Ceturtdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Novados rindā pēc vakcīnas gribētāju vēl maz

“Sievu pirmo iestūmu iekšā. Ja viņa kritīs, tad es neiešu,” sirsnīgi ampelējas bijušais Gramzdas pagastvecis Augustīns Eidejus, feldšerpunktā gaidīdams savu kārtu vakcinēties pret Covid-19. Lai arī šajā brīdī gandrīz tikpat daudz esot “par” un tikpat daudz “pret”, izvēles jau nav. “Ja ķers tas kovids, tad jebkurā gadījumā būs sliktāk tad, ja neesi potēts,” viņš uzskata.

Novados rindā pēc vakcīnas gribētāju vēl maz
Feldšere Ilze Eidiņa vakcinē Augustīnu Eideju. Gramzda bija pirmais pagasts, kur seniori Priekules novadā var saņemt savu poti pret Covid-19. (Foto: Egons Zīverts)
Feldšere Ilze Eidiņa vakcinē Augustīnu Eideju. Gramzda bija pirmais pagasts, kur seniori Priekules novadā var saņemt savu poti pret Covid-19. (Foto: Egons Zīverts)
11.03.2021 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Daudzi stāv pretī

Gramzdas feldšerpunktā senioru vecumā virs 70 gadiem vakcinēšanu sāka pagājušajā nedēļā. Šonedēļ arī Priekulē un citos pagastos medicīnas iestādēs šī iedzīvotāju grupa aicināta doties pēc savas potes pirmās devas.

A. Eideju satrauc tas, cik daudzi stāv pretī vakcinēšanai:

“Vakar biju Priekulē iepirkties un man teica: “Ak, Dievs! Vai to vajag?” Vairāki tādi mājieni. Gandrīz ir gatavi atrunāt.”

Tuviniekus Eideju pāris neapciemojot, tikai sazvanoties. Gramzdā smagus slimniekus viņš nezinot, ik pa laikam dzirdēts par kontaktpersonām.

“Mums, pensionāriem, ja vien daudz nevandās riņķī, ir diezgan lielas iespējas izvairīties no liekiem kontaktiem. Bet, tiklīdz ej uz slimnīcu, ej vēl kaut kur, beigās vairs nezini, no kura stūra kovids uzglūn. Mājās arī spriežam, ka kāds ir kontaktējies šur un kontaktējies tur, bet, paldies Dievam, vēl nav ķerts. Taču tas ir pagaidām. Tāpēc drošāk ir iet uz poti,” atzīst seniors.

Ļaužu aprite arī mazā pagastā tomēr esot diezgan liela. Cilvēki, kas strādā Aizvīķu pansionātā, sabrauc no visām pusēm – Liepājas, Priekules un Vaiņodes.

Vaicāts, vai apkārtējie cilvēki arī tikpat kārtīgi ievēro visus noteiktos ierobežojumus, viņš saka, ka tur jau tā bēda, ka dezinformācija esot liela:

“Vieglāk jau ir nepakļauties, piekopt to sazvērestības teoriju. Tad uzreiz nevajag masku, nevajag neko, tikai noliegt, ka nekā nav, viss ir izdomāts.

Šai brīdī es vairs tik daudz to nedzirdu, bet sākumā daudzi pilnīgi kategoriski ar lielu pārliecību teica, ka tā visa ir tikai politiska spēle. Ja paskatās uz lieliem politikas dūžiem, ir tas pats. Amerikas prezidents sākumā arī visu noliedza. Anglijas premjers arī. Kamēr pats nenorāvās. Arī dakteri – savā laikā Apinis teica, ka tā jau gripa vien tikai ir.”

Ja saslims, būs grūtāk

Ruta Eideja iznāk no kabineta smaidīga. “Pašlaik normāla sajūta. Dūriens nav patīkams, bet viss jāpacieš, kas jādara, tas jādara. Riņķī jau runā un arī mani gribēja atrunāt, lai neeju vakcinēties. Taču, ja saslims, būs vēl grūtāk. Es jau vairs neesmu nekāda padsmitniece,” viņa spriež.

Kundze iepriecināta, ka Latvijā kopumā saslimušo kļūst mazāk. “Bet Lietuvā ir vismazāk. Tāpēc, ka apturēja to braukāšanu. Tas ir ļoti labi,” viņa saka.

Latvijas valdību pārāk vainot arī viņa nevarot.

“Šis viss ir jauns. Putniem ir putnu gripa, mežacūkām ir Āfrikas mēris, cilvēkiem – kovids.

Valdība skatās, domā līdzi. Tā jau nav, ka viņi galīgi atmet ar roku,” domā R. Eideja.

Nākamā uz vakcināciju ieradusies Aizvīķu bijusī feldšere Ļoļa Bauže. “Es domāju, ka vajag gan,” viņa saka.

Iemīļotās ilggadējās feldšerītes paraugs noteikti varētu arī iedvesmot vakcinēties. Viņas vīrs Antons apliecina, ka mūžu vajagot garāku pavilkt.

“Vismaz pusi gada. Vairāk jau nebūs,” viņš pie sevis nosmaida, jo tāds esot pašlaik pieņemtais vakcīnas iedarbības termiņš. “Nav jau tālāk izpētīts,” piekrīt feldšere Agrita Driviņa, “nu jau runā par gadu”.

Citu piemērs pārliecina

Feldšere dzirdējusi dažādus, arī pavisam savādus uzskatus. “Tādi ir arī vecajiem cilvēkiem, kas nav sociālajos tīklos. Viņi stāsta visādus brīnumus. Pirmkārt, jau par to pašu čipu,” viņa smejas.

“Viena tante, kas nāk uz procedūrām, stāsta, ka 28 ārsti esot nomiruši. Es saku – kur jūs tādu informāciju dabūjāt?! Nu, kā, pa radio! Man gan galīgi negribas ticēt, ka to varēja ziņot.”

Cilvēki baidoties, kādas būs reakcijas pēc vakcīnas. Savu lomu spēlējot tas, ka televīzijā paziņots, ka jauns vīrietis ir nomiris. Par to gan notiek izmeklēšana, un nav teikts, ka nāve ir vakcīnas dēļ.

Nu jau gramzdenieku pretestība mazinoties, jo pirmie desmit ir sapotējušies.

“Tie izstāsta citiem, ka nekā briesmīga nav. Es saku tā: “Ja jūs saslimsiet, domājat, ka jums būs vieglāk? Jums noteikti būs smagāk”,” pastāsta A. Driviņa.

Viņai jāatzīst, ka ļoti gara tā rinda pēc vakcīnas nav. Feldšerei nav statistikas, cik Gramzdas pagastā ir iedzīvotāju vecumā virs 70 gadiem, kuri pašlaik ir prioritārā vakcinējamo grupa.

“Tādu neviens nedod. Pamatā jau man ir veco cilvēku telefona numuri, mēs viņiem zvanām. Kad uzrunā, tad viena daļa saprot, ka tomēr ir jānāk. Ja vēl cilvēkiem pastāsta, ka mēs pašas esam potējušās, tas mazliet pārliecību dod. Tomēr visvairāk, man šķiet, dod tas, ka cilvēks redz – kaimiņš ir sapotējies. Atnāca iedzīvotāja, kurai jau ir pāri 90. Viņa grib potēties. Ja viņa parunā ar iedzīvotājiem, tad to pārliecību iedod jau lielāku,” uzskata feldšere.

Gramzdas feldšerpunktā paralēli senioriem veido rindu arī ar jaunākiem cilvēkiem, kuru esot vairāk. Tad, kad vakcīna tiešām būs, zinās, kuri ir tie gribētāji.

Desmit cilvēki dienā

Pašlaik Gramzdā piegādā “AstraZeneca” vakcīnu. “Tādās lauku teritorijās tā ir ļoti pateicīga, jo var ilgi stāvēt ledusskapī un nav jāšķaida,” norāda A. Driviņa.

“Vienīgais noteikums, ka vienā flakonā ir desmit devas. Tajā dienā, kad potē, desmit cilvēkiem ir jābūt. Domāju, ka aprīlī mums droši vien būs “Pfizer/BioNTech” vakcīna, jo tā tomēr ledusskapī var stāvēt piecas sešas dienas, tikai ļoti ātri jāizpotē būs.”

Ar vakcīnu piegādi problēmu neesot bijis. “Mēs jau prasām maz, tikai 20–30 devas. Gramzdā vakcinēšana nenotiek katru dienu, un potēšanas dienā savakcinē desmit cilvēkus. Ir diezgan grūti. Labi, ka mēs šeit esam divas feldšeres. Jo pārējās slimības jau nekur nav pazudušas, cilvēki nāk uz citām injekcijām,” stāsta A. Driviņa.

Feldšere secinājusi, ka laukos lielākā vakcinēšanas problēma ir noteiktā viena cilvēku grupa.

“Saprotu, ka lielā pilsētā ir ļoti daudz iedzīvotāju, kurus nevarēs sadalīt. Laukos vakcinācija ātrāk aizietu tad, ja ļautu potēt visus, kas vien grib,” viņa saka.

Gramzdas pagastā kopā jau būs sapotēti vairāk nekā simt cilvēku, jo šeit atrodas Aizvīķu sociālais centrs.

Vakcinācijas projekta biroja darbs A. Driviņai neesot skaidrs, nav atbilžu uz vairākiem jautājumiem. Viņa cer uz otrdien notikušajām mācībām feldšeriem.

“Tādiem neatkarīgajiem feldšerpunktiem, kādi esam mēs, informācija ir kaut kur jāizdabū un jāizcīna. Nav skaidrs, vai vietne manavakcina.lv pieteikušos cilvēku datus ir nosūtījusi e-veselības sistēmai. Ja es ieeju savā e-veselībā un uzlieku meklēšanu, man parādās, ka tā ir kļūda. Jo es jau neesmu ģimenes ārsts. Varbūt kāds cilvēks ir pie manis pierakstījies, bet es jau to neredzu. Priekules novadā pagastos ģimenes ārstu nav, uz visiem novada iedzīvotājiem ir viena ģimenes daktere un viena rezidente. Situācija nav ļoti laba,” vērtē feldšere.

Vakcinēšanas iespējas ietekmē arī tas, ka abām feldšerēm šī nav vienīgā darbavieta. “Nekur laukos feldšeris nesēž vienā vietā, jo valsts apmaksā tikai pusslodzi. Mēs, manuprāt, strādājam ļoti daudz,” saka A. Driviņa.

“Gramzdā ir pusslodze uz mums abām, Aizvīķos arī. Šeit mēs esam četras dienas. Vienkārši, lai cilvēkiem būtu šis pakalpojums.”

Arī te slimais var atnākt

Feldšere domā, ka valdības noteiktie ierobežojumi ir pareizi. “Sliktākais ir tas, ka liela daļa cilvēku tos neievēro. Tas ir klupšanas akmens.

Protams, cilvēki jau ir noguruši no tā visa. Notiek ballītes, visādas ciemošanās. Tās visvairāk vīrusu izplata,” viņa saka.

Gramzdā bijis viens no pirmajiem saslimšanas ar Covid-19 gadījumiem Priekules novadā.

“Tobrīd bija ļoti liels satraukums, bet viss veiksmīgi atrisinājās, slimība neaizgāja plašumā, bija tikai divi gadījumi. Arī pašlaik ir divi saslimušie. Pats interesantākais ir tas, ka mēs nezinām, kuri ir tie gadījumi. To zina tikai ģimenes ārsts. Tikpat labi slimais var te atnākt. Mēs gan esam abas vakcīnas devas saņēmušas, jācer, ka aizsardzība ir. Bet informācijas nav,” neizpratnē ir A. Driviņa.

Viņa gan domā, ka saslimušie noteikumus ievērojot, jo laukos cilvēki tomēr visu ātri uzzinot un kaimiņi cits citu pieskata.

Kaimiņnovados sociālajās iestādēs kovidlaiks prasījis daudz upuru. “Aizvīķos situācija tiešām ir laba,” saka feldšere, kura pati tur vakcinēja klientus.

“Bija saslimšanas darbiniekiem, bet palaimējās tā, ka šiem cilvēkiem kādu laiku nebija bijušas maiņas, viņi nesaskārās ar klientiem, infekcija neizplatījās. Aizvīķos nesaslima neviens no iemītniekiem.”

A. Driviņa norāda, ka feldšeri īsti neesot tie Aizvīķu glābēji, bet gan aktīvā vadītāja Gražina Ķervija, kura jau sen nodrošinājusi testēšanu, kā arī iestādē noteikumi ir ļoti stingri.

Gandrīz visi klienti ir saņēmuši pirmo vakcīnas devu. Daudziem atļauju vakcinēt devuši piederīgie. “Daži neatļāva potēt.

Tomēr statistika ir ļoti laba – no 84 iemītniekiem 80 ir sapotēti. Darbinieki gan… diezgan slikti. No 57 sapotēti ir 15,”

feldšere bažījas, ka nevakcinētie cilvēki var ienest iestādē infekciju. “Ir ļoti liela neticība, ka tas kovids vispār ir. Es nezinu, no kā tas rodas! Ka nekā nav, viss ir izdomāts, testi ir falši. Tādas muļķības! Jauniem cilvēkiem, kuri saka, ka kovida nav, es piedāvāju iet pastrādāt slimnīcā par brīvprātīgajiem. Droši bez maskas! Parakstieties un strādājiet, ja jau kovida nav. Tad kļūst tādi domīgi,” pastāsta Gramzdas feldšere.

Uzziņai

Vakcinēšana pret Covid-19 novados

 • Aizpute – Elmārs Avots, “Krūzes Vilmas ģimenes ārsta prakse”.
 • Bārta – Ilga Vidaja.
 • Cīrava – Violeta Capļina.
 • Dunika – Vija Stepanova.
 • Durbe – Dr. Būmanes ģimenes ārsta prakse.
 • Grobiņa – SIA “Inate”, Astrīda Kalna, Lelda Poprocka, Edīte Uldriķe.
 • Nīca – Daiga Birzniece, Iveta Peremeža.
 • Priekule – Daiga Leimane, Priekules slimnīca.
 • Pāvilosta – Agrita Kalniņa, Juris Kraģis.
 • Rucava – Vija Stepanova, SIA “Medeor”.
 • Vaiņode – Ilona Blumberga, Daiga Pūpola.
 • Vērgale – Juris Kraģis.
 • Virga – Daiga Leimane.

Avots: Nacionālais veselības dienests

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz