota jau iepriekš – atkritumu apsaimniekošanā un tūrisma jomā. Iecere veidot līdzīgu sadarbību nākotnē Liepājai esot. “Piemēram, izveidojot stipru metodisko centru, kas apkalpo visas pilsētas skolas, tas varētu sniegt pakalpojumus arī Lejaskurzemes novadam. Ja runājam par dziļāku integrāciju, ka mēs tieši uzņemtos kādu no funkcijām, tad to nākotnē ir plānots darīt pie Kurzemes plānošanas reģiona. Par to spriež Saeima, atbildīgas komisijas un ministrijas – kuras funkcijas būtu nododamas plānošanas reģioniem. Pagaidām likums mums nenosaka, ka būtu jāatbild par teritorijas attīstību Rucavā, Vaiņodē vai Priekulē,” saka J. Vilnītis.

25 komentāri

2020-01-10 07:52

Laucinieks: Nu ko Liepāja, būsiet mums pats, pats centrs!

2020-01-10 08:17

Lauki: Paldies Petermanim, Veitam, Kristapsonam, Grasmanim- jūsu ambīciju dēļ esam daspēlējušies...
Jablonska būdama koalīcijas partijā arī nevarēja Grobiņu izlobēt?

2020-01-10 08:31

Laukiem: Kļūdāties! Paldies par šo jāsaka Seskam. Lai saglabātu siltās darba vietas, tika apskrieti visi ministri. Šis ir tikai sākums iedzīvotāju neērtībām, kuras radīsies šī nesaprātīgā lēmuma dēļ.

2020-01-10 09:12

Mamzele: Attīstības centrs nav administratīvais centrs! Tās ir divas dažādas lietas. Tas, ka Liepājā būs attīstības centrs ir likumsakarīgi, jo pilsēta nevar attīstīties bez novada un otrādi, piem., infrastruktūra, izglītība, medicīna, sabiedriskais transports, ES finanšu piesaiste utt. - uz Liepāju brauc mācīties, strādāt. Tāpat ir liepājnieki, kuri strādā novadā - Grobiņā, Priekulē, Rucavā.

2020-01-10 10:16

Novads: Vai ateikšanās no sabiedriskā transporta pakalpojumiem uz Cimdeniekiem un Grobiņu ir Liepājas, kā Lejaskurzemes atīstības centra pirmais uzdevums, lai atīstītu Lejaskurzemes novadu?
Liepāja parāda savas intereses - nāciet strādājiet ceļiet pievienoto vērtību Liepājai, bet mēs Jums apgrūtināsim nokļūšanu pie mums, lai skolēni mācās Liepājas skolās, un nauda seko skolēnam, bet biļetes nekompensēsim. Paldies Vilnītim un Zupa par bezjēdzību. To, ko savā laikā Sesks, Priedols un Lūsis izdarīja, lai cilvēkiem būtu labi un lai Liepāja būtu novada atīstības centrs, viss ir...........
Kā pie šādas pašvaldības vadītāju darbībām LIEPĀJA var būt Lejaskurzemes atīstības centrs????? Kas pie šādas atīstības mūs sagaida? Kas nākamais?
Ministri atveriet acis, kas notiek ar Jūsu reformām?

2020-01-10 10:56

Novadam: Tikai nevajag “liet”.Šeit paldies jāsaka vecajai politmafijai. Liepājā viss norit bez pārmaiņām.

2020-01-10 10:57

reformētājiem: Sāciet ar šačakarētās satiksmes sakārtošanu! Smieklīgi, ja no Grobiņas nevar normāli tikt uz ''reģiona centru''. Novads viens, attiecības kā vilku barā. Bet cieš iedzīvotāji.

2020-01-10 12:07

Viedoklis: Liepājas apriņķis pirms okupācijas bija? Apriņķa valde? Pagasti bija? Apriņķis nevar atjaunoties? Nevar, okupācija nav beigusies, ja! Ak, nevar tik vecmodīgu administrāciju! Kas tā par Leijerkurzemi?

2020-01-10 13:21

baidos reformu: Es klausoties par satiksmes nedienām grobiņniekiem, atbalstu Liepāju, jo uz Grobiņu no mana ciema ar autobusu nekādi nevar aizbraukt.

2020-01-10 14:26

Jurītis: Ko varat ņemties gar to attīstības centru. Man kā parastam novada iedzīvotājam vienalga kur viņš atrodas. Kaut vai uz mēnes. Atceraties kad likvidēja rajonu. Visiem parazītiem kuri sēdēja Graudu ielā nepietika vietas kur ielīst. Viņiem izveidoja barotavu Kuldīgā zem nosaukuma Kurzemes plānošanas reģionāls. Kuram katru gadu novadi maksā klaušas. Es saprotu kad arī ar tādu domu tiek veidots attīstības centrs.

2020-01-10 15:39

PAURUPE: pec 30 gadu rinkadanca atkal vecais LIEPAJAS rajons atpakal.

2020-01-10 16:08

Lielais piķis: Visu vajag Liepāja,arī administratīvo centru,jo laukos tam nav piemērots neviens novads.Visur ir pagrimums un labumi tiek tikai pie siles esošajiem.Kurzemes plānošanas reģions vispār ir jālikvidē,jo tā saplānojuši ļaudīm transportu ,ka algas nav pelnījuši.

2020-01-10 18:21

Veiksmes stāsts: Kāds vēl ellē novada attīstības centrs???
No šitā "attīstības centra" puse cilvēku ir izmiruši un aizbraukuši uz ārzemēm! Kādreiz bija 100 000 iedzīvotāju, tagad 46 000 - starpība ir? Daļa bija krievu oficieri, kas aizbrauca, bet pārējie? Paprasiet saviem draugiem - cik no viņu ģimenēm dēli un meitas tagad strādā un dzīvo Anglijā, Īrijā, Norvēģijā, Vācijā! Liepājā reti kurā ģimenē kāds nav aizbraucis no šitā "attīstības centra" !!!!!!!!

2020-01-10 18:35

rucavnieks: Vajag visu liela maisa un tad bus kombikorms. Manuprat butu pratigi dalit Liepaju PIrms Liepajas un otru novadu pec Liepajas . Varbut butu pratigak.

2020-01-10 19:27

ES: Drīz sāksies lielai s kautiņs par treknām vietām jaunajā apriņķi vai huj zin kā sauks šito padarīšanu,asins un mīzali pa gaisu šķīdīs lai tiktu par fīreri.

2020-01-10 19:29

āķis: jo ātrāk un pamatīgāka reforma, jo lielāka cerība atgūt izbraukušos.
novados cilvēki domā, ka šos ķeizarus ievēl vecie kolēģi no sovhoza laikiem, nē, nieki!
viņus ievēl tikai labuma guvēji (darba vietas radi un krusttēvi, pabalstu guvēji un ģimene, aprūpētāji un atkarīgie, tīkotāji izsolēs un izpirkumos...un ar šiem pietiek) Pietiek, lai 400 atkarīgiem, lai vienu ķeizaru ar visiem bērnubērniem novads uzturētu lielā turībā.

Jo ātrāk ķeizariem novilks bargos zābakus ar zelta piešiem, jo vairāk atsauks savējos Tēvzeme!!

2020-01-10 20:06

brolis: Lai tas centrs ir kur budams ,jo parastam mirstigajam tas nemaz nav vajadzigs, Visu ko cilvekam vajadzes kartot vares nokartot savaa pagasta .jo tur paliks tapat pagasta parvalde ar klientu apkalposanas centru,Ta ka ta tik turpinat ,lai samazina to kantora zzurku skaitu.

2020-01-10 20:56

Es,: Zini, vēlos pagastu apriņķī!

2020-01-10 20:58

Es,: Paurupe, nevis rajons, bet apriņķis, vot!

2020-01-10 23:39

tiem: Pārsvarā neviens te atpakaļ neatgriezīsies, beidziet te sapņot! Visiem sen zināmu iemeslu dēļ, zemā atalgojuma un dzīves līmeņa dēļ. Ja neesi slinks, aiz lv robežām tiešām ir reāla iespēja nopelnīt, te zagļu amatos un to draugu būšana, bet dažiem tik reāla iespēja te dzīvot godīgi, kā cilvēkam pienāktos.

2020-01-11 14:09

Atbrīvo ceļu: Klimbi imant savāc mežā izbērtos tokšos zāļu iepakojumus. Pietiek vienreiz tavas nelietības.

2020-01-11 19:09

Kaspars: Muļķīgs risinājums! Šeit kārtējo reizi vārdi neiet kopā ar darbiem, , ja reiz Liepāja atteicās no novada pievienošanas Liepājai, tad kāda velna pēc par novada attīstības centru būs Liepāja, ja Liepājai ir nospļauties par apkārtējiem novadiem ?!

2020-01-14 00:00

Sponger: Pareizs lēmums, ne Grobiņai, ne Aizputei nav jaudas, viena nomalē, otra- guļamvagons. Tikai vietvārda ambīcijas, vairāk nekā tur nebija.

2020-01-14 00:01

Sponger: Vietvaras, kļūda

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz