Pabeigta ūdenssaimniecības rekonstrukcija
0
Decembra vidū valsts komisija pieņēmusi ekspluatācijā rekonstruēto Pāvilostas ūdenssaimniecības un kanalizācijas sistēmu, kas nozīmē, ka vērienīgais projekts tagad pilnīgi pabeigts, informēja projekta vadītāja Evija Kopštāle. Vērienīgais ūdenssaimniecības sakārtošanas projekts, ko pavasarī uzsāka īstenot Sakas novada pašvaldībā, paredzēja ne tikai izbūvēt kanalizācijas tīklus vecajā Pāvilostā, bet arī uzstādīt ūdens atdzelžošanas staciju, kas ļautu panākt labāku dzeramā ūdens kvalitāti pilsētā.
Lai īstenotu ūdenssaimniecības sakārtošanas projektu, Sakas Novada dome izstrādāja projektu, ko iesniedza Eiropas Reģionālās attīstības fondā, jo pašiem naudas tik vērienīgiem darbiem, protams, nebija. Darbu kopējās izmaksas ir aptuveni 470 tūkstoši latu, bet projekta īstenošanai pašvaldība ņēma kredītu valsts kasē 440 tūkstošu latu apmērā.
Kā jau rakstījām, darbus veica SIA “Grobiņas SPMK”, un tagad Pāvilostā ir divi ūdens urbumi – viens rekonstruēts, otrs pilnīgi jauns, izbūvēta arī ūdens atdzelžošanas iekārta, kopumā 5705 metru garumā vecajā Pāvilostā izbūvēta kanalizācijas sistēma, jo līdz šim tādas nebija vispār. Tāpat pilsētā nu ir 819 metru jauna ūdensvada, kas reizē nozīmē arī trīs veco ūdenstorņu slēgšanu. Izbūvēta arī jauna kanalizācijas sūkņu stacija Dzintara ielas galā, kas no vecās Pāvilostas daļas pa 1440 metru garu spiedvadu notekūdeņus pumpē uz attīrīšanas iekārtām jaunajā ciematā. Noskaidrojās, ka ļoti labā stāvoklī ir arī padomju laikos celtais ūdenstornis, kas līdz šim stāvēja neizmantots, taču tagad tas funkcinotē.
1 komentāri
es: ja nemaldos, tad vajadzēja un solīja nodot augusta beigās!!! Atkal racējiem kārtējās atmazkas. Varbūt laika apstākļi nebi piemēroti?
Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.
Uzmanību!Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.