Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pludmales kļūst arvien piegružotākas

Pludmales kļūst arvien piegružotākas
Foto: Egons Zīverts
19.07.2017 07:09

"Kurzemes Vārds"

Kopīgajā talkā pludmalē Rucavas un Nīcas novada pašvaldību darbinieki vākuši ne tikai pudeles, bet pat ledusskapjus un cepeškrāsnis.

Rucavas novada tūrisma organizatore Natālija Grauduže stāsta, ka talkas dienā, kas bija pagājušajā nedēļā, situācija vairs nav šķitusi tik traka kā piekrastes apsekošanā jūnija beigās. Varbūt jūra daļu gružu jau paņēmusi atpakaļ. “Atradām riepas, cepeškrāsnis, ledusskapjus, daudz pudeļu, stikla, spuldzītes, krāsu bundžas, arī zvejnieku kastes,” viņa uzskaita. “Daudzas reizes veda laukā pilnu ekskavatora kausu. Savākto daudzumu zināsim, kad gružus nodos atkritumu poligonā.”

Rucavas talcinieki bija sadalījušies divās grupās. Komunālā daļa devās no “Paipu” mājām uz Papes bākas pusi līdz kanālam. Pārējie gāja uz Jūrmalciema pusi, līdz satikās ar Nīcas novada talkotājiem. Kopā uzkopti teju 10 kilometri pludmales.

“Pludmale jau iepriekš ir tikusi uzkopta, gruži vākti vairākas reizes. Izskalotais atkritumu daudzums atkal piegružo. Jūra nekļūs mazāk piesārņota, ja cilvēki nemainīsies,” spriež N. Grauduže. “Šis bija vērtīgs pasākums un sadarbība ar kaimiņu novadu, jo pludmale mums ir kopīga.”

Nīcas novada Komunālās pārvaldes vadītājs Aigars Veiss pastāsta, ka nīcenieki talkā gāja kājām un gružus vāca maisos. Tos pirmdien izveda ar traktoru. Uz talku bija paņemti līdzi 50 simt litru maisi, pāri palikuši kādi četri. “Atradām ledusskapjus, galdiņus, paletes no kuģiem. Pudeļu ļoti daudz, tās atstāj makšķernieki, spriežot pēc etiķetēm, tie ir no Lietuvas. Mēs arī uzgājām smiltīs ieraktus maisus ar atkritumiem, kurus ir atnesuši iedzīvotāji. Tas vispār nav saprotams, kā var tā rīkoties,” viņš stāsta. Runājot par secinājumiem, A. Veiss norāda: “Pašvaldības policija vairāk pievērsīsies kontrolei, jo krasta zvejnieki arī kurina ugunskurus un neko nesavāc aiz sevis.”

Kopumā nīcenieki esot apmierināti ar paveikto. Ar Rucavas novada vadību apspriests, ka šādu akciju varētu atkārtot vismaz reizi gadā, piesaistīt arī citus iedzīvotājus. Līdz Jūrmalciemam Nīcas novads pludmali uzkopj regulāri, bet tālāk uz Rucavas pusi tas esot sarežģīti, jo nav piebraucamo ceļu.

Tikmēr Vides izglītības fonda kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija publiskojusi pirmos datus par šogad apsekotajām pludmalēm. Rucavā, kur jau iepriekšējos piecos gados uzietais atkritumu apjoms pārsniedza Latvijas vidējo rādītāju, situācija pasliktinājusies vēl vairāk. Nīcas novadā vidējais rādītājs iepriekš bijis tuvu vidējam Latvijā. Šogad Bernātos pludmale esot nedaudz tīrāka nekā vidēji pēdējos piecos gados, taču Jūrmalciemā situācija kļuvusi sliktāka. Liels esot plastmasas atkritumu īpatsvars.

Uzziņai

Novads Atkritumu vienības uz 100 m 2012.–2016.g. Atkritumu vienības uz 100 m 2017.g. Plastmasas atkritumi
Rucava 237,5 Latvijas–Lietuvas robežzīmes pludmalē – 654, Papes pludmalē pie bākas – 326 73%
Nīca 137,9 Jūrmalciemā – 205, Bernātos – 126 69%

Avots: “Mana jūra”

14 komentāri

2017-07-19 09:25

tā gan: Gribu vēl vairāk festivālus pludmalē!!!

2017-07-19 09:45

mudzis: Kur problēma? Ej staigāt, paņem līdz lieku maisu, salasi pa ceļam "satiktos" atkritumus un izmet konteinerā. Tam taču papildus finansējums nav vajadzīgs, jo maisi katrā mājā ir kā ģimenes locekļi....

2017-07-19 10:22

Super jautri: Grauduże muld kad ir rīkaotas talkas. Vienu reizi noiet pa gadu un maisi savāktie mëtājas plūdmalë līdz vētras atkal ieskalo visu salasīto jūrā atpakaļ. Un tik maza krasta līnija rucavai 10 km . Nidas plūdmali nemaz nekopj

2017-07-19 11:11

miskastes: nolieciet, tad problēma atrisināsies!

2017-07-19 11:58

Kantainais: Rucavā--tur visu piecūko leiši---atņemt tiem jebkādus privātīpašumus Nidā un apkaimē..tie maitas kur iet visur aiz sevis atstāj mēslus

2017-07-19 12:37

MIJA59: PLudmale ir piecūkota. Pat centrā. Kas notiek ar RED SUN BUFFET?Kas tā par būdeli? Tas ir kaut kāds īpašs arhitektūras stils? Krūmos ko tikai neatradīsi - pudeles, prezīši, plastmasas glāzes un kastītes. Vakar blakus sēdēja leiši. Ģimene ar mazu bērnu. Bērnam blakus bija pods. Bērns čurā podā, māte no poda izlej visu krūmos. Aizradījām. Atbilde, ka nesaprot.

2017-07-19 17:16

Novērotaja: Bieži pludmalē pārņem sajūta,ka dzīvojam tikai šai dienai.Vēl nesen tā nebija...

2017-07-19 20:01

seskists: tie irLEIŠI pats redzēju,vajag sūtīt pašvaldības policiju tiem vienalga kur klīst.

2017-07-19 22:03

ej: interesanti,kas tos īpašumus pārdeva lietuviešiem,paši iztirgo un pēc tam vaid

2017-07-20 23:16

Koms: Krieveļus jāgana

2017-07-21 17:54

LEITENE: LABI MĀTE IZLEJ PODIŅU KRŪMOS,BET SUŅI KAD ČURĀ PA VISI PLUDMALI ,KO NU?

2017-07-25 12:53

Heidija: Super pasākums!

2017-07-25 18:46

Drīz nevarēs ar źilku zāli pļaut.: Satraucās par plastmasu. Tad jau trimeristi lielāku kaitējumu nodara zāli pļaujot. Žilkas plastmasa un sīkās daļiņas mētâjas visur.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz