Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Piena mašīnas var braukt “zem zīmes”

Piena mašīnas var braukt “zem zīmes”
23.03.2011 07:00

Līdz ar pavasara šķīdoņiem uz ceļiem tiek izvietotas zīmes, kas ierobežo pārāk smagu transportlīdzekļu pārvietošanos pa tiem. Taču uz piena savākšanas mašīnām šie ierobežojumi vairs neattieksies.

Uz pašvaldībām piederošiem ceļiem zīmes ar sezonāliem maksimālās masas ierobežojumiem transportlīdzekļiem izvieto pašvaldības pašas. Pāvilostas novadā to esot pat pietrūcis un nācies pasūtīt vēl. Līdz 30. aprīlim Sakas pagastā satiksmes ierobežojumi ir uz Rīvas, Dzirnavu, Akmeņraga ceļa, Vārsberģu un Skolas dambja. Patlaban ceļus šādi iezīmē arī Aizputes novada pagastos. Vislielākie ceļu izdangātāji ir smagie kokvedēji, piekrīt novada izpilddirektore Astrīda Eņģele. Arī uz valsts autoceļiem šādas zīmes tiek izvietotas.

Iepriekš sezonālie ierobežojumi pēc būtības skāra arī piena savākšanas transportu, kura svars pārsniedz ceļa zīmē norādīto. Taču otrdien valdībā apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi paredz, ka piena mašīnas drīkstēs braukt zem zīmes. Noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”. Braukšana gan būs jāsaskaņo ar ceļa īpašnieku – valsts ceļu apsaimniekotāju vai attiecīgo pašvaldību. Lai apzinātu piena savākšanas mašīnas, Zemkopības ministrija apkopos datus par specializētajām piena mašīnām, lai tās iekļautu Ceļu satiksmes drošības direkcijas transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā. Ja mašīna nebūs reģistrēta kā specializētā piena mašīna, kas pārvietojas pa saskaņoto maršrutu, tai varēs piemērot sodu.

Kooperatīvam “Dzēse” visas mašīnas ir reģistrētas kā specializēts transports, apstiprina kooperatīva izpilddirektore Agrita Šēnberga. Viņa ir gandarīta par to, ka šādi MK noteikumi ir pieņemti – tā bijusi Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas doma, ko izdevies īstenot. “Līdz šim tā bija liela problēma,” saka A. Šēnberga. Mašīnas gan pa daļēji slēgtajiem ceļiem braukušas, bet “rūkšana” bijusi – gan no iedzīvotājiem, gan ceļu īpašniekiem.

Taču piena mašīnām jāstrādā ir: saskaņā ar normatīvo aktu prasībām pārstrādes uzņēmumam piens jāsavāc vai tas galapatērētājam jārealizē 48 stundu laikā pēc izslaukšanas neatkarīgi no citiem apstākļiem. Jo nepārstrādāts piens ir produkts, kas ātri bojājas, piebilsts Zemkopības ministrijas paziņojumā.

Dina Belta,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz