Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Paaudžu spēks rudzu maizē

Paaudžu spēks rudzu maizē
Foto: Egons Zīverts
16.11.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai, maizes ceptuves ”Ievlejas” saimniece Agita Pētersone sākusi prātot, ko viņa varētu izdarīt simtgadei par godu. ”Dziedāt un dejot es neprotu, bet protu cept maizi, tad nu izdomāju sarīkot atvērto durvju dienas, lai svētkos mūsu viesiem mājās būtu īsts rudzu maizes klaipiņš, ko likt galdā,” skaidro saimniece. 18. novembris šajā sētā ir īpašs, jo Agitas mazdēlam Markusam svētkos ir dzimšanas diena un tradicionāli tas gods izkārt Latvijas karogu.

Ar maizes cepšanu A. Pētersones dzimtas sievietes nodarbojas jau četrās paaudzēs, un viņa cer, ka arī meitas pārņems šo amatu. Tradīcijas gadiem ilgi palikušas nemainīgas, maize tiek cepta pēc vecmāmiņas receptes, vienīgā atšķirība esot tāda, ka vecmāmiņa lika klāt Liepājas cukuru, bet A.Pētersonei nākas vien izmantot cukuru no Eiropas.

Sakas pagasta ”Ievlejās” cep gan tradicionālo rudzu maizi, gan arī ar piedevām – šķeltajiem zirņiem, sēklām, žāvētiem augļiem vai burkāniem. Burkānu maize ir jaunums, ko saimniece sauc par Ziemassvētku recepti, jo tur klāt pavisam mazlietiņ esot arī kanēlis. Savukārt šķelto zirņu maizes recepte nāk no vecmāmiņas laikiem, kad vārītus zirņus vai kartupeļus lika klāt maizei, lai tā ātri nesacietē. Tā arī ir, zirņu maize ilgi stāvot mīksta.

Lai arī ģimenei A. Pētersone maizi cep visu dzīvi, savu sapni par maizes namiņu Sakā piepildījusi pirms pieciem gadiem. Tolaik parādījusies arī interese no apkārtējiem – tūristiem, skolēniem un tad saimniece sapratusi: ”Tā būtu laba štellīte, man tas patiktu. Arī darboties ar bērniem būtu prieks.” Bet tā kā mājā, kur iepriekš atradās maizes krāsns, bijis par šauru, radusies ideja par ceptuvi.

”Man ļoti patīk darbs ar bērniem,” saka A. Pētersone, ”arī šodien pie mums ciemojās bērni no Saldus Druvas vidusskolas 1.klases. Viņi ar milzu atbildību cepa maizīti un, saņemot rokās savu silto kukulīti, viņu acīs bija redzams neviltots prieks. Cits pabāž kukulīti zem pufaikas, lai ilgāk turas silts, cits prasa, kāpēc automašīnās liekamie smaržu maisiņi netiek tirgoti ar maizes smaržu. Pirmo reizi man tāds jautājums uzdots.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 16. novembra numurā.

#kvards-20181116-04#

Foto galerija

39 komentāri

2018-11-16 19:01

arī cepēja: Kāds nu tur paaudžu spēks. Visur nauda iet pa priekšu. Tas ir parasts bizness. Maizītei vidū krustiņu bajag iegriezt, lai vēders nesprāgst pušu. Un cimdiņus vajadzētu uzvilkt rokās. Vai kundze zina, cik daudz nelāgu baktēriju mēdz slēpties aiz nagiem? Un zem lakatiņa vajadzētu būt visiem matiņiem. Priekšējie mati nedrīkst karāties mīklas virzienā. Ja taisām savam priekam, tad gan tas viss ir pilnīgi vienalga. Tāpēc nepērku pašcepto maizi, jo nezinu kādos apstākļos, ar kādiem svešiem melnumiem aiz nagiem , matiem, maize ir gatavota. Cepu to pati mājās cepeškrāsnī, un pat tad , mīklu gatavojot, velku cimdiņus. Katra sava pašceptā maize ir ļoti garda. Tur ir jūsu spēks, enerģija , labās domas. neviens prihvātais cepējs no malas tos labumus tur neieliks.

2018-11-16 19:46

kate: Paldies par garšīgo maizīti.Jāsmejas par tiem cimdiņiem,nekad ome nevilka cimdus maizi cepot-kaut kāds vājprāts.

2018-11-16 20:32

to kate: Vai ome cepa maizīti kā biznesa lietu? Ja jā, tad varu teikt - ruksene. ja priekš sevis un ģimenes, tad cep , kaut uz poda sēdēdana!

2018-11-16 21:10

ome: Ak jēziņ, tā sterilā maizes cepēja jau nu gan drusku pārspīlē.

2018-11-16 22:59

Atbilde: arī cepēja: Man gan Aglonā, maizes muzejā, stāstīja, ka cepot maizi ar cimdiem, esot necieņa. Mīkla jāizjūt, mīkla jāpaijā. Bet, nu, ko lai saka.. Nobrīnījos, ka pat šādā rakstā ir negatīvs komentārs. Skumji.

2018-11-17 00:27

Bernadeta: Vai tad kādam kaut kas tiek uzspiests ar varu? Būtu jāpriecājas par šādu iniciatīvu un uzņēmību! Un kritiķiem jādomā par savas iekšējās pasaules sakārtošanu- kamēr vēl ir laiks...

2018-11-17 00:37

wew: kas vispar eed to ubagu maizi? tai maizei vajadzeja izmirt kopa ar dzimtbūšanu

2018-11-17 08:57

jā: maize, sākumā bija garšīga,tad sākas palielināties pieprasījums, cepa vairāk, bet kvalitāte stipri kritās.Es vairs nepērku, ir daudz labākas!

2018-11-17 10:25

tuk tuk: Nu tak, tas ir bizness,kam tik skaisti runāt.

2018-11-17 10:33

jurčiks: Kā var būt necieņa, ja maizi sep ar cimdiem? Senos laikos cimdu nebija, tāpēc cērmītes un dažnedažādas infekcijas bija normāla un ierasta lieta. Mīkla jāpaijā, jāizjūt? Varbūt šādas amizantas izdarības labāk pietaupīt karstai naktij kopā ar vīru?

2018-11-17 11:35

Cimdainajiem: Varētu domāt,ka jūs to mīklu jēlu sukājat iekšā!Maize taču ir cepta krāsnī!Un,runājot par baktērijām,kas tad ir raugs?!Par maizi un cērmēm lasot,vispār paliek mute vaļā-kāds sakars,vai maizi izrok no dobes?

2018-11-17 12:56

OH...: Protams, ka katra paša izvēle pirkt vai nepirkt. Tomēr nav tik mazsvarīgi, vai vispārējas higiēniskās prasības ievēro vai arī neievēro. Rota vīruss ir bieža parādība. Tiem, kas te raksta, ka mīklu pēc mīcīšanas cep un tāpēc cimdi nav nepieciešami, vajadzētu paskatīties tālredzīgāk - izcepto maizi arī ar kailām rokām apgrābsta. Nu paskatieties uz to sarūsējušo maizes griezēju!?Tomēr nevar visu laiku slavēt Viduslaikus! Baktērijas dzīvo un veido mutācijas, ko brīnāmies par bakteriālām un vīrusa slimībām, kuras reāli uzbrūk it sevišķi cieš bērni un slimi cilvēki. Par šis kundzes attiecībām ar elementāru "tīrību" jau iepriekš dzirdēts.
Nepērku viņas maizi. Pareizi jau raksta, tie, kas norāda, ka tas ir tikai un vienīgi bizness, mājražotāja - sušķe. Turklāt godkārīga un plātīga, cenšas zīmēties, bet tas bizness tomēr ir - nekāds, tas nav kā piemērs pārējiem.

2018-11-17 14:01

Garoza: ..cilvēku stulbums ir neizmērams,tāpat kā Visums ! Par pēdējo gan šaubos,( šķiet Einšteins ).

2018-11-17 14:59

jurčiks: Pareizi, ka cilvēku stulbums ir neizmērāms. Īpaši jau ar plikām rokām apgrābstītas maizes ēšanā. Katram pašam sevi jāsargā un jāpadomā , ko ēd. Izpratne par tīrību cilvēkiem ir dažāda. Citi pat ēd no zemes izrautu redīsu vai gurķi, ko runči apspricējuši un žurkas apšņakarējušas. Es izvēlos tos nomazgāt , bet maizīti ēdu tikai tādu, kas taisīta uzņēmumā, kur ievēro higiēnas normas. Mīkla taču aizķīp aiz nagiem un ar nākošo pieskārienu mīklai, to, kas ir aiz nagiem, iemīcām mīklā! Mājās savam priekam, protams, varam cept kā vien tīk. Es nerunāju tikai par šo kundzi, bet par visām pašceptām maizēm priekš biznesa.

2018-11-17 15:55

ome: Par higiēnas prasībām piekritīšu. PVD interesē lai tikai papīri kārtībā, pie tam, pārbaudes tiek iepriekš pieteiktas, Bet vajadzētu kontroles veikt bez iepriekšējas brīdināšanas. Zinu dažu labu sierotāju kur drebuļi uzmetas redzot ražošanas procesu! Ieteikšu labāko variantu, tā kā darām mēs- protams ka gribam ēst īstu lauku krējumu,sviestiņu un gaļiņas. Tādēļ mēs pēc vajadzības izbraucam paši uz lauku sētu pēc produktiem. Pirmās reizes nekautrējos, neaizvainojot, palūgt parādīt ražošanas telpas, paostīt ledusskapi un ieskatīties piena telpās. Ticiet, ja valda kārtība, tad tas ir uzreiz redzams. Tā nu jau vairāku gadu garumā iepērkamies patiešām garšigu produkciju no tīras un kārtīgas saimnieces. Esmu kategoriski pret sētas tirgotājiem, kur dažiem mēsli pil no piedurknēm.

2018-11-17 16:02

ir arī svētas tradīcijas: Jūs savādi domājošo bars,kas šeit runā par baktērijām, atceraties pirms pārspīlējat,ka latviešu ganiņam māte lika cibiņā maizīti pavalgā ar plikām rokām un ganiņš arī maizīti ņēma nocibiņas un ēda ar plikām rociņām !Latviešu strēlniekiem sievas lika līdzi strēlnieka maisiņā rupjmaizīti un speķa šķēli un kas izdzīvoja ,pārnāca mājā kā rutki un ,ja nenomira no ienaidnieka lodes,tad jau nu rota vīrusa nepavisam! Atradušās te princeses, ar rokām vairs nedrīkstēs maizīti cept! v
Vai tad to maizīti arī mīcīsiet ar cimdiem ! Senos laikos saimnieces katru kukulīti no krāsns pabungāja no apakšas, nobučoja un apslapināja garoziņu ar ūdeni un nolika abrā atpūsties ! Un visi kas ēda rudzu maizīti staigāja ar sarkaniem vaigiem un nebaidījās ne baktēriju, ne rota vīrusu! Un saimnieces ne maizi cepa,ne govis slauca ar cimdiem !

2018-11-17 16:07

to Ome: Vienai otra Ome tēlos no sevis nez ko un pazemos sevi svešus ledusskapjus ostīdama, un kritizēdama ,bet pašai mājā kāju pār slieksni nevar pārspert! Zināmas vairākas tādas sterilās kundzes!

2018-11-17 16:11

To jurčik: Tieši tā, katrs ēd, ko grib! Tomēr tādi sušķi ir pretepidemioloģiskās drošības apdraudētāji. Foto var redzēt, cik kundzei tīri nagi!? Atpalicība arī ir neizmērojama. Nav jabūt Enšteinam, lai saprastu, ka pārtikas un medicīnas nozarē, tīrība un cimdu lietošana ir tikai un vienīgi elementāra prasība. Vai nav mazums gadījumu, kad skolās un bērnudārzos uzliesmo slimības tādēļ, ka pārtikas uzņēmumā neievero higiēnas prasības?
Kāpēc šo kundzi tā iecienījuši vietējie žurnālisti? Bieži par viņu raksta, bet nav tas labākais piemērs kuru daudzināt.

2018-11-17 16:20

To ir svētas tradīcijas: Dzīvē viss mainās, ja paliec ar Viduslaiku domāšanu, kāpēc lieto soc tīklus!? Tie tak nebija, kad Cibiņš dzīvoja..., kāpēc nedrauc ar zirga ratiem... Attīstība ir visās jomas, arī baktērijas no mazattīstītām valstīm ievestas un to vien gaida, lai izplatītos. Rokas mazgāt, ar varbūt ir lieka greznība!?

2018-11-17 16:21

ome to omei: Lauku cilvēki ir daudz viesmīlīgāki un sirsnīgāki kā smalkie pilsētnieki. Kārtīga saimniece lepojas un labprāt izved savas valstības ekskursijā. Šeit notiek tukša riešanās, katram savi uzskati un iepirkšanās parašas un pie tā paliksim. Lai Jums visiem mierīgas brīvdienas.

2018-11-17 20:38

cincinati: Produkts zaudējis kvalitāti-tas ir beigu sākums !

2018-11-17 21:13

vasara100: Piedodiet man par tiešumu, taču otrajā bildē redzu melnumus aiz nagiem? Un kas slēpjas zem gredzeniem? Tos nevajag noņemt čammājot mīklu? Mīkla saiet tur apakšā un izvelk netīrumus. Vai tad tā nav?

2018-11-17 22:33

Bernadeta: Skaudība un nelabvēlība- viena no raksturīgākajām iezīmēm mūsu zemē. Iiespējams, šo negatīvo komentāru vilnis sakarā ar "Ievleju" saimnieces Agitas Pētersones uzvaru šāgada konkursā "Labais darbs Pāvilostas novadam"

2018-11-18 00:05

es: Ārprāts! Lasu komentārus un sarkstu Jūsu dēļ. Laikam patiešām labākais latvieša ēdiens ir cits latvietis! Priecīgus svētkus! Un skauģenēm novēlu tomēr arī dzīvē skatīt kaut ko pozitīvu, kā var šitā skaust? Man tas nav saprotams. Jums pašām patiešām tas nederdzas?

2018-11-18 06:38

Iesmaidiņš: Ja gribiet ēst maizi, kura mīcīta, veidota ar cimdiem, tad ari rēķinieties, ka var maizē iecept arī gumiju! Jā jā, tagad variet brīnīties, cimdi ir izmeģināti vairāku veidu ražotāju. Lai cik noslipetu nagus, pirkstu gali cimdiem plīst. Viens pāris neiztur ne mīcīšanas procesu, ne elementāras kritikas normas. Cimdi ir īsi, knapi sedz delnu, bet mīcot pavisam mīkla lien aiz cimdiem. Krāsns ir karsta, ja ar cimdu piekers krāsns durtiņām, norais pie reizes ari ādu nost, 300grādi tomēr.Jūs to gribat ēst?
Es visu esmu izmeginājusi, pirms rakstu.
Tāpēc nav nekas sterilāks, par labi nomazgātām rokām, tiesa gan neesmu mēģinājusi izturību pie govju mākslīgās apsēklošanas garajiem cimdiem lidz padusēm.

2018-11-18 07:27

Iesmaidiņš: Ha hā, tikko pa tv rādija Liepkalnu maizes un bulciņcepējus. Tur neviens ar cimdiem nestrādāja.

2018-11-18 09:24

kādi cimdi: ar cimdiem var kotletes taisīt,bet maize jāmīca bez cimdiem, bet nagiem jābūt apgrieztiem un rokām jābūt riktīgi labi nomazgātām.Tā kā es personīgi nevienu cepēju nepazīst,tad no svešiem nepērku cepu pati.

2018-11-18 16:01

Vals: Pārspīlēta tīrība ir kaitīga Jūsu veselībai. Cilvēkam ir jāsaskarās ar baktērijām un netīrumiem, lai organisms nezaudē spēju cīnīties pret tiem.

2018-11-19 16:38

Brīnos: Es domāju, ka tā ir tikai latviešu tautas pasakā, kad meita atvēra muti, bet no tās lēca ārā vien riebīgi krupji...

2018-11-19 16:49

To Brīnos: Brīnies, brīnies... Vēl pabrīnies par pārmērīgu plātību, varētu padomāt, ka šī sušķe ir pāraka par kādu citu lauku maju sainmnieci. Kāpēc tā parspīlēti gribas lielīties? Tad nu arī saņem, ko patiesībā pelnījusi. Acīm redzams, ka nav cienīta savā novadā, gan jau ir to pelnījusi. Lai kadi ir novadnieki, bet patiesi augstu cienījamu un darba tikumu mīlošu savējo novadnieku, bez iemesla nenoniecinātu.

2018-11-20 09:20

Vals: iepriekšējam
Tā nav plātība, bet reklāma, jeb moderni - mārketings. Ja brīvdienās uzcep maizīti sev un radiem, tad protams "plātība" nav nepieciešama, bet ja vēlies ar to arī nopelnīt , tad pat ļoti ir nepieciešama.

2018-11-20 10:18

Màrketings: Izreklamèjàs tà, ka paliks bez biznesa! Par reklàmu samaksàja? Ha, ha! Tagad kundes padomàs, vai tàdu maizi maz pirkt.

2018-11-20 11:00

: Es gar zem no smiekliem-Jums tur daļai jumtiņš neatgriezeniski aizbraucis?:D Rimčikā bulciņas,maizīti groziņos liek bez cimdiem,Maksimā vispār tādus nepazīst,tirgū desas grābsta bez cimdiem un kafejnīcā(ko Jūs protams neredzeties)salātiņus,karbonādītes,kotletītes griež bez cimdiņiem!:D Cimdus 100%velk zivju nodaļā,jo pašiem tur pirksti salst un pēc tam vēl smird.Labu apetīti higiēniskie cimdu lietotāji!:D Piesienas vienai tantei,lai gan paši ikdienu ēd citu tirgotāju piedāvāto preci,kur cimdus nelieto!:D

2018-11-20 13:04

Oļģerts: Lasu un domāju, cik tālu mūsdienu "modernais" cilvēks var aiziet savā stulbumā. Visu pucējam, sterilizējam un tad brīnāmies, no kurienes visādas alerģijas rodas. No tiem pašiem tīrīšanas līdzekļiem, kurus ieelpojam un arī apēdam. Cilvēkam mikrobi ir vajadzīgi. Pamēģiniet internetā atrast kādu bildi, kurā būtu redzams, ka maizi mīca vai veido kukulīšus ar cimdiem. Dzelzs arī ir vajadzīgs- vecajam maizes nazim nav ne vainas. Sanāk, ka rakstīt drīkst tikai par negatīvām lietām- ja raksta par kaut ko pozitīvu, tad tūlīt vajag piesiet, ka tā ir reklāma, par kuru nav samaksāts, vai žurnālisti ir uzpirkti. Ja kāds kaut ko grib uzbūvēt, tad vajag noprotestēt, jo apkārtējiem nepatīk, ka kāds grib strādāt un pelnīt. Visam taču ir jābūt slikti un pozitīvie piemēri duras acīs- tos vajag apkarot. Tā arī dzīvojam un brīnāmies, ka esam tur kur esam.

2018-11-21 11:43

Es arī brīnījos: par visu šo,līdz sapratu-uz sveša cilvēka biznesu tik asi nereaģē,apsaukājot,kauninot un moralizējot.Ja negribu,nepērku un miers.Bet šādi var uzvesties tikai konkurenti.Jā,pāvilostnieces,ir ko padomāt un pārdomāt...

2018-11-21 16:12

kurzemniece: Ak,šie skauģi! Pirms ko apriet un iekost uzlieciet uzpurni,jo var arī inficēties!

2018-11-21 20:38

Bernadeta: Jau no ceptuves pirmsākumiem daudzkārt esmu iegādājusies Agitas cepto rupjmaizi. Garšīga, sātīga. Bez šaubām, cilvēku gaumes ir atšķirīgas, arī piedāvājumu klāsts šõdienas tirgū ir plašs. Vajag pamēģināt arī citu produkciju. Taču vienu varu sacīt droši- negantā kritika ir pilnīgi nevietā un nepelnīti pazemojoša

2018-11-21 23:26

sponger: Biju tur, viss ir ļoti tīrs, mums lika mazgāt rokas, pirms ķerties klāt mīklai. Skaudība briesmīga lieta, zinātu kuram skauž, neko no jums nepirktu.

2018-11-22 16:14

Klucis: Jūs tur baktēriju mednieki , jūs vēl neesat redzējusi kas notiek uzņēmumos lielajos kur maizi vai galu ražo , cik tārpus un samaltas žurkas desas neesat notiesājusi , cik ieklepotu vīrusu maize neesat norijusi !!! Jūs vēl nezināt kādi slimi cilvēki uz darbu iet ar visiem roteniekiem iet uz darbu noplutijusies , smiekli nāk un te norej mazo uzņēmēju , tas būs daudz tīrāks nekā lielais ko jūs te rejat suni tādi kauna nav

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz