Otrdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pārdos mežu, lai atbalstītu skolu

Pārdos mežu, lai atbalstītu skolu
Foto: Ģirts Gertsons
30.08.2017 07:09

"Kurzemes Vārds"

“Vaiņodes internātpamatskola joprojām turpina darbu” – ar lieliem sarkaniem burtiem rakstīts tās mājaslapā. Jau pagājušā mācību gada sākumā valsts finansējums skolai krasi tika samazināts, bet no nākamā gada 1. janvāra Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piešķirs vairs tikai dotāciju pedagogu algām. “Šobrīd līdz galam viss nav pateikts, un, manuprāt, neviens nezina, kas būs tad, kad nebūs skolas uzturēšanas naudas,” saka internātpamatskolas direktors Reinis Ulberts.

Lai internātskola noturētos, Vaiņodes novada dome ik mēnesi piešķir 5000 eiro skolas uzturēšanai un piemaksām direktora vietniekiem un sociālajam pedagogam. R. Ulberts apzinās, ka tik, cik skolai ir vajadzīgs, pašvaldība nevar atvēlēt. Pagājušā mācību gada sākumā IZM finansējumu samazināja par 20 tūkstošiem mēnesī. Līdz ar to no pagājušā gada 1. septembra bija jāatsakās no atbalsta personāla – psihologiem, psihiatra, narkologa, policista, masiera, mūzikas un smilšu terapeita.

“Tie ir speciālisti, bez kuriem mēs neesam neko vērti. Šī ir visīstākā vardarbība pret bērniem,” uzsver R. Ulberts. “Laiks iet, bērns aug. Bet viņam netiek dota iespēja atveseļoties. Diagnoze ir redzama, bet neko nevaram darīt tāpēc, ka kāds kaut kur kaut ko negrib saprast. Pamatojumam samazināt līdzekļus apakšā ir reizrēķins. Bērnu skaits reiz uzturēšanas izdevumu summa uz katru bērnu. Cik daudz darba būtu Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai šajā situācijā, kad nauda seko skolēnam un notiek tirgošanās ar bērniem. Katrs grib naudu paturēt savā novadā, neņemot vērā situāciju bērna ģimenē. Bet internātskolas joprojām ir sabiedrības kopīga vajadzība. Ja nedarīsim visu, kas ir jādara, daļa šo bērnu būs sabiedrībai zuduši.”

Vaiņodes novada dome jau jūlijā sāka domāt par iespējām internātskolas perspektīvajam līdzfinansējumam, lemjot par pašvaldības īpašumā esošās cirsmas “Krūklīši” izsoli. “Ja skolai iedos valsts, būs labi, nauda paliks,” toreiz teica domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. Viņš “Kurzemes Vārdam” apstiprina, ka līdzšinējos 5000 eiro mēnesī pašvaldība noteikti ir gatava piešķirt. “IZM savu lēmumu par finansējumu internātskolai pieņems septembra sākumā. Līdz tam mēs nezināsim, cik naudas būs. Tad esam gatavi sasaukt ārkārtas sēdi un lemt par savu finansējumu.”

Cirsmas “Krūklīši” izsole ir izsludināta, sākumcena būs 41 tūkstotis eiro. “Tā būs naudas rezerve pašvaldībai. Ne tikai, ja vajadzēs internātskolai, bet neparedzētiem gadījumiem visām skolām,” skaidro V. Jansons.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 30.augusta numurā.

#kvards-20170830-04#

18 komentāri

2017-08-30 10:09

Jā!: nu tomēr!! pēc regulāras divdesmit mežu cirsmu tirdzniecības gadiem gadiem pirmoreizi zināms naudas izlietojuma mērķis.Tātad algām.

2017-08-30 11:17

Domatajs: Visu cienu direktoram R.Ulbertam! Savu darbu vins veic no visas sirds un rupes par bernien vins verte augstu! Ta turpinat!

2017-08-30 11:48

paskatoties: to vietnieku un darbinieku iesniegtās deklarācijas, neizskatās gan , ka tās algas prasītos pēc meža pārdošanas...

2017-08-30 12:31

ko?: Cik vietnieki ir direktoram, kurš vada skolu ar 70 audzēkņiem?

2017-08-30 15:58

Neticu nevienam vardam!: Beigās to mežu it kā "pa lēto" nopirks Grundmanis vai cits priekšsēdim tuvu stāvošs personāžs... visam apakšā ir nauda, bizness... nekāda labdarība un nākotnes plānošana tur nav!

2017-08-30 18:04

Velga: Skoliņai, ar nepilniem 70 audzēkņiem, direktoram ir divi vietnieki?! Vai tā ir lietderīga saimnieciskā darbība? Un atmetot visus morāles aspektus, vai lietderīga saimnieciskā darbība 70 audzēkņi - 80 personāls?

2017-08-30 18:28

Arī neticu: Mums nekas nav lietderigs. Vajadzētu pacelt Brīvības ielas projektu!

2017-08-30 18:41

absurds: Tas ir absurds - mazā novadiņā 2 skolas! Kādas rūpes par bērniem, tikai un vienīgi direktora&co pašlabums. Plus skaisti vārdi - demagoģija, attaisnojoties ar modes lietu - rūpes par grūtdieņiem.

2017-08-30 20:27

Velga: Par bērniem, viss skaidrs, nepieciešama vieta zem saules un risinājums, bet raugoties no veselā saprāta un finanšu stāvokļa novadā? Kāpēc ”godātais” pašvaldības vadītājs neprasa sabiedrības viedokli par finansējuma izlietojumu?!

2017-08-30 20:31

Velga: Jautājums U.Reiņa kungam par vietniekiem tik mazā iestādē? Finansējam amviciozu pensionāri vietnieka amatā, bet aatlaižam jaunu māmiņu bez līdzekļiem?! Kur morāle un pamatojums?!

2017-08-30 22:10

Popciks: Kurš mammucītis ir atlaists???

2017-08-31 00:31

Nu ja: Ar to cirsmas pārdošanu jau cīnījās ātrāk, peramais zēns Egils tagad nav, kā tad pārdos!!! Te lielie dara kā grib, kam grib algu pieliek, kam grib atņem!

2017-08-31 09:08

Vaiņodniece111: Nu nav vajadzīga tā interinātskola mums! Ulberta kungam visu cieņu, cīnās par saviem ienākumiem, par bērniem tur maza rūpe! Pirmkārt lielai daļai bērnu kas mācās interinātskolā nemaz tur nebūtu jāatrodas, vietējie izvēlas tur savus bērnus sūtīt jo tā irlētāk, ērtāk.. Interinātskola atņem bērnus mūsu pašu vidusskolai, bērnudārzam... Uz tik mazu novadu nav vajadzīgas divas skolas!!! Agrāk jā, bet nu apstākļi mainījušies, bērnu skaits sarucis, un kā pats Ulberta kungs saka, ka bez speciālistiem nav i-skola!

2017-08-31 10:06

Lai kā!: Par internātskolu sacītie vārdi nav patiesība! Šeit valda huligānisms, haoss ,visatļautība no to saucamo glābjamo skolēnu puses.Deputāti attopieties,par ko pašvaldība izdos milzu naudu

2017-08-31 19:51

Bijusa audzekne.: Si skola jau nau pirmo gadu. Visu laiku bija vajadziga si skola,bet tagad peksni nevajag. Kur tad lai paliek sie berni no sis skolas? Protams seit nemacas bagatnieku berni,bet ari viniem vajag macities. Visu cienu direktoram,lai Jums ir izturiba un veseliba. Turpiniet cik var nepiekrist skolas likvidesana.

2017-09-14 17:26

Bijušais skolēns: Es pats mācījos internātskolā pagājušo gadu un arī pabeidzu uz labi un teicami, es tur iemācījos ka vienalga no kurienes tu nāc tevi tur pieņems. Tur viens otram palīdzēja, ko nekad nesapratīs, atvainojos par izteicienu, "atpalikušie" viduskolnieki, kuri mūs tā saukāja, dēļ tā, ka mēs varējām tur palikt pa nakti. No internātskolas arī nāk ielu vingrošanas komanda BarsFamilylv, kas deva slavu Vaiņodei, piedaloties ghetto games atklāšanā, tā pat arī pārstāvot novadu florbola sacensībās un tie visi bija no citām pilsētām.
Tāpēc es jums iesaku labāk padomāt ko jūs paši esat devuši savam novadam un padomāt par bērniem, kas tur mācās, jo varbūt tie būs nākamie sportisti, rakstnieki u.t.t.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz