Otrdiena, 18. februāris Kintija, Kora

Pilsētu svētkos satiks Šekspīru, Blaumani un Raimondu Paulu

Pilsētu svētkos satiks Šekspīru, Blaumani un Raimondu Paulu
Foto: Andris Gertsons
09.08.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Tradicionāli augusta sākums iezīmējas ar Aizputes pilsētas svētkiem un Ikara svētkiem Priekulē. “Svētki ienāk pilsētā. Pilsētā ar vēsturi,” ar šādu moto šogad tiks svinēti Aizputes svētki. Divu dienu programma ir patiešām vērienīga, sākot ar sportiskām aktivitātēm un bērnu atrakcijām, beidzot ar grupas “Līvi” koncertu, ekstrēmu motošovu un pacelšanos gaisa balonā. Savukārt 16. Ikara svētku lielkoncertā Priekulē pie klavierēs sēdīsies Maestro Raimonds Pauls.

Viena no neparastākajām aktivitātēm Aizputes svētkos notiks degvielas uzpildes stacijā “Kings”, kur būs skatāma dramaturģes Sandijas Santas un vietējo Aizputes jauniešu veidotā izrāde ar tādu pašu nosaukumu kā benzīntankam – “Kings”. Veidot šādu uzvedumu rosinājis Latvijas valsts simtgades projekts “Latvijas stāsti. Šekspīrs satiek Blaumani”, kā producents darbojas fonds “INITIUM”. 

Tāpat priecēs arī Ideju mājas aktivitātes un “Kūku kari 2019”. Jau trešo gadu Aizputes novada jaunieši Aizputes pilsētas svētku laikā aicina kūku cepējus un kūku mīļotājus pulcēties uz šo šķietami nebēdnīgo aktivitāti, pasākums radies no jauniešu iniciatīvas darīt labus darbus un izcelt kūku radīšanas entuziastus.

Bez šīm aktivitātēm, protams, aizputnieki dosies arī svinīgajā svētku gājienā cauri pilsētai, vēlākās vakara stundās apmeklētājus priecēs svētku zaļumballe un uguņošana.

Priekules 16. Ikara svētku kulminācija būs lielkoncerts multihalles lielajā arēnā “Kopā ar Maestro”. Pie klavierēm būs pats Raimonds Pauls, dziedās Daumants Kalniņš, Dita Lūriņa, Mārtiņš Egliens un Priekules mūzikas festivāla baptistu draudžu apvienotais koris. Priekules novada kultūras jomas vadītājs Gundars Venens pastāsta, ka jau ceturto reizi svētku lielkoncerts top kopā ar Priekulē dzimušo komponistu Ēriku Ešenvaldu. Koncertā piedalīsies Lejaskurzemes jauniešu simfoniskais orķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā.

Tradicionāli notiks svētku gājiens, kura devīze šogad ir “Prieka kods”. “Ikara svētkos ir jāpieturas vērtībām, kas iepriekš labi izdevušās, tās papildinot,” stāsta novada kultūras dzīves vadītājs. Šāda vērtība ir pasākumi pie tornīša. Šogad kopā ar mazajiem solistiem, kas piedalījušies konkursā “Cālēns”, uz skatuves kāps aktieris Gints Grāvelis. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 9.augusta numurā.

#kvards-20190809-04#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli