Sestdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Pansionāta “Rokaiži” darbu paralizējis Covid-19

Augstie saslimšanas rādītāji ar Covid-19 aizvadītajā nedēļā Aizputes novadā saistīti ar pansionātu “Rokaiži”, kur saslimuši jau 10 darbinieki, kā arī 21 pansionāta iemītnieks, apstiprina pašvaldības SIA “Pansionāts Rokaiži” valdes priekšsēdētāja Edīte Lasmane.

Pansionāta “Rokaiži” darbu paralizējis Covid-19
Foto: pixabay.com
16.02.2021 06:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

“Es pat nezinu, ko darīt ar darbiniekiem, drīz vairs nebūs, kas strādā,” viņa ir noraizējusies un lūdz atsaukties cilvēkus, kas varētu aizvietot aprūpētājus uz darbinieku slimības laiku.

Arī pati E. Lasmane nu jau otro nedēļu strādā attālināti, jo inficējusies ar Covid-19. “Turpinu visu koordinēt, bet nav viegli šādā situācijā visu atrisināt, neesot uz vietas,” viņa atzīst. Un piebilst, ka interesenti, kas varētu īslaicīgi pastrādāt “Rokaižos”, par darba iespējām var uzzināt pa telefonu 29155937.

Pansionātā šobrīd dzīvo 139 klienti, viņiem un darbiniekiem veic siekalu testus, lai kontrolētu saslimšanu.

Iekārtotas arī telpas, kur nepieciešamības gadījumā var ievietot Covid-19 saslimušos.

Lai nebūtu veselajiem pansionāta iemītniekiem jālieto kopējas tualetes ar saslimušajiem, aprūpētājas pienes katram savu naktspodu, par pasākumiem saslimšanas apturēšanai pastāsta E. Lasmane.

Problēmas esot arī ar pansionātam piederošo kūti. “Mums vajag arī kādu, kurš varētu kūtī strādāt, jo tur tikai viena sieviete.

Kad glābām gotiņu, visi kopā saskrējām, tad arī kūts darbinieks saslima,” pasūdzas vadītāja.

Arī Aizputes novada pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa” ir saslimušais ar Covid-19. Vēl dažas dienas bērnudārzā būs aizvērta viena no grupiņām, jo tiek ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra norādes.

“Tie, kuriem noteikts karantīnas statuss, protams, neapmeklē bērnudārzu, bet pārējie var izvēlēties. Visi vecāki ir informēti, viņi paši izvēlas – vai turpināt vest bērnus uz dārziņu, vai paturēt mājās,” situāciju skaidro Aizputes novada Izglītības nodaļas vadītāja Elita Malovka.

Jau ziņojām, ka iepriekšējās nedēļas laikā Aizputes novadā reģistrētas jau 52 saslimšanas ar Covid-19.

“Par visiem saslimušajiem komentēt diemžēl nevarēšu, jo nav informācijas. Runas klīst dažādas, bet mums neviens neatklāj iestādes, kurās ir saslimušie,” laikrakstam saka Aizputes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis.

“Es nezinu, kāpēc ir jāslēpj informācija. Tas mūs visus varētu pasargāt. Kad pats saslimu pagājušajā gadā, uzreiz visiem pateicu, lai ir informēti,” pārdomās dalās pašvaldības pārstāvis.

28 komentāri

2021-02-16 06:39

Jāsmejas: Rokaizos taču strādā klienti! Kūtī un pie ēdieniem palīdz! Dzīvo pat pa seši istabiņās. Tur nu tiešām nevar izoleties. Traki ir ar pansionātiem! Piebliveti tikai lai vairāk naudiņu sagrābtu, nevis klientiem cilvēcīgus apstākļus nodrošinātu! Kas to visu kontrolē???!!

2021-02-16 07:18

Nonsenss: Nevis covid, bet masu psihoze.

2021-02-16 09:06

Jurîtis: Nu re ir pienākusi Rokaižu rinda kur var pozitīvus testes sazīmēt. Ar interesi gaidam nākošo pansionātu.

2021-02-16 09:23

123: Ja Kariņa valdība slēpj , kur atrodas slimību perēkļi, tas ir krimināli sodāmi! Pašvaldību vadītāji un policija tiek atstāti muļķu lomā, jo inficētie var brīvi staigāt apkārt un aplipināt līdzcilvēkus. Pat viduslaikos līdzpilsoņi tika savlaicīgi informēti netuvoties bīstamajām vietām. Šobrīd to dara Dānijā.

2021-02-16 09:54

Andron MacBeton: Nu tad re kur ir tie Covid midzeņi!
Pensiju Fonds var neuztraukties, var jau laicīgi pārskaitīt AirBalticam.

2021-02-16 09:56

lase: Vai tad tie darbinieki netiek katru dienu testēti?Skaidrs ka to vīrusu pārnēsā strādājošie darbinieki pansionatā!

2021-02-16 10:31

=> 123: kā Kariņa valdībai būtu tas perēklis jāatklāj? Inficētajam uz pieres jāietetovē vīrusa simbols? Kamēr pašiem cilvēkiem nebūs nopietna un atbildīga attieksme pret šo visu, vainīga ir pati sabiedrība!

2021-02-16 10:35

Žanis Vieplis: Nonsenss - varbūt vari doties uz Rokaižu kūti piepalīdzēt, un pazudīs tev masu psihoze, kā nebijusi!

2021-02-16 12:02

Pans: Liela mēra vīrusa izplatībai ,varam pateikt paldies maskām !


Ķirurģiskās maskas ir jālieto pareizi un tad tās aizsargā. Sadzīvē pareizā lietošana ir praktiski neiespējama, jo prasa ļoti lielu uzmanību un prasmi. Katra nejauša pieskaršanāas maskai ar netīrām rokām inficēšanās risku palielina.
U. Dumpis

2021-02-16 12:55

Šoks: Jāsmejas Tu vispār esi tur bijis lai kaut ko tādu teiktu? Kurā istabā kur dzīvo pa 6 nevar izolēties? Nav jau viņi tā kā siļkes mucā! Ir distance ievērota! Un kā jau teici, klienti palīdz nevis strādā! Labāk lai viņi kustās nevis ieguļas un tad pašiem slikti! Nevajag runāt ko nezin!

2021-02-16 13:02

Jak: Piekrītu => - lai vai kādā situācijā esam un lai vai kas notiek - ar covid, vai jebko citu, lielākā mērā esam vien paši vainīgi. Cilvēku daba tāda - dara, ko grib, domā tikai par sevi un tad bļauj, ka citi vainīgi. Kā tagad vairums frizieru - nodokļus tak nemaksā. Pat lielākajos un prestižajos skaistuma salonos maksā minimālo un pārējo aploksnē. Jo ir labi sarunāts tur, kur jāsarunā, lai neviens to nepamana. Kur nu vēl mazie darboņi. Tā pat citās nozarēs - ka tik nemaksāt - pat ne tikai nodokļus, bet arī viens otru ka tik apkrāpt - viens otru gāžam iekšā, strādājam nekvalitatīvi, nemaksājam viens otram par padarīto, meklējam tikai haļavu un nedomājam par citiem, kuriem arī ir ģimenes, kuras jāuztur. Ka tik pašiem labi. Ne jau valdība mūs glābs vai gremdēs - paši sev to visu nodaram. Jo kamēr ar mietu nesitīs, par kaimiņu jau nepadomās. Vismaz sodi spiež mazliet ieturēt distanci... Bet arī tas nestrādā, jo daudzi to neievēro. Tā ka - visas problēmas ir vien mūsu radītas.

2021-02-16 13:32

Jurîtis: To Jak: Tu to visu no savas dzīves uzrakstīji?

2021-02-16 14:12

klimpa: Roklaižas...

2021-02-16 15:27

to Jak: Tu izdzēs to savu romānu ! Neceri ka sabiedriba veltīs tev tik daudz laika un lasīs tavus kopotos rakstus!

2021-02-16 19:15

Gunārs: Vēlos notievēt. Kādu diētu ieteiksiet? Es -46 gadi, apaļas miesas būves.

2021-02-16 19:58

Dru: Gudrie daiļdirsēji par svešu nelaimi protat parunāt. Kad reiz skars kādu no jums vai jūsu tuvinieku gribēšu redzēt kādu meldiņu tad dziedāsiet. Slimiba izplatījās jau 2 nedēļas atpakaļ ignorējot elementāras prasības. Pieļāva kļūdu un 1 dienā pusskolektīvs bija jau kā kontaktpersonas. ... acīs gribētu pajautāt vadītājai šo to..

2021-02-16 20:17

Sdz: Nu tad pajautā. Viss raksts viens ārprāts: visi pansionātā darbinieki gāja glābt govi, kas palika pie vecīšiem? Vadītāja zināja, ka slima?kā ievēroja drošības pasākumus, aizslēdzot durvis? Vai vadītājai nav pienācis laiks doties pensijā? Dome!

2021-02-16 20:22

tiesi: socialo centru un medicinas iestazu darbinieki ir slimibas pereklis. vecie laudis pansionatos un pacienti medicinas iestades parasti pasi nemaz nav spejigi iziet arpus attiecigo iestazu telpam. tuvinieku apmeklejumi viniem jau ilgstosi ir liegti. nu, un kurs tad ir infekcijas pereklis!? jau sen personalam vajadzeja pariet uz ilgstosam dezuram ar dzivosanu uz vietas. protams par attiecigu piemaksu. naudas nav?! bet airbaltikam sobrid nevienam nevajadzigu jaunu lidmasinu iegadei valsts (nodoklu maksataju) nauda atri atradas, mlja

2021-02-16 21:28

Sirsnina: Šeit tikai vadītājas un darbinieku bezatbildība. Vēl janvārī visi bez maskām strādāja. Bet tagad- govs pie Covid izplatības vainīga!!!

2021-02-16 22:06

Xxx: Aprūpes centros testē darbiniekus 3 reiz nedēļā un tam gudriniekam kas iesaka strādāt bez iziešanas no darba vietas ,iesaku atnākt uz tādu iestādi un pastrādāt .

2021-02-17 08:36

yes!: likvidēsim nelaimes cēloni - govi!

2021-02-17 17:00

Šoks: Es lasu komentārus un brīnos! Kā jūs te visi varat kaut ko spriedelēt kas un kā, ja pat daļiņu no patiesības nezinat! Šoreiz vīruss izplatījās no darbinieka! Bet iedomājieties cik daudz tuvinieki neievēro faktu ka centrā ir karantīna un turpin braukt apciemot savus vecīšus kaut nedrīkst! To neviens nesaka 🤷🏻‍♀

2021-02-17 17:21

anda lase: priekšniece aplaida visus,jo neievēroja,u ka sapulces notika pansionāta,ka ari viņas kontaktpersona aplaida večus.Gotina palika vainīga...piekrītuDRU.Viņa acis skatoties melo,viņai pansionāta savi likumi.

2021-02-17 20:27

Dru: Paldies anda lase!

2021-02-17 20:31

Dru: Šokam - zinam gan! Jā no darbinieka kas tur uz vietas nestrādā aplipināja vadītāju un vadītāja nākamā dienā bez maskām šaurā telpā novada sapulci par tēmu ko varēja tai sasodītaja kladē ierakstīt!!! Šobrīd tur notiek vēl lielāks fufelis kamēr pati vadītāja nav uz vietas. Tur neviens nedod nekādus rīkojumus. Nekādas vadlīnijas. 1 darbinieks iet pie visiem gan veselā gan slimā.. ar vai bez skafandra tas vel ir privāts jautājums darbiniekiem.

2021-02-17 22:32

Lilly: Interesanti kāpēc darbinieki ir tik droši šeit komentējot un stāstot pansionāta ikdienas dzīvi, bet neko acīs nekad nevar pateikt? Tad ir katrs par sevi un direktorīt, direktorīt... Un ko jūs te runājat par papildus samaksām? Valdībai jau nekad priekš parastajiem strādājošajiem ļaudīm nav naidiņas.

2021-02-22 12:02

ēzelis: Jā, tā nu ir tāda latviešu nācijas iezīme - pa stūriem, nolamāt,nozākāt,apmelot ,apsaukāt, bet kad jārunā aci pret aci, neko nevar pateikt,tad ir klanīšanās,locīšanās,pielaizīšanās. Nabaga lunkanās vergu muguriņas. Ar vergu domāšanu nekad nebūsi brīvs cilvēks. Mosties pilsoni,esi cilvēks, nevis gaļas gabals.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz