Ceturtdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pasludina maksātnespēju, bet vēl cer strādāt

Pasludina maksātnespēju, bet vēl cer strādāt
02.08.2007 18:07

0

Atslēgvārdi

Vakar Liepājas tiesa atzina SIA “Lukas Lutz” par maksātnespējīgu, jo uzņēmuma aktīvi nespēja nodrošināt kreditoru prasības, maksātnespēju atzina arī parādnieki. Tomēr SIA “Lukas Lutz” direktore Anita Zommere pauda cerību, ka ražošanu izdosies atjaunot, jo sarunas ar potenciālajiem investoriem bijušas sekmīgas. SIA “Lukas Lutz” maksātnespēju Valsts ieņēmumu dienesta Kurzemes reģionālā iestāde Liepājas tiesā pieteica 19.jūnijā. Lietas materiālos teikts, ka sarežģījumi ar nodokļu nomaksu uzņēmumam sākušies jau 2002.gadā. Šo gadu laikā ir bijis pieņemts lēmums par parāda piedziņu bezstrīdus kārtībā, uzlikts aizliegums nekustamajam īpašumam, divas reizes noformēti vienošanās akti par parādu nomaksu, taču neko no tā “Lukas Lutz” nav pildījis, tāpēc parāda summa līdz ar nokavējuma naudu tikai palielinājusies.

Nepilda vienošanos

Pēdējo reizi uzņēmums obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu veicis šā gada janvārī, kad VID ieskaitīti 500 latu. Savukārt parāda summa uz tiesas dienu sasniedza jau 142092,87 latus.

Uzņēmuma administratore Sanda Jugāne norādīja, ka viņa aprēķinos var balstīties tikai uz uzņēmuma darbības 2005.gada pārskatu, jo bilance par 2006.gadu nemaz nav sagatavota. No tās izriet, ka nodrošināta kreditora statusā ir “SEB Unibanka”, kam SIA “Lukas Lutz” apmaiņā pret hipotēku un komercķīlu par visiem uzņēmuma pamatlīdzekļiem ir parādā 53165 latus. Uzņēmuma aktīvi  ir 140 tūkstoši latu, parādsaistības – 225 tūkstoši latu, no kuriem 110000 latu pienākas nodrošinātiem kreditoriem. S.Jugāne norādīja, ka, iespējams, šie skaitļi varētu būt citādi, ja būtu zināms saimnieciskās darbības pārskats par 2006.gadu. No tagad zināmajiem datiem izriet, ka uzņēmums nespēj nosegt nenodrošināto kreditoru prasības, tāpēc atzīstams par maksātnespējīgu.

Meklē investorus

SIA “Lukas Lutz” līdzīpašniece Anita Zommere tiesā piekrita, ka uzņēmums atzīstams par maksātnespējīgu, jo strādāt tas šādi turpmāk nespēj. “Mums ir sasietas rokas, bankās konti arestēti, uz pleciem VID parādu nasta…” viņa atzina. Mēģinājusi rast dažādus risinājumus, runājusi ar potenciālajiem investoriem, taču tos nav iespējams piesaistīt īsā laika posmā, tāpēc pērn 27.novembrī uzņēmums ražošanu pārtrauca. Tieši aizņemtība investoru meklējumos bijis iemesls, kāpēc nav sagatavots 2006.gada darbības pārskats. Bez tam A.Zommere sacīja, ka patlaban uzņēmumā oficiāli strādā tikai viņa un otrs līdzīpašnieks Lukass Lucs. Viņa neesot tik spēcīga grāmatvedībā, lai sagatavotu tik nopietnu dokumentu.

“Es daudzus gadus veltīju šim uzņēmumam, bija gan veiksmes, gan kļūdas. Acīmredzot kļūdu bija vairāk, tāpēc mēs tagad esam tur, kur esam,” tiesā teica L.Lucs – šveicietis, kurš šo uzņēmumu Kazdangā izveidoja pirms 10 gadiem.

Strādā bez jurista

Pēc SIA “Lukas Lutz” maksātnespējas atzīšanas uzņēmuma administratore S.Jugāne sacīja, ka tagad laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” tiks izsludināts trīs mēnešu termiņš kreditoru pieteikumiem. Pēc tam sasauks kreditoru sapulci, kurā lems par maksātnespējas risinājumu – sanācijas plāna izstrādi vai bankrota procedūras uzsākšanu.

A.Zommere netieši pauda nostāju, ka tieši VID vainojams uzņēmuma problēmās. “2004.gadā notika audits, kas tika pagarināts trīs reizes. Radās iespaids, ka speciāli kaut ko meklēja, lai atrastu. Un atrada arī. Naudassodu mums dubultoja, un VID piesūtīja rēķinu par 51 tūkstoti latu. Tā ir liela summa, ko tik vienkārši atdot nevar. Sākās kavēšanās, palielinājās kavējuma naudas summa, un uzņēmums slīdēja lejup. Mūsu kļūda bija tā, ka strādājām bez sava jurista. Domājām, ka paši tiksim galā, bet nekā. Tāpēc es iesaku citiem uzņēmumiem neatkārtot mūsu kļūdas un algot juristu,” sacīja A.Zommere. Savukārt par uzņēmuma nākotni viņa runā cerīgi. Sarunas ar potenciālajiem investoriem bijušas sekmīgas un ražošanas atsākšanai SIA “Lukas Lutz” esot lielas izredzes. Tiesa, līdz ar maksātnespējas pasludināšanu šis process varētu ievilkties.

Tiesas sēdē kā klausītājs bija ieradies arī Otaņķu piensaimniecības kooperatīva “Laura” valdes priekšsēdētājs Uldis Štoss. Viņš atzina, ka “Laura” nākotnē varētu būt SIA “Lukas Lutz” sadarbības partnere, taču nianses neatklāja. “Teiksim tā: mēs esam viens no iespējamajiem investoriem, kas izteica savu piedāvājumu, un firmas īpašniekiem jāizdara izvēle. Līdz ar maksātnespējas pasludināšanu šis process gan var būt citādāks. Katrā ziņā es uzskatu, ka Lukass Lucs ir cilvēks, kurš grib un var strādāt, un mēs esam gatavi ar viņu sadarboties,” piebilda U.Štoss.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz