Svētdiena, 25. oktobris Beāte, Beatrise
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pāvilostas zvejnieks uzskata, ka ir jāattīsta kvalitatīvāki rīki un jāzvejo ar prātu

Pāvilostas zvejnieks uzskata, ka ir jāattīsta kvalitatīvāki rīki un jāzvejo ar prātu
Foto: Ģirts Gertsons
14.11.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Kad pērnā gada novembra izskaņā Pāvilostā pirmo reizi notika Nēģu diena, organizatori par cilvēku lielo atsaucību bija ļoti pārsteigti. Tā pārliecināja, ka pāvilostniekiem šādi svētki ir vajadzīgi, šī iemesla dēļ Nēģu diena nosvinēta arī šogad. “Svētku galvenais mērķis ir parādīt gan mūsu zvejniekus, gan viņu darbu,” saka viena no to rīkotājām Irina Kurčanova. Zvejnieki un tirgotāji apliecina, ka pieprasījums pēc vietējām zivīm ir liels arī ikdienā.

Visas dienas garumā svaigus nēģus apmeklētājiem piedāvāja zvejnieku saimniecība “Santa VV” un Ēriks Freidenfelds, bet liels pieprasījums bija arī pēc citādas zivju produkcijas zivsaimniecības uzņēmumam “Kaija”, kurā darbojas Pētermaņu ģimene. Jānis Pētermanis ir lielākais piekrastes zvejnieks Pāvilostā un vairāku gadu garumā īstenojis daudzus zvejniecības attīstības projektus.

Pirmajos nēģu svētkos no apmeklētājiem nācās dzirdēt, ka darba dienā piekrastes pilsētā neesot kur zivi nopirkt, tomēr Pāvilostas zivju veikala saimniece Iveta Pētermane tam īsti piekrist negrib: “Šogad veikaliņā pārdošana iet labi, cilvēkiem vairs nav jābrien pie mums pa dubļiem, var piekļūt normāli. Joprojām strādājam arī svētdienās, jo pieprasījums ir.”

Par to, vai Pāvilostā būtu nepieciešams vēl kāds veikaliņš, I. Pētermane saka, ka veselīga konkurence vienmēr ir vajadzīga, tomēr par dzīvotspēju viņa tik pārliecināta nav.

“Ja mēs paši netirgotos Liepājas Pētertirgū, nezinu, kā būtu ar veikala uzturēšanu. Tūrisma sezonā pārdošana iet no rokas, bet sezonas beigās šaubos, vai izdzīvotu pat bez konkurentiem.”

Liela daļa Pāvilostā ķerto nēģu tiek vesti uz Carnikavu. I. Pētermane paskaidro, ka zvejnieki to dara vienīgi tā iemesla dēļ, ka tur ir lielāka pirktspēja un vairāk cilvēku.

Pāvilostā, pat Liepājā, nēģus tādos apjomos pārdot neesot iespējams.

Pāvilostā bez Pētermaņiem ir vēl vairāki komerczvejnieki – Jānis Vīgants, Ēriks Freidenfelds, Edgars Kristapsons un Igors Popkovs.

Jaunais zvejnieks E. Kristapsons novērojis, ka pieprasījums pēc Baltijas jūras zivīm ir diezgan liels. Esot arī ko zvejot, lai gan tas atkarīgs no sezonas.

“Ja kādā brīdī jūrā ir vējš un nav nozvejas, tad no augusta līdz janvārim situāciju glābj nēģi, kas nāk Sakas upē. Pārsvarā visiem, kam ostā ir zvejas kuģi un kas zvejo Baltijas jūrā, ir licences uz nēģu murdiem, līdz ar to tas, sezonām mainoties, veido līdzsvaru – ziemā, kad jūra ir tukšāka, pārorientējamies uz upēm un otrādi. Liegums nēģiem sākas pēc janvāra, tad pievēršamies jūras zvejai.”

Lai arī vienmēr gribētos nozvejot vairāk, Edgars nesūdzas. Pēdējos gados Pāvilostā parādījusies jauna aktualitāte – lašu zveja ar āķiem.

“Tā aizgūta no Polijas zvejniekiem pieredzes apmaiņas braucienā. Poļu zvejnieki pastāstīja, kas un kā darāms, tad arī Latvijā izveidoja licences, lai varētu šādi zvejot. Mums ir divi trīs kuģi, kuri zvejo uz āķu jadām, tas ir jaunieviesums.” E. Kristapsona SIA “AJA 3” gan ar to nedarbojas.

“Tas, ka šobrīd zivju nav tik daudz, kā gribētos, visdrīzāk ir padomju laika negausīgās zvejošanas sekas, kad milzīgs daudzums kuģu zvejoja katru dienu, pārzvejojot limitus. Tobrīd resursu izvērtējums ar skatu uz nākotni nepastāvēja. Piemēram, Norvēģijā mencas ir desmit reizes lielākas nekā mums, arī nozvejas ir desmit reizes lielākas. Tas parāda, ka jau agrāk viņi savus resursus taupīja un lietoja gudrāk. Savukārt mēs izpelnījāmies aizliegumu zvejot mencas, lai atjaunotos resursi. Ir jāattīsta labāki un kvalitatīvāki zvejas rīki, jāzvejo ar prātu, gudrāk, un viss būs,” ir pārliecināts E. Kristapsons.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 6.novembra numurā.

#kvards-20191106-04#

9 komentāri

2019-11-14 07:51

£: Tagad par juuras ziviim raksta briesmu staastus -juura un zivis esot saindeetas ar indeem,kuras juuraa izgaaz lielvalstu ruupniicas un kugi !

2019-11-14 12:37

Jaunliepāja: Es domāju ka ar prātu neko jēdzīgu nenoķersi,vajadzīgi tomēr zvejas rīki. Cik zinu, prāts ir paredzēts domāšanai,lai var izprātot kaut ko!

2019-11-14 13:49

gehaime: Kāpēc zvejniekam nacistu cepure :D

2019-11-14 15:28

####: Urļik, katrs liek galvā tādu cepuri, kādu vēlas! Krievijā arī staigā ar krievfašistu cepurēm!

2019-11-14 17:04

>gegaime: Ne tikai cepure, bet cimdi arī!

2019-11-14 18:54

orwgjwojg: Liepājnieki taču ir reņģēdāji.

2019-11-15 06:38

hhfh: Jābūt stipri " gudram " lai cepurē fašismu saskatītu To spēj tik krieveļi

2019-11-15 07:11

Juris Millers: Igor , Tev ari ir bode? ... malaģec!

2019-11-18 00:00

heh: kurš gudrinieks norvēģu mencu salīdzina ar baltijas mencu??? Tiem mencas lielākas?? A kāpēc mums tās mencas ir maziņas?? Izzvejotas?? Muļķibas - pēc gadiem viņas(baltijas mencas) ir jau izaugušas. a kāpēc neaug lielas?? - tas jau jajautā zinātniekiem - a šie tik noplāta rokas.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz