Sestdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ikara svētki Priekulē uzplauka koši, skanīgi un skaļi

Pēc divu gadu pārtraukuma, kad nācās svinēt klusāk, pieticīgāk un turēties citam no cita pa gabalu, šovasar Ikara svētki Priekulē uzplauka koši, skanīgi un skaļi. Dalībnieki un skatītāji nevarēja vien nopriecāties par lutināšanu ar jauku saulainu laiku un iespēju būt kopā, iepirkties tirdziņā un vienkārši atpūsties.

Ikara svētki Priekulē uzplauka koši, skanīgi un skaļi
Dziesmas, dejas un gaviles caurvija Ikara svētku gājienu, kurā kājām un ar izdomu noformētos spēkratos devās priekulnieki un viesi. "Pa priekšu iet prieks!" – tā tika komentētas košās braucējas uz elektrodivriteņiem. (Foto: Egons Zīverts)
Dziesmas, dejas un gaviles caurvija Ikara svētku gājienu, kurā kājām un ar izdomu noformētos spēkratos devās priekulnieki un viesi. "Pa priekšu iet prieks!" – tā tika komentētas košās braucējas uz elektrodivriteņiem. (Foto: Egons Zīverts)
02.08.2022 06:00

liepajniekiem.lv

Priekulnieki bija noilgojušies pēc savu svētku skaistākās tradīcijas – gājiena pa pilsētas ielām. Netrūka ne dalībnieku, ne aizrautīgu skatītāju, kuri māja un uzgavilēja saviem pašdarbības kolektīviem, pilsētas un pagasta pārvaldei, skolām un bērnudārzam.

Tāpat gājienā devās Priekulē strādājošie uzņēmumi. Skaļākie noteikti bija autosacensību dalībnieki, kuru rūcināšanās īpaši sajūsmināja jauno paaudzi, un baikeri no kluba “West Coast Liners”.

“Ja cilvēks ir priecīgs, tad paveic daudz un iedvesmo citus,” to Ikara svētku atklāšanā pauda atraktīvie vadītāji – Rūdolfa Blaumaņa joku lugas “No saldenās pudeles” varoņi. “To, ka prieks mājo Priekulē, mēs visi redzam,” uzrunā uzsvēra Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols.

“Esmu Ķoču Valdiņš,” teica grozu pinējs no Liepājas, bijušais metalurgs. “Ar ķocīšiem iet kā krogā – to dzeršanu nevajag, bet krogus smaku vajag. Man darbu un izklaidi vajag. Tas ir sirdsdarbs. Citādi man nav ko darīt, grāmatas esmu izlasījis.” Foto: Egons Zīverts

Viņam pilnībā piekrita Priekules pilsētas un pagasta pārvaldes vadītājs Andris Razma un Skodas mērs Petrs Pušinsks. Viņš sveicināja priekulniekus no visiem Skodas iedzīvotājiem, kuri šogad svin 350 gadus, kopš Skodai ir pilsētas tiesības, un uzdāvināja A. Razmam lietuviešu tradicionālo našķi šakoti. Pārvaldnieks gan velti sev nepaturēja, bet pasniedza Ikara svētku rīkotājiem.

Vai tad Ikara svētkos nelidos? Tā vaicāja daudzi, taču šogad bija nolemts turēties pie zemes. Tomēr liela cilvēku straume plūda uz Priekules lidlauku, kur drifta sacensībās nebija kur adatai nokrist. “Puiši, kam ir krutākās tačkas” – Roberts Vītols un Kristaps Blušs – savus tūnētos vāģus demonstrēja arī svētku atklāšanā.

Abi saistīti ar Priekuli: Roberts šeit dzimis, bet Kristaps – ar saknēm Priekulē. “Priekule taču ir foršākā vieta!” teica Roberts. “Šodien lidlaukā pašausim vaļā – pakūpināsim riepas, labi pavadīsim laiku.”

Kristaps atzina, ka ļoti daudz laika bērnībā šeit pavadījis, bijis ļoti patīkami izbraukt ar savu sporta mašīnu pa pilsētu.

Ulda Marhilēviča dziesma “Mēs lidosim”, kas kā Ikara svētku himna ieskaņota 2012. gadā kopā ar autoru, nu bija skatāma arī kā deja. Foto: Egons Zīverts

Svētkos jūtamies labi un esam priecīgi – pauda sastaptie priekulnieki. Aivitai prieks dubultā, jo viņas meita Jana Fromane radījusi horeogrāfiju Ikara svētku himnai, bet otra meita dejoja. “Ir liels pacilājums,” viņa teica.

“Priekule ir lieliska vieta, kur augt bērniem. Te ir viss, lai viņi varētu attīstīties, – skolas, sporta halle. Tikai vajadzīga vēlme darboties.”

“Pēc zināma pārtraukuma ir jauki. Galvenais jau – laiciņš mūs lutina,” uzsvēra Ēriks.

“Protams, svētki patīk. Saulīte spīd, kopā būšana, ko tad vēl!” atzīmēja Iveta. “Ja tepat dzīvo, tad jānāk un jāizbauda.” “Mēs katru gadu esam šeit kā inventārs,” smejot piebilda Laila. “Nav jau pārāk daudz kurp iet.” Arī Inese un Jovita stāstīja, ka patīkami bijis pēc tik ilga laika iet gājienā un skaistā, saulainā laikā būt starp daudziem cilvēkiem, satikt pazīstamus, paieties kopā un parunāties.

Alfijs – viens no pamestajiem dzīvniekiem, kurus uz Priekuli bija atvedusi biedrība “Liberta”. Kā šausmīgi agresīvu kaķi saimnieki to bija atveduši iemidzināt. Foto: Egons Zīverts

“POORBALTICS” riepu kūpināšanas posmā dalībnieki samērojās ar dūmiem, šovu un auto noformējumu. Ne vienmēr viss slēpjas jaudā, bet kā pārsteigsi skatītājus – tāds ir sacensību nolikums. Priekšnesumus vērtēja “Labie Perekupi”‘ kopā ar K. Blušu.

Rozā kostīmā startam bija gatava Viktorija Fībiga no Madonas, kas slavena kā autosportistu kalve. Arī mašīna ar rozā puķēm.

“Es jau maziņa spēlējos nevis ar lellēm, bet ar mašīnītēm. Vēl tiesību nebija, kad nopirku savu pirmo mašīnu,” viņa pastāstīja.

Viktorijai šīs bija pirmās sacensības. “Šeit jāparāda šovs, jāparāda tas, ko citi vēl nav redzējuši. Riepu man nav žēl, ir tā vērts,” viņa teica.

Dullākais drifta pilots Kristaps Blušs bija īpašais viesis sacensībās Priekules lidlaukā. Viņš parādīja, kā uzkūpināt ar 1000 zirgspēku auto. Foto: Egons Zīverts

Agnis Kaņevskis ar savu “BMW” driftā jūtoties kā brīvdienā, atpūtas režīmā. “Pataisīsim šovu, paskatīsimies. Šo mašīnu izmantoju vairākiem sporta veidiem. Uzdriftot man nozīmē patrenēties tīri priekš sevis, tikai hobijs. Ikdienā darbojos tikai ar automobiļiem, “BMW” mašīnītēm,” viņš pastāstīja.

Daži priekulnieki izbaudīja Ikara svētkus kā pēdējos, jo bija kaut kur dzirdējuši, ka nākamgad tos vairs nerīkošot. Tas nu gan esot tikai izrunāts un svētki noteikti būs, apsolīja Andris Razma un Aivars Priedols.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz