Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Plāno mežu apsaimniekošanu

Plāno mežu apsaimniekošanu
Foto: Egons Zīverts
13.09.2016 06:41

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Lai nodrošinātu Pāvilostas tuvumā esošajā Baltijas jūras piekrastes mežā dabas, rekreācijas un ainavisko vērtību saglabāšanu un attīstību, izveidots rekreācijas meža “Pāvilostas mežs” individuālais apsaimniekošanas plāns 2016. – 2020. gadam.

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” apsaimniekošanu veic atbilstoši izstrādātam meža apsaimniekošanas plānam. Dienvidkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāja Dace Gūtmane stāsta, ka dokumenta būtība ir informēt pāvilostniekus par turpmākajos piecos gados iecerētajām darbībām konkrētajā teritorijā. “Šeit plānots veikt krājas kopšanas cirtes, tādējādi palielinot meža ražīgumu, noturību pret vēju, vienlaikus sakopjot teritoriju. Iedzīvotājiem tiks nodrošināta labiekārtotāka vide,” apgalvo D. Gūtmane.

Līdz šim jau ir uzstādītas atpūtas vietas ar galdiem, soliem, atkritumu urnām, ierīkota ugunskura vieta netālu no Lokatora kalna. “Vērtējam labāko variantu, kā ierīkot nūjošanas, slēpošanas trasi. Mežizstrādes laikā rodas ciršanas atliekas – zari, tos izmantos Pāvilostas pilsētas apsildīšanai,” piebilst D. Gūtmane. 

AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Pāvilostas Novada domi iepriekš izstrādāja un līdz šim darbojās pēc apsaimniekošanas plāna 2011.–2015. gadam. Pašvaldības mājaslapā ikviens aicināts iepazīties ar jauno plānu, kurā ir informācija par ekomežu, dabas objektiem, apsaimniekošanas nosacījumiem, plānotajiem labiekārtošanas darbiem. Šobrīd vēl nav saņemts neviens priekšlikums vai komentārs, bet, ja tādi ir, tos vēlams sūtīt uz e-pastu [email protected]. Saņemto informāciju izvērtēs, iesniedzējam sniegs atbildi un nepieciešamības gadījumā plānā veiks korekcijas – sola D. Gūtmane. Ierosinājumi un priekšlikumi tiek gaidīti līdz 30. septembrim.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli