Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

Pāvilostā sāks atradināties no plastmasas traukiem

Pāvilostā sāks atradināties no plastmasas traukiem
Foto: Publicitātes
07.05.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Biedrība “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” aicinājusi Pāvilostas novada domi pieņemt lēmumu par vienreiz lietojamo plastmasas trauku neizmantošanu pašvaldības rīkotajos pasākumos. Domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons saka, ka šādus saistošos noteikumus šogad izstrādās.

Biedrības mērķis ir veidot Pāvilostu par videi draudzīgu vietu. Lēmums nelietot plastmasas traukus būtu tālredzīgs un videi draudzīgs, uzskata “Pāvilostas kultūrvēsturiskā vides centra” vadītāja Marita Horna: “Milzīgie plastmasas atkritumu kalni ir kļuvuši par vienu no lielākajām mūsdienu ekoloģiskajām problēmām. Mēs varam daudz darīt lietas labā, lai apkārtējā vide būtu mazāk piesārņota.” Viņa uzsver, ka Latvijā ne visus plastmasas veidus pārstrādā, līdz ar to liela daļa vienreiz lietojamo trauku nonāk apglabāšanai atkritumu poligonos. 

“Dome lēmumu vēl nepieņem, bet rosināsim dot atlaides tirgotājiem, ja tie pašvaldības pasākumos izmantos papīra vai citus traukus,” saka U. Kristapsons. Pašvaldība izstrādās attiecīgus saistošos noteikumus, taču ne Pāvilostas pilsētas svētkos 18. un 19. maijā, kad tiks svinēta pilsētas 140 gadu jubileja, ne Zvejnieku svētkos tie vēl nebūšot spēkā. “Saistošie noteikumi ir jāapstiprina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Domāju, ka pa vasaru varam tos dabūt gatavus un ieviest ar nākamo gadu,” skaidro domes priekšsēdētājs.

Rosinot publisko pasākumu dalībniekus izmantot papīra šķīvjus kā alternatīvu plastmasai vai savus traukus, biedrība “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” sākusi akciju, – tā veidos vairākkārt lietojamo trauku uzkrājumus, ko izmantot cienastu pasniegšanai pasākumu dalībniekiem. “Aicinām cilvēkus neizmest nevajadzīgos traukus un galda piederumus, bet atdot biedrībai, lai tos varētu izmantot publiskos pasākumos, aizstājot vienreiz lietojamos traukus,” saka M. Horna. Iecerēts izveidot arī ekspozīciju ar ieskatu trauku vēsturē.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)