Sestdiena, 29. februāris

Novados ieguldīs ceļos, skolās un dabas takās

Novados ieguldīs ceļos, skolās un dabas takās
Ālandes upes atpūtas komplekss ir nozīmīgākais pērn pabeigtais attīstības projekts Grobiņā. Vairākas pašvaldības arī šogad plāno labiekārtot dabas un atpūtas objektus. (Foto: Ģirts Gertsons)
08.01.2020 07:00

Linda Kilevica, Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Liepājas apkaimes novadiem sācies pēdējais pilnais gads, kuru pirms administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas aizvadīt esošajās robežās, lemjot par savu ideju iemiesošanu. “Kurzemes Vārds” izvaicāja pašvaldību vadītājus par to, kas, viņuprāt, ir būtiskākais paveiktais aizvadītajā gadā un kas nozīmīgs ieplānots šogad.

Aizputes novada domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis:

– Lielākais darbs ir gājēju un riteņbraucēju celiņš, lielus līdzekļus ieguldījām arī sētas teritorijas sakopšanai pilsētā no Jelgavas ielas līdz Lažas ielai. Uzlabojām sporta infrastruktūru šautuvē. Cīravā sakārtota katlu telpa.

Šogad gribētos Aizputē noasfaltēt grants ielas. Iesniegti Jāņa un Lažas ielas tehniskie projekti. Liels izaicinājums ir remonts Aizputes vidusskolas telpās, kas tiktu pielāgotas arī sešgadīgo bērnu vajadzībām. Kazdangas pili tagad apsaimnieko pašvaldība, tur ir jāiegulda lieli līdzekļi. Iedzīvotāji lūdz izbūvēt ceļu uz peldvietu. Cilvēku plūsma tur ir, tas ir drošības jautājums. Cīravas skolai nepieciešams malkas šķūnis, pie pārvaldes ēkas vajag noasfaltēt laukumu, kur rīkot pasākumus.

Durbes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Radzevičs:

– Sakārtojām un labiekārtojām laukumu pie pirmsskolas izglītības iestādes un skolas ēkas Durbē. Lieģos, “Līvānu ciemā” uzlabojām brauktuvi un sakārtojām teritoriju pie Dunalkas sporta halles. Ekspluatācijā nodots Ganību ielas posms Durbē. Ir uzsākti darbi, lai izveidotu jaunu laivu ielaišanas vietu pie Durbes ezera.

Jaunajā gadā paredzēts uzlabot infrastruktūru pie Vecpils Kultūras un atpūtas centra, lai ēkā varētu iekļūt arī jaunās māmiņas ar bērnu ratiņiem un personas ar kustību traucējumiem. Tiks uzsākti piecu pašvaldības ceļu remontdarbi. Durbes pilskalnam ir speciālistu izstrādāts konservācijas un saglabāšanas projekts, kura realizācijai nepieciešams gūt finansējumu. Lieģu kultūras namā vajadzētu atjaunot skatuves grīdu.

Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols:

– Vislielākais darbs ieguldīts, īstenojot skolu reformu – izveidota Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskola un bērnudārzs “Ūdelīte”. Lielākais no pabeigtajiem attīstības projektiem ir Ālandes upes atpūtas kompleksa izveide. Grobiņas stadionā ir uzbūvēts ugunsdzēsības sporta mācību tornis. Ir atjaunoti gan grants, gan asfalta seguma ceļi un izveidoti arī ātrumvaļņi, lai samazinātu braukšanas ātrumu kritiskās vietās, kā arī uzlabota satiksmes organizācija un izbūvēta autostāvvieta pie pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš”. Uzsākta apgaismotu numurzīmju uzstādīšana pie daudzdzīvokļu namiem, sakārtots Zoņu grāvis, labiekārtotas atpūtas vietas pludmalē “Liedagi” Medzes pagastā.

Šogad paredzēts izbūvēt un pārbūvēt ielas 9,48 kilometru garumā un vairākus autoceļus. Plānots izveidot divus stāvlaukumus, ietvi un 450 metru garumā nodrošināt energoefektīvu apgaismojuma Zirgu ielā. Iecerēts izbūvēt velotrasi pie Grobiņas stadiona un labiekārtot peldvietu. Pie Ālandes upes dīķa paredzēts izveidot pontonu laipu un laivu rampu, savukārt “Liedagos” izvietot saules gultas. Drīz iesniegsim pieteikumu Grobiņas arheoloģiskā ansambļa iekļaušanai UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis:

– Svarīgākie darbi ir grantēto ceļu rekonstrukcija 18 km garumā, Bernātu laipu uz jūru izbūve, Jūrmalciema tīklu mājas rekonstrukcija, Nīcas novada svētki ar uzvedumu “Kāzas Nīcā”, grāmatas “Nīcas un Otaņķu pagastu tautasdziesmu krājums” izdošana.

Galvenā iecere – godam izstrādāt jaunās pašvaldības darbības modeli, lai Nīcas novada iedzīvotāji nebūtu zaudētāji. Konkrētie darbi: nobrauktuve Bernātos operatīvā transporta nokļūšanai pludmalē, Nīcas ambulances jumta nomaiņa, Grīnvaltu attīrīšanas stacijas izbūve, Nīcas dižās muižas klēts koncepta izstrāde, bezmaksas WIFI pieejas punkti desmit vietās, Bernātu dabas parka pastaigu taku labiekārtošanas pabeigšana. Plānota arī ceļa Nīca–mācītājmuiža rekonstrukcija ar ES finansējumu un citu pašvaldības ceļu rekonstrukcija.

Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons:

– Maijā atklājām pagarinātos molus. Tas ir lielākais ieguldījums Pāvilostas attīstībā pēdējā simtgadē. Tika pabeigts darbs pie Ziemupes “Jūras mājas”, pateicoties Lauku atbalsta dienestam. Sakārtojām arī pāris ielas, noasfaltējām Celtnieku ielu, izbūvējām gājēju celiņu.

Rudenī sākām promenādes izveidi, plānojam pabeigt līdz pilsētas svētkiem maijā. Budžeta pieaugums mums ir labs, tādēļ, domājams, būs vairāki labi un lieli darbiņi, ko šogad varēsim atļauties. Finanšu komiteja sanāks 16. janvārī, tad spriedīs. Nemāku teikt, vai nodokļu maksātāju kļuvis vairāk, vai tie kļuvuši aktīvāki un čaklāki, vai algas lielākas, bet pieaugums ir ievērojams.

Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska:

– Iepriekšējā gadā līdzekļi tika ieguldīti cilvēkos un dzīves kvalitātē. Katrā pagastā paveikts kaut kas nozīmīgs. Paplakā, Virgas pagastā, ierīkots ielu apgaismojums un jauns ūdensvads. Kalētos pilnībā noslēdzies stadiona ierīkošanas projekts, jo tagad to pabeigusi arī lietuviešu puse. Gramzdā izveidoti gājēju celiņi gar bijušo skolu un daudzdzīvokļu mājām, kā arī sakārtots ārējais ūdensvads un kanalizācija. Bunkā par 130 tūkstošiem eiro veikta kanalizācijas izbūves pirmā kārta un pievienotas mājas. Priekulē vislielākais darbs ir siltumtrases izbūve. Ieguldot aptuveni 290 tūkstošus eiro, ieguvums ir vienmērīgāka pilsētas apkurināšana. Atjaunojām dīķa slūžas Valta birzī.

Šogad plānota ES projektā atbalstītā kanalizācijas izbūve Priekulē par gandrīz 4,4 miljoniem eiro. Gribam pabeigt kanalizācijas projektus Krotē un Gramzdā. Plānojam visas ūdenssaimniecības nodot SIA “Priekules nami”. Esam piekrituši rīkot Latvijas mēroga sacensības MTB riteņbraukšanā.

Rucavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Veits:

– Esam pabeiguši “Dzintarvēju” ēkas rekonstrukciju Papē, sakārtota Sventājas upes ieleja un labiekārtots Muižas kalns. Sākusies īpašuma “Centra dzirnavas” rekonstrukcija un labiekārtošana. Sakārtota dokumentācija, lai veiktu grupu dzīvokļu ierīkošanu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Dunikas pagastam nosvinējām simtgadi, aizvadīti sporta svētki un citas labās lietas, kas kopīgi priecē.

Šim gadam naudas ietilpīgākā ir Lauku atbalsta dienesta ceļu sakārtošanas programma, mums ieplānoti trīs ceļi. Jāpabeidz “Centra dzirnavas”.

Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons:

– Svarīgākais ir tas, ka esam noturējuši Vaiņodes internātskolas ēku, tā nav izdemolēta. Par ēkas izmantošanu nākotnē vēl visas varbūtības pastāv. Būtiski, ka novada ļaudis draudzīgi dzīvo savā starpā, neesam sadrumstaloti.

Iecere šim gadam ir Sociālās aprūpes centra labiekārtošana. Gribam ierīkot liftu uz otro stāvu, taču tagad ir pasakainas cenas. Ļoti būtisks jautājums šogad ir – būs vai nebūs vidusskola. Izpildīsim apstiprināto ES projektu – Joda dambja avota labiekārtošanu.

2 komentāri

2020-01-08 19:23

Ilmārs: Grobiņā tam jaunam tiltam abos galos tie bruģi izskatās kaukā padaudz iegrimuši gandrīz tā kā bedres, jaunā veloceliņa bruģi pagajšvasaru laboja, tiltam kādai garantija varbūt ar jābūt, arī tās koka margas viņam tādas pelēcīgas?

2020-01-09 00:17

kofeīns: Normāli padomāts kā uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem novados. Malači! Priekule, Grobiņa, Aizpute...arī pārējiem viss ok.

Tik pastarītim Jansona kgam atkal nav nekā no izsvērtas runas, nesagatavojies. Pilnīgs nesaimnieciskums. Par ko algu saņem? Šis GMI apjoma atlīdzības cienīgs izklāsts....... baigs švakutskis

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli