Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Piedāvā prakses vietas tirdzniecībā

Piedāvā prakses vietas tirdzniecībā
13.08.2006 10:16

0

Atslēgvārdi

SIA “Grobiņas KB” ir viens no uzņēmumiem mūspusē, kur kopš pagājušā gada rudens ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu jauniešus, kam nav stabilas nodarbošanās, apmācītu dažādās ar tirdzniecību saistītās profesijās. Īpaši nozīmīgs šāds projekts ir laukos, kur jauno darba meklētāju skaits dažviet sagādā nopietnas problēmas.

Sākums – veiksmīgs

“Prasmīgi un uzticami tirdzniecības darbinieki mūsu dienās joprojām ir deficīts. To kvalificēta praktiskā sagatavošana dažādu iemeslu dēļ ne vienmēr realizējas. Tāpēc izstrādājām projektu, lai jauniešus ar elementārām priekšzināšanām un interesi tirdzniecības nozarē pamatīgāk sagatavotu šai profesijai tieši praktiski. Mūsu priekšlikumus apstiprināja, un oktobrī ķērāmies pie ieceru īstenošanas,” stāsta “Grobiņas KB” valdes priekšsēdētājs Maigonis Almanis. Projekta izpildes norisi sīkāk raksturo tā vadītāja Zane Zvejniece: “Esam plānojuši to paveikt četros noslēgtos posmos, katru 9 mēnešu garumā. Ikvienā posmā praktiski apmācāmas sešas pārdevējas mūsu sistēmas veikalos Grobiņā, Bārtā un Nīcā. Apmācību veic kvalificēti un pieredzējuši tirdzniecības darbinieki par atbilstošu atlīdzību. Darba algu saņem arī jaunais praktizējošais pārdevējs. Pavisam projekta realizācijai ieplānoti ap 86 000 latu, no kuriem trīs ceturtdaļas dod Eiropa.”
Projekta pirmais posms šovasar jūnijā pabeigts. Visas sešas jaunietes saņēmušas vajadzīgās rekomendācijas. Nupat iesācies otrais posms nākamajām pārdevējām. Lai iepazītos ar aizvadītā mācību cēliena rezultātiem un jaunajām praktikantēm, ar projekta vadītāju devāmies tieši uz lauku veikaliem.

Bārtenieču trijotne savā veikalā

Šīs vasaras tropiskā svelme nekavē pirms četriem gadiem rekonstruētā un paplašinātā Bārtas veikala “Tev-15” pircēju pieplūdumu jau priekšpusdienas stundās. Pārdevējas, vadītāju Annu Gertneri ieskaitot, raujas vaiga sviedros vārda tiešajā nozīmē. “Vasara ir mūsu pļaujas laiks. Nesen vajadzēja apkalpot folkloras festivāla dalībniekus un viesus, arī tagad Bārtas upe pievilina kuplu tūristu un atpūtnieku pulku,” stāsta A.Gertnere, piebilstot: “Labi, ka šovasar mums veikalā daudz palīgu. Viena jaunā pārdevēja jau ieskaitīta darbinieku štatā, divas nupat uzsākušas praksi. Kā mācību vadītāja esmu apmierināta.”
Ar visām trim jaunietēm klusākā brīdī rodas iespēja nedaudz aprunāties. Izrādās, ka viņas ir bārtenieces un ļoti priecīgas par iespēju savā dzimtajā pusē atrast darbu un tam praktiski sagatavoties. Jaunā štata pārdevēja Dace Gūža pēdējā izlaidumā beigusi Rucavas vidusskolu un pašreiz neklātienē studē “Turības” augstskolas Liepājas filiālē. “Aizvadītā prakse un pašreizējais darbs manām studijām nodrošina finansiālu pamatu. Patīk strādāt šajā kolektīvā. Kontaktēties ar pircējiem, uzklausīt viņu vēlmes un priekšlikumus ir ļoti interesanti,” apgalvo Dace.
Praktikantes Jurgita Gricmanaite un Līga Reke dzimtajā Bārtā atgriezušās no Liepājas 48.arodvidusskolas, to gan nepabeigušas. Jurgita pasteigusies nodibināt ģimeni, un tagad mājās rūpes prasa arī mazā Karīna. “Darbs tirdzniecībā mani saista, un iespēja praktizēties Bārtā nāk īstā laikā. Domāju, ka iegūto profesiju nemainīšu,” spriež Jurgita. Viņas prakses biedrenei Līgai ir līdzīgi nodomi.

Ceļa sākums nīceniecēm

Nīcas veikala “Tev-10” vadītāja Sandra Bokuma mūsu ierašanās brīdī noliktavas telpā kārto preces. Tirdzniecības darba stāža ziņā viņa “Grobiņas KB” sistēmā viena no ilggadējākajām un pieredzes bagātākajām – nostrādāts vairāk nekā gadsimta ceturksnis, no kura astoņi gadi vadītājas postenī Nīcā. Tāpēc savām jaunajām kolēģēm S.Bokumas padomi īpaši nozīmīgi. “Abas iepriekšējās praktikantes strādāja rūpīgi un apzinīgi. Praktiskais darbs paveicās labi, grūtības dažreiz radīja dokumentu noformēšana. Pēc mācību beigām Santu Venškevicu paturējām savā veikalā, otrai pāriniecei Zanei Līnei darbs acīmredzot būs citur,” informē vadītāja.
“Šejienes vidusskolu pabeidzu pirms gadiem pieciem,” stāsta S.Venškevica. “Meitas Danielas piedzimšana man neļauj doties tālos darba meklējumos. Par tirdzniecību agrāk interesējos nedaudz, pašreiz šī profesija iepatikusies, kaut arī redzu tās sarežģītību. Ieteicu arī citām savām vienaudzēm pastrādāt veikalā,” secina S.Venškevica. Šo iespēju izmanto viņas vārda māsa Santa Ansule, uzsākdama praktizēties projekta otrajā posmā. Viņas tuvākā iecere – reizē ar veikala praksi neklātienē šogad jānobeidz arī vidusskola. Tad varēs tirgot apģērbus un parfimēriju, kas jaunieti interesē visvairāk. 

Turpinājums seko

Jauniešu tirdzniecības darba prakses pirmā projekta īstenošana pamudinājusi “Grobiņas KB” administrāciju ķerties pie nākamā. Kā informēja valdes priekšsēdētājs M.Almanis, kurš otro  projektu arī vadīs, tas papildina un krietni paplašina pirmo. “To sākam realizēt augustā arī ar deviņu mēnešu ilgu termiņu. Projekts ietver 22 jauniešu praktizēšanos desmit dažādās ar tirdzniecību saistītās profesijās. Bez pārdevējiem amata prasmi padziļinās arī pavāri, konditori, grāmatveži, datorspeciālisti, speciālisti veikala iekārtošanas un citās nozarēs.”
Jūlija beidzamajās dienās uzņēmuma administrācijas telpās bija vērojama pastiprināta jauniešu rosība, viņi ieradās noformēt dokumentus gaidāmajai praksei. Sastapt gan laimējās tikai meitenes. Cīravas arodvidusskolas absolvente Agija Bogatireva ieradusies no Liepājas, kur viņas māte un māsa arī strādā tirdzniecības sistēmā. Jauniete grib pārbaudīt savas pavāres iemaņas Grobiņas restorāna “Jūrpils” virtuves blokā. Cīravas arodvidusskolā grāmatvedības pamatus ieguvušas vērgalniece Linda Jakubauska un vaiņodniece Anita Buce. Abas atkal satiekas Grobiņā, kur viņu zināšanas praktiski nostiprinās ilggadējā galvenā grāmatvede Juta Klaipa. “Labi, ka arī mūsu profesijai gatavojas jauna un enerģiska maiņa,” nopriecājas Klaipas kundze.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz