Piektdiena, 29. maijs Raivis, Raivo, Maksis

Pieķer gružotāju

Pieķer gružotāju
Foto: Grobiņas novada domes foto
06.07.2017 07:12

"Kurzemes Vārds"

Grobiņas novada Dubeņos notverts cilvēks, kurš pirms Līgo svētkiem izbēra sadzīves atkritumus netālu no šosejas. Tas izrādījies uzņēmējs Jānis Proška.

Mēbeļu daļas, datora procesors, apģērbs un citas drazas pirms svētkiem tika pamanītas ceļa no Grobiņas uz Dubeņiem kreisajā pusē, 50 metru no šosejas. Pašvaldība aicināja ikvienu, kas ko redzējis, par to ziņot Pašvaldības policijai. Informācija tika izplatīta arī sociālajos tīklos.

Vaininieku pašvaldības policistiem izdevās pieķert, jo viņš atgriezās nozieguma vietā, informē Grobiņas novada domes pārstāve Kristīne Pastore. Gružotājam tika uzdots pašam sakopt teritoriju, un “Kurzemes Vārds” novēroja, ka jau pirmdien tas tika izdarīts. Vēl tiks lemts arī par soda apmēru.

No drošiem avotiem “Kurzemes Vārdam” kļuva zināms, ka vainīgais ir Gaviezes zemnieku saimniecības “Kalnozoli-1” īpašnieks J. Proška. Turklāt izrādās, ka atkritumu kravas viņš izbēris uz savas zemes. “Kādi gruži! Pats savu grāveli bēru ciet,” informāciju daļēji apstiprinot, saka saimnieks. Viņš skaidro, ka grāvis atdala vienu lauku no otra un aizbērt to vajadzējis, lai ar tehniku vieglāk tiktu pāri. Turklāt līdz šim grāvī no akciju sabiedrības “Grobiņa” kažokzvēru audzētavas ieplūdusi virca. “Ko ta’ tur liks apakšā?! Būvgruži veido stingru pamatu. Pa virsu granti, zemi – vakar visu dienu nostrādāju ar ekskavatoru, lai izlīdzinātu,” savu rīcību skaidro J. Proška. Par “Kurzemes Vārda” interesi viņš ir pārsteigts, jo pašvaldībai visu esot paskaidrojis, pat rakstiski. Uzskata, ka uz savas zemes var darīt, ko grib. Jāsatraucas būtu, ja svešs to teritoriju būtu piecūkojis. Tomēr galu galā J. Proška nosaka: “Vienīgi vajadzēja atļauju paprasīt.”

Liepājas Reģionālajā vides pārvaldē (LRVP) skaidro, ka tā vis nav, ka uz savas zemes katrs var darīt, ko grib. Viss jādara saskaņā ar vides prasībām, ko reglamentē dažādi Ministru kabineta noteikumi un likumi. “Būvgružus var izbērt, ja tie ir pārstrādāti, atvesti no šāda specializēta uzņēmuma. Šajā gadījumā ir jautājums, kur cilvēks ņēma, kā pārvadāja,” norāda LRVP Piesārņojuma kontroles sektora vadītāja Ilva Jurkeviča. Iesniegumu par šo pārkāpumu pārvalde saņēmusi vakar no rīta, tādēļ sīkāk komentēt situāciju vēl nevarēja. Drīzumā paredzēts doties uz notikuma vietu un veikt pārbaudi.

Tāpat nesen kļuvis zināms, ka kāds atkritumus, tajā skaitā vecu sadzīves tehniku, izgāzis arī Bārtas pagastā, bijušajā raķešu bāzē. Domes lapā sociālajā tīklā “Facebook” izteikta pateicība vērīgajiem novada iedzīvotājiem par ziņošanu. K. Pastore pašvaldības vārdā rosina arī turpmāk informēt par tamlīdzīgiem gadījumiem. “Šīs darbības nepaliek nepamanītasm un par šādiem pārkāpumiem ir paredzēts sods,” atgādina domes pārstāve.

Uzziņai

Par dabas piesārņotājiem var ziņot Grobiņas novada Pašvaldības policijai, zvanot pa tālruni 26625333.

Foto galerija

25 komentāri

2017-07-06 07:29

Zzzzzz: Nu par gružiem labi...bet vispār...Kāda jēga cilvēkam sava zeme...ka par visu jāprasa atļauja..?!?! Nozāğēt koku....uzcelt kādu būdu...par katru soli..jāprasa atļauja..kaut kādiem pajoļiem...kuriem tev protams bús vĕl jāsamaksā!!! Mana zeme! Tinaties ...kamēr neesat norāvuši lodi pierē...Tā būtu piemĕram ASV. Kur , tev tiešām pieder zeme un īpaśums

2017-07-06 07:35

smiekli: Kā man patīk tas vides mīļotāju klubiņš. Tādus svētos un pareizos tēlo. Smieklīgi aktieru bars.

2017-07-06 07:53

fr: pilni meži un grāvmalas ar šādiem gružiem,nereti ieauguši jau zalē ,krūmos, visa savākšana jau notiek uz pašvaldības rēķina t.i.-mēs par to maksājam.sodiem jābūt ļoti lieliem,lai nerodas vēlme izmest otreiz.

2017-07-06 08:11

super: Smieklīgi, izmet sadzīves atkritumus, mēbeles, datoru, drazas , lai pārbraukt grāvi un tikt uz otru savu lauku, mjāaa ļoti ticami.... Lai ar traktoru braukt izvāc no mājas visas mantas pārbrauc izdara darbu un ko savāc mantas atpakaļ mājās un dzīvo tālāk :) vai tad tas nav smieklīgs paskaidrojums, debīliska atruna...

2017-07-06 08:30

Koo: Tādam likt iztīrīt sava novada visus gružus mūža garumā

2017-07-06 08:42

....,....: Apbrīnojami cilvēki,kuri patiesi domā,ka šādus atrkritumus var gāzt iekšā zemē...kaut arī "savā".. ! Kas tas par uzņēmēju,kurš pied.rš SAVU zemi ar šādām lietām ?! Ar šādu domāšanu un atrunāšanos,pieļauju,ka uz šī cilvēka sirdsapziņas arī ir citi pārkāpumi...
Riktīga 'padomju cilvēka' domāšana...

2017-07-06 08:46

Oh un: Непонятливым объясняю.В Латвии, в отличии от Америки всё принадлежит государству.Народу Латвии принадлежат только права собственности на бумаге ,под надзором государства распоряжаться данным им имуществом.Простой пример:Многоквартирный дом находиться в лице государства ,а вот ,что в этом доме передано(продано) народу свободно распоряжаться тем ,что внутри этого дома ,но под контролем хозяина этого дома т.е ГОСУДАРСТВА .Вот ВАМ и различие от Америки,где недра земли и всё ,что на ней принадлежит хозяину.Не ужели Вы наивные думаете ,что воровской клан в верхах даст тут просто так что-то народу из своего общака?

2017-07-06 09:01

To Oh un: Ты чего несешь? В школе хоть учился?

2017-07-06 09:05

Gudrie: Jau jau tā zeme vienmēr paliktu tā paśa īpašnieka īpašumā.,..bet dzīvē jau tā nenotiek. Es pirms 10 gadiem nopirku māju no viena tāda "īpašnieka". Tikko ieduru lāpstu zemē, tā jāīrē lielais būvgružu konteiners un pēc tam jāpasūta kravas auto ar melnzemi. Gudrinieks bija saviem gružiem virsū uzbēris plānu zemes kārtiņu un uzsējis zālīti. Galvenais, lai preces izskats.

2017-07-06 09:54

Klons: Ja jau "tava zeme" būtu izolēta planēta kosmosā. Nevar viens kungs ko izdomāt to rakt zemē. Tad jau ļaujam privātīpašniekiem glabāt arī ķīmiskos un radioaktīvos atkritumus.

2017-07-06 10:00

mjaaa: Zinu to Prošku...notmāls vīrs..bijušais bārmenis..bet nu jau vairak kā 25 gadus cilvēkiem ved granti un melnzemi.Ir tur tiešâm vinja zeme...un interesanti , ka viš to uzbērumu taisa cik saprotu, lai no tās fermas( ūdeļu)..viņa zemē neieplūstu virca....morāle- šo tagad ķengā par PAŠA ZEMI...(kaut neatbalstu visu atkritumu izberšanu.plastmasu un c.,).bet tos kas piesārņo ar mēsliem...bez nekāda brīdinājuma blakus īpašniekam- ITKĀ NEREDZAM !! ?

2017-07-06 10:03

Ilgucis: Neaiztiekat manu Janku.

2017-07-06 10:16

mjaa: Un šeit nevar klasificēt kä nekaunīgu gružu izgāšanu kur pagadās kā to dara, atvainojos, cūkas. Šeit ir cits stāsts.Skaidrs, ka ir lietas, ko nevar izgäst pat uz savas zemes... tanī pašā laikā, kurš nekad nav savā zemĕ ieracis vecos gružus vai nomazgãjis savu eļļaino mašīnu, tad lai droši " met ar akmeni".

2017-07-06 10:29

ūdele: Vai tad dubeņos zvēraudzētava vēl darbojas? Un ja aizber grāvi vienā posmā kā tas atrisina vircas neplūšanas problēmu? Vai tad neveidojas dambis?

2017-07-06 11:36

suslis: to vides mīļotāju klubiņu jāpieskaita pie pediņiem..tas ir ...jādod pa seju
Bij .metalurga Zaharjins sacēla mājas kāpu zonā--a šie perdeļi --vides mīļotāji nomīza un paziņoja,ka esot beidzies noilguma termiņš.Bandīts uzceļ penthausu parka zonā Ventas un kā viņtur ielas krustojumā ,bet šim nekas --dome nomīza ,zaļie tāpat--taču '""varonīgi"" metas virsū aborigēniem...

2017-07-06 12:13

vepris: Naudas sods ir sūds, lai ņem divnedēļ vaļinājumu savā stalī un vāc gar rajona ceļmalām pudeles, kulītes, prežu paciņas un pārējos labumus.. Pus valsts ar maziem bērniem rīko talkas, lai savāktu tieši šādus mēslus.

2017-07-06 12:38

Borja: Neaiztiekat manu Janku.

2017-07-06 13:29

to suslis: Izlien no sava pritona un dod pa to seju, ja esi atgājis no pohām.

2017-07-06 13:35

to vepris: ...nu šis nav tas gadījums,lai tā visi ceptos. Savā zemē izbēra jo taisa valni.Nu ne jau kaimina sētā vai kādā mežā, nekaunīgi,pa kluso, izbēra savus mēslus,nu nē taču.Jā, izbēris ko nedrīkstēja.Jāsoda? Jā, jāsoda! ...bet te nav tas gadījums, ka tas cilvēks jãsūta nez ko vēl apvākt ! Es tik var minēt, cik gumijas riepas un plastmasas kannas nosvila katra "sodītāja" privātīpašumā...un cik no viņiem ne reizi nav izmetis tukšu alus bundžu žogmalē...

2017-07-06 13:47

Mekletaja: A kpc liepajniekiem.lv slape balsis? Kur pazuda visi raxti? Tas nav parezi? TAISNIBU IVANAM UN BRIVIBU BALSIM!!!

2017-07-06 14:25

Soddds: Ja mēs tagad visi savās druvās, mežmalās lādēsim arā vecos matračus, pamperus utt.. super ainiņa ne ko? Ir sabiedrības normas, ja cilvēks ir dumjš vai ir absolūts nikolajs uz visu, tad ir ar sodiem jāpārskolo.

2017-07-06 22:10

Jaunliepāja: Te tik tiešam kaut kas neklapē! Zaļie, te šoreiz nav vainīgi, kau gan man uz viņiem ir zobs! iedomājieties situāciju : Es nopirku zemi un saku vest tur gružus bez kaut kādas šķirošanas. Kas notiek ? Apkārtējas vides totāla piesārņošana! To mēs gribam ? Tas zemes īpašnieks kādreiz nomirs, bet zeme bus piegānīta uz tūkstoš gadiem. Bērnībā klīdu pa Zirgu salu. Ja jūs zinātu kāda tur Mendeļejeva tabula apakšā! Nedod dievs tur kaut ko rakt!

2017-07-07 01:07

opss: Vareetu katra shaada raksta beigaas pielikt reklaaminu, kur gruzji jaaved izbeert un cenas saliidzinot ar sodiem :D

2017-07-10 12:44

spriidis: Jānis ir cūka !

2017-07-10 12:45

spriidis: Jānis sivns ira.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz