Pirmdiena, 10. augusts Inuta, Brencis, Audris
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Piedalās filmā par kuršiem

Piedalās filmā par kuršiem
Foto: "Kuršu Vikingu apmetnes" arhīvs
22.01.2014 07:03

"Kurzemes Vārds"

Studijas “Tritone Studio” filmā
“Kurši” redzami arī pārstāvji no Grobiņas Kuršu vikingu apmetnes.
Taču šī vēl nav patlaban internetā pieejamā video gala versija. Projekta
režisors Raitis Ābele stāsta, ka taps dokumentāls materiāls, līdzīgs sižetiem,
kas redzami BBC kanālā “History”.

“Ideja man bija jau sen. Interesē vēsturiskas tēmas,” stāsta R.
Ābele. To vēl vairāk pastiprinājis fakts, ka, ierakstot interneta meklētājā
atslēgas vārdus, kas saistīti ar baltu ciltīm, video formātā tikpat kā nekas
nav pieejams. “Tikai lietuviešu underground sliktas kvalitātes
video,” pārliecinājies režisors.

Tāpēc viņš atsaucies iespējai piedalīties Kurzemes plānošanas reģiona
administrētajā projektu konkursā “Senās kulta vietas – Baltijas jūras
piekrastes kopīgā identitāte”. 12 minūšu garajā sižetā redzami gan nozares
eksperti Juris Urtāns, Jānis Asaris, Dainis Podziņš, Toms Ķencis, gan ainas,
kurās pārstāvji no Grobiņas kuršu vikingu apmetnes brauc pa upi ar liellaivu
“Tontegode”.

Lai arī sākumā prasība bijusi fiksēt tikai kulta vietas, režisors
finansējuma piešķīrējiem norādījis – nav jēgas filmēt akmeņus, ja nav cilvēku,
kam tas viss ir būtiski. “Filmējot akmeņus, iepazinos ar vikingiem,”
apstiprina R. Ābele. Par grobiņniekiem, kas pērn oktobrī piedalījās filmēšanā,
viņš saka tikai labākos vārdus. Viņi bijuši entuziasma pilni un atsaucīgi.

“Režisors ar savu komandu mūs uzrunāja, izstāstīja ideju,”
atceras Raimonds Reinis. Viņa vadītais tūrisma klubs “Oga”
apsaimnieko Grobiņas Aktīvā tūrisma centru. “Mums tas bija kaut kas jauns,
uzņēmām ar lielu interesi un entuziasmu, bijām gatavi iesaistīties.”

Filmēšana notikusi Pāvilostas pusē. “Jo vajadzēja lielu upi, un jūra
uzreiz arī tur ir,” vietas izvēli pamato R. Reinis. Vairākas ainas
uzņemtas arī Grobiņas novadā pie Odziņu bedrīšakmens, Mātras pilskalnā, kā arī
Kuršu vikingu apmetnē.

Darbs ritējis veselu dienu – no agra rīta līdz vēlam vakaram. No
grobiņnieku puses kopā ar atbalsta personālu piedalījušies 12 cilvēku.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 22. janvāra numurā.

#kvards-20140122-04#

9 komentāri

2014-01-22 09:22

Driznaks: Ja runājam par kuršiem, tad akmeņi kā kulta vietas, iespējams, parādās tikai 16. - 18. gs. un tie ir tie mākslīgi veidotie bļodakmeņi. Piemēram Piņņu upurakmens pie Ulmales, bet pilnīgi drošas liecības, ka tās bijušas kulta vietas nav. Saucamie bedrīšakmeņi ir daudz senāk izmantoti un tie kalpojuši senajiem cilvēkiem, kuri te dzīvojuši pirms kuršu ienākšanas. Kuršu svētvietas ir svētbirzes un svētmeži. Īpaši svētās liepas un ozoli. Viena svētbirze atrodoties Grobiņas tuvumā pie Tores stacijas.

2014-01-22 10:03

Nu nu: Ta tanu filma,12 minūšu garajā sižetā redzami gan nozares eksperti Juris Urtāns, Jānis Asaris, Dainis Podziņš, Toms Ķencis, gan ainas, kurās pārstāvji no Grobiņas kuršu vikingu apmetnes brauc pa upi ar liellaivu "Tontegode".

2014-01-22 10:09

Buivids: 16 un 18.gs. no kulta vietām bij palikušas tikai asaras. Par to parūpējās vācu un leišu iekarotāji ar savu katoļu ticību.

2014-01-22 10:34

Driznaks: Visi saucamie bļodakmeņi pēc izmantoto instrumentu pēdām akmenī ir izgatavoti ne ātrāk par 16. - 18. gs. Tuvākie zināmie bļodakmeņi ir jau pieminētais Piņņu, Bērzu pie Priekules, Meldzeres un pie Tāšiem arī esot. Kurši klusībā kulta vietas izmantojuši gan 16. gan 17. gs. gan vēlāk. Par to liecības sniedz daudzi rakstīti avoti. Pat vēl mūsdienās senie akmeņi tiek pielūgti un nesti tiem ziedojumi, jo svētbirzes ir izcirstas. Kaut vai pieminēšu Rucavas Klaustiņu kultakmeni.

2014-01-22 19:33

Essss: Kurši filmā vairāk izskatās pēc, mums it kā zināmajiem vikingiem. Ķiveres kuršiem bīja maz, tikai tā laika bagātajiem ,vai kādai citai grupai. To liecina atradumi un tās ir tik viena veida, Liepājas muzejā var apskatīties. Laivas ar nav zināmas, kā izkatījās, jo nav neviena atrasta. Tas, ka laivas bija ātras un nelielas, ir minētas hronikās, ja tās vispār ir par kuršiem!?

2014-01-23 17:54

zinu: varetu taka dirseji piedomat ko raksta

2014-01-24 09:21

nezinu, bet rakstu :): Filma ļoti vāja. Vispārējs, diezgan nesakarīgs mūsu senās zemes vēstures fragmentārs atstāstījums. Redzami ļoti līdzīgi kadri dažām ārzemēs taisītām filmiņām par vikingiem, bet zemākas kvalitātes. Īpaši jau laivas priekšgala filmējums :)

2014-04-02 00:45

Krišjanka: Lielisks fragments, neiedomājams prieks, ka kāds beidzot apņēmies kaut ko radīt par mūsu senčiem!!!

Žēl gan par aprobežoto āmurgalvu pūļiem, kas nomelnot vien grib:/

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz