Ceturtdiena, 22. oktobris Irīda, Īrisa, Airisa
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Par uzticēšanos samaksā ar savu īpašumu

Par uzticēšanos samaksā ar savu īpašumu
22.05.2007 18:46

0

Atslēgvārdi

Policija izmeklēšanā noskaidros, vai Grobiņas pagasta Cimdeniekos ir noticis noziegums un tur dzīvojošā Zinaida Poļakova patiešām ar viltu ieguvusi īpašumā savas aprūpējamās sirmgalves Gannas Kačmares dzīvokli Sporta ielā 10–24. Pati sirmgalve uzskata, ka ir apmānīta un dokumentus par savu dzīvokļa privatizācijas tiesību nodošanu citai personai parakstījusi, jo viņai stāstīts pavisam kas cits.

Atsaucas uz kaimiņienes kliedzieniem

Tracis par šo tēmu sācies maija sākumā. Kaimiņi pastāstīja, ka sirmgalve G.Kačmare, kuru kaimiņi pazinuši kā klusu un mierīgu cilvēku, pēkšņi izskrējusi un nelabā balsī sākusi kliegt, ka ir apzagta. “Mēs saskrējām pie viņas un sākām taujāt, kas noticis,” atcerējās kaimiņiene Gaļina Bērza. “Ganna raudādama stāstīja, ka viņas dzīvoklis ir privatizēts, nauda paņemta un ka viņu grib dabūt laukā no dzīvokļa.” Šajā nodarījumā viņa vainojusi Cimdenieku iedzīvotāju Zinaidu Poļakovu, pēc izglītības medmāsu, kura neoficiāli uzņēmusies viņas aprūpētājas lomu.

Skandāla laikā ieradusies arī Z.Poļakova, kura centusies nomierināt satraukto sirmgalvi, un pēc ilgāka laika tas viņai arī izdevies. Vēl pēc diennakts Z.Poļakova Gannu aizvedusi uz slimnīcu, kur sirmgalve atrodas vēl pašlaik. “Aprūpētāja mums pat lāgā parunāt ar Gannu vairs neļāva. Sāka runāt, ka mēs nodarbojamies ar kaut kādām burvestībām, kāda mums tur darīšana, ka Ganna ir vājprātīgā un viņai vieta ir trako namā,” apgalvoja G.Bērza.

Sirmgalve neesot vienīgais upuris

Kaimiņi gan apgalvo, ka cienījamā vecuma sieviete ir pie pilna saprāta, vienmēr uzvedusies klusi, nekad ne ar vienu neesot strīdējusies, tāpēc večiņa iemantojusi apkārtējo cilvēku cieņu. Savukārt par Z.Poļakovu kaimiņienes sacīja, ka gan viņa, gan viņas dēls un māsa jau sen nodarbojas ar nekustamajiem īpašumiem, un viņi Cimdeniekos privatizējuši vai pārdevuši tālāk jau vairākus dzīvokļus. “Viņi te ņemās tā, ka…,” skarbs vārds paspruka kaimiņienei Judītei Antonovai. “Apstaigājusi šī ģimenīte ir visus šeit dzīvojošos vecīšus un piedāvājusi viņiem savus pakalpojumus.” Vietējiem iedzīvotājiem ir aizdomas, ka ne viss šajās lietās noticis godprātīgi, jo iegūtie dzīvokļi piederējuši vai nu dzērājiem, vai vientuļiem sirmgalvjiem. Dažs labs no viņiem tagad klīstot apkārt bez pajumtes. Tāpēc arī notikušais ar G.Kačmares dzīvokli liekoties aizdomīgs. “Ganna mums stāstīja, ka atļāvusi Poļakovai rīkoties, lai privatizētu dzīvokli uz saimnieces vārda. Bet viņa to esot privatizējusi pati un vēl pie tam par Gannas naudu,” sirmgalves teikto atstāstīja G.Bērza.

Pievīlusi uzticēšanās

Ar pašu Gannu Kačmari tikāmies slimnīcas kardioloģiskajā nodaļā. Viņa tur neesot pirmo reizi. 78 gadus vecā sieviete ir diezgan žirgta un labprāt piekrīt izstāstīt savu bēdu.

Vienubrīd, kad Ganna saslimusi, viņai kāds ieteicis aicināt palīgā netālu dzīvojošo medmāsu Zinaīdu. Kopš tā brīža starp abām sievietēm izveidojies labs kontakts un Ganna aizvien vairāk uzticējusies medmāsai, kura neoficiāli uzņēmusies rūpes par viņu. Sirmā sieviete Zinaīdai ļāvusi ņemt gultā noglabāto naudu, par ko pirkt viņai zāles un pārtiku, īpaši šos pirkumus nekontrolējot. Tāpat sirmgalve esot aprūpētājai uzticējusi nokārtot sava dzīvokļa privatizāciju. Reiz Z.Poļakova esot ieradusies pie Gannas un stāstījusi, ka viņas dzīvoklī joprojām esot pierakstīta iepriekšējā īrniece, un viņu bez saimnieces klātbūtnes neesot iespējams izrakstīt. “Nobrīnījos, kā tad tā? Man visi dokumenti ir uz rokas, un nekāda cita īrniece tur ierakstīta nav. Taču, ja jābrauc, tad jābrauc,” atceras Ganna, kura arī devusies Z.Poļakovai līdzi uz Grobiņas pašvaldību. “Bet viņa mani apmānīja. Tagad izrādās, ka parakstījos par dzīvokļa atdošanu viņai. Es latviski maz ko saprotu. Man tikai aizdomīgi likās, kad pagastā viena kundze Zinaīdai apvaicājās, kur tad es dzīvošot. Biju satraukusies, ar augstu temperatūru, tāpēc arī parakstīju,” atcerējās Ganna. To, kas patiesībā noticis, viņa esot uzzinājusi tikai nesen, kad sākusi interesēties par dzīvokļa dokumentiem. “Poļakova no manis to slēpa, izmantoja manu slimību,” skumji noteica G.Kačmare. Viņa apliecināja, ka ar Z.Poļakovu nekad nav bijušas sarunas par to, ka viņa ļautu privatizēt savu dzīvokli, un par šo darījumu sirmā sieviete nekādu naudu neesot saņēmusi. “Viņa tagad nekaunīgi draud mani sūdzēt tiesā. Par ko? Neesmu viņai neko nozagusi. 47 gadus esmu nodzīvojusi Cimdeniekos un nu vairs nevaru mierīgi dzīvot. Viņi taču paši ir bagāti. Kāpēc bija tā jāmānās? Būtu teikusi: “Vecmāmiņ, es gribētu privatizēt tavu dzīvokli.” Es tad šo priekšlikumu būtu apdomājusi. Bet mani piekrāpa. Nezinu, kā tas viss beigsies, bet ceru uz Dievu un cilvēkiem, ka viņi man palīdzēs,” noteica G.Kačmare. Viņa bijusi arī pie advokāta, kurš ieteicis rakstīt iesniegumu policijā, un tas arī izdarīts.

Darījums neradīja aizdomas

Grobiņas Pagasta padomē noskaidrojām, ka G.Kačmares dzīvoklis uz Z.Poļakovas vārda reģistrēts jau pagājušajā gadā, kad viņa ieguvusi tiesības dzīvokli privatizēt un par to samaksājusi ar privatizācijas sertifikātiem. Grobiņas Pagasta padomes juriste Maija Kuduma, kura ir arī Privatizācijas komisijas priekšsēdētāja, pastāstīja, ka vienošanos par Sporta ielas 10.nama 24.dzīvokļa privatizācijas tiesību nodošanu Z.Poļakovai pagājuša gada augustā abas sievietes parakstījušas viņas klātbūtnē. “Es viņām abām izskaidroju lietas būtību. Arī krievu valodā. Viņas abas uzvedās draudzīgi un apgalvoja, ka visu lieliski saprot. Es, protams, zinu, ka daudzviet patiešām notiek dzīvokļu izkrāpšana no sirmgalvjiem, taču šajā gadījumā es patiešām nemanīju neko aizdomīgu, ka kāds kaut ko nesaprot vai cenšas apmānīt. Tāpēc man nebija pamata šo vienošanos nepieņemt,” apgalvoja M.Kuduma.

Tikāmies arī ar Z.Poļakovu. Taču viņa pēc iepazīšanās ar sev veltītiem pārmetumiem atteicās sniegt komentāru. Vien pavēstīja, ka lielākā daļa no pārmetumiem ir meli, tāpēc viņa steidzami meklēšot advokātu, lai konsultētos, kā reaģēt, ja tie parādīsies laikrakstā.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse apliecināja, ka no G.Kačmares par iespējamo dzīvokļa izkrāpšanu ir saņemts iesniegums un izmeklēšanu uzdots veikt Grobiņas policijas iecirkņa inspektoriem.

Savukārt Grobiņas Pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Priedols pastāstīja, ka šī esot pirmā informācija no iedzīvotājiem par iespējamu dzīvokļa izkrāpšanu. “Visur māca, ka darījumus ar nekustamajiem īpašumiem vajag septiņreiz izvērtēt, pirms likt uz papīra savu parakstu. Taču laukos ļaudis ļoti uzticas cits citam. Tāpēc šajā gadījumā vispareizāk būtu ļaut, lai galavārdu saka tiesa,” viņš piebilda.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Sirmgalve Ganna Kačmare apgalvo, ka viņas dzīvokli cita persona privatizējusi, izmantojot viltību. Ar viņu nekādas vienošanās par to neesot bijušas.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz