Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Novada vadītājs: lietuvieši piesārņo piekrasti

Novada vadītājs: lietuvieši piesārņo piekrasti
Foto: Egons Zīverts
26.07.2016 07:09

"Kurzemes Vārds"

Jūras piekraste Rucavas novadā ir vispiesārņotākā no visām pludmalēm Liepājā un apkārtējos novados – secinājuši zaļās ekspedīcijas “Mana jūra” dalībnieki. Pašvaldības pārstāvis pauž sarūgtinājumu par tādu rezultātu.

“Nepatīkama ziņa,” nosaka Rucavas Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Romārs Timbra, “žēl.” Tas bijis arī pārsteigums, jo pašvaldība algojot darbinieku, kam jāuzkopj Papes bākas stāvlaukums un tā tuvākā apkārtne. Stāvlaukumā ir atkritumu konteiners, pludmalē gan gružkastu neesot, jo tur esot sarežģīti piebraukt ar savākšanas transportu – nav nobrauktuvju.

Bet problēmas ar atkritumu apsaimniekošanu piekrastē ir – to R. Timbra atzīst. Un galvenais šo problēmu iemesls esot lietuviešu atpūtnieki, jo vietējos iedzīvotājus Papē un Nidā “var uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt”. “Bet ir milzīgs lietuviešu pieplūdums, īpaši jau brīvdienās.” Pašvaldības norīkotais brīvprātīgais transporta plūsmas skaitītājs vienā svētdienā vien esot saskaitījis Papē iebraucam vairāk nekā tūkstoš transportlīdzekļu.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 26.jūlija numurā.

#kvards-20160726-06#

19 komentāri

2016-07-26 08:18

Ha ha: Labāk lai noalgo snaiperi ar gaiseni, kā nomet grusi, tā šāviens di...ā

2016-07-26 08:35

esmu: kūrorta zona 2 eur no mašīnas, pietiks naudas uzkopšanai

2016-07-26 09:04

vajag domat: Nav prātīgi vainot tūristu par to ka viņš te brauc un piesārņo tikai tāpēc ka nav kur gružus ievietot.Pārsvarā atkritumi ir plastmasas izstrādājumi un tie nesver tonnas lai būtu jābrauc ar mašīnu pakaļ. 4-5 konteinerus ar plastmasa maisu iekšā uz 200 L.divas reizes nedēļā divi cilvēki ar rokām var iznest no krasta līdz tuvākai piebrauktuvei.

2016-07-26 09:05

ddd: Aizliegt vienas brīvdienas iebraukt, paskaidrojot ka jāuzkopj viņu cūcības, piebilstot ka dzīvnieki - šajā gadījumā - cūkas pludmales teritotijā atrasties nevar. Interesanti kāda būtu viņu reakcija ja mēs aizbrauktu un p....tu Palangu. Gribauskaite izlektu no svārkiem, uzzinot

2016-07-26 09:19

op: kur ir cukmens :)

2016-07-26 09:46

ja ir konteineri: tad tikai darbs pašvaldības policistam - nometi papīru, samaksā smuku sodu (un būs nauda pašvaldībai, par ko apmaksāt gružu konteineru izvešanu). Man personīgi nav problēmu arī savu tukšo ūdens pudeli un banāna mizu ielikt maisiņā mašīnas bagāžniekā un aizvest līdz savai gružkastei, bet tiem ļaudīm, kuri cūkmeni, jau laikam vajag to gružu konteineru pludmalē.

2016-07-26 09:49

drazas: Pārsvarā visas drazas izskalo krastā vētras laikā. Lielāko Nidas krastu aizņem dabas fonds, tā kā tur ir neapdzīvota teritorija, nav arī kas to visu savāktu.

2016-07-26 10:33

tam 9:46: ja būs konteineri ,tad atkritumi nemētāsies,,arī tualetes vajag :) jo ne jau tu gudrIt ,nokArtojies lIdz paņemtā podiņā:DD

2016-07-26 10:42

tam taram: Kurorta zona - 2 .eur no mašīnas, pietiks naudas uzkopšanai un konteineriem. No tā policista ,jēgas nav nekādas.

2016-07-26 11:37

RUCAVĀ: ne tikai pie jūras ir piemēslots,tāpat pie kapsētām nav atkritumu konteineri,nav ūdens pumpji un nav arī tualetes ..tā ka domājiet kungi

2016-07-26 11:46

diemžēl: ir ļautiņi, kuru var nosēdināt starp 3 konteineriem, viņš tik un tā metīs gružus zemē. Tāda ģimenē bijusi tradīcija .... bet tādiem palīdz policists un naudas sods.

2016-07-26 14:08

ja kasss: ja kas, esmu ļoti priecīgs, ka šogad pludmelē 9 no 10 cilvēkiem ir no Lietuvas. Tomēr kkāda dzīvība kā vecos labos laikos. Un tie tomēr ir mūsu brāļi, atšķiribā no tiem, ko vald;iba grib te ievest

2016-07-26 14:28

pēdējam: no tā izriet, kas pats esi.

2016-07-26 17:16

tam diemžēl: saliec tos konteinerus un tad burkšķi,tur kur ir SAKOPTS TUR NEVIENS NEMĒSLO ,MĒSLO TUR ,KUR NAV KUR LIKT MĒSLUS,KILOMETRIEM TĀLU LĪDZI JAU NENESĪSI...KAS ATTIECAS UZ LIETUVIEŠIEM TAD TIE IR TĪRĪGĀKI,PIETIEK PĀRBRAUKT PĀRI ROBEŽAI..pat ja salīdzina lielpilsētu Liepāju ,kur vakaros ,kad lielveikali slēgti tūristiem nav pat kur pačurāt,savukārt Palangā visu diennakti ir pieejamas sakoptas BEZMAKSAS TUALETES ..MĪĻIE VISS IR ATKARĪGS NO KATRAS PAŠVALDĪBAS IEINTERESĒTĪBAS..

2016-07-26 20:20

nu un: nu un, vai tāpēc nav jāsakopj? Vai lietuvieši tikai Papē un Nidā ir?
Piekrītu MĪĻIE VISS IR ATKARĪGS NO KATRAS PAŠVALDĪBAS IEINTERESĒTĪBAS..

2016-07-27 12:42

nesaprotami: No kura laika Rucava atrodas Liepājā?

2016-07-27 14:51

super: jauns tūrisma objekts Rucavā

2016-07-27 18:43

nesaprotami super: rucava atrodas lešmalē un tur valda liels bardaks,NEPIETIEK KA KOPJAT CENTRU ..:DDD vajag skatīt tālāk

2018-11-06 09:12

9wave: Lielākie Cūkmeni ir Lietuvas pseidotūristi, kuri šeit pa lēto sapirkuši dzīvokļus un uzvedās kā krievi Turcijā, kur "viss iekļauts"! Karostā tā ir sērga, dzeršanas un ālēšanās, mājas dzīvē, protams, viņi arī nepiedalās, tikai patērētāji. Vietējie ar nepacietību gaida ziemu, jo tad ir miers un klusums. Viņu līdz atvestie suņi savā vaļā joņo kur vien tīk un, protams, atstāj savus "labumus" visur. Dažiem pat ir grūti savus atkritumus un izdzerto pudeļu kalnus aiznest līdz miskatei, kautrīgi noliek kur pagadās,,,,

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz