Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Policija Grobiņā likumpārkāpējus uzmanīs, braucot kvadriciklā

Policija Grobiņā likumpārkāpējus uzmanīs, braucot kvadriciklā
Foto: focus.lv
15.10.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Grobiņniekiem ik pa laikam nākas saskarties ar likumpārkāpējiem, kuri vietējā pludmalē, Liedagos, izbraukā kāpu zonu vai nodarbojas ar malu zvejniecību. Lai veiksmīgāk kontrolētu notiekošo kāpu aizsargzonā un pie Grobiņas novada ūdenstilpēm, Pašvaldības policijai iegādāts kvadricikls, laikrakstu informē Grobiņas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore

“Līdz šim Grobiņas Pašvaldības policijas īpašumā esošā automašīna īsti neļāva piekļūt šiem likumpārkāpējiem. Tāpat ik pa laikam kāpu zonā tiek nelikumīgi uzceltas teltis, ar šo transporta līdzekli pa mazajiem celiņiem notikuma vietām var piekļūt daudz ērtāk un ātrāk, nekā dodoties uz turieni kājām,” paskaidro K. Pastore.

Grobiņas novadā ir vairākas publiskas ūdenstilpes: Baltijas jūras piekraste, Liepājas un Tāšu ezers, Bārtas, Ālandes un Vārtājas upes, kā arī citi ūdeņi. Liepājas un Tāšu ezeri ir iekļauti Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju “Natura 2000” tīklā.

Laiku pa laikam Pašvaldības policijā vēršas iedzīvotāji, kuri pamanījuši nelegālu zveju. Reaģējot uz šīm ziņām un dodoties pārbaudīt uz vietas, policisti itin bieži saskārās ar situāciju, kad dažādu šķēršļu dēļ ar automašīnu nokļūt norādītajā vietā ir neiespējami vai sarežģīti. Līdz ar to kvadricikls ir viens no šīs problēmas risinājumiem.

Pašvaldības policijas priekšniece Ieva Dalke norāda, ka visas ar nelikumīgo zvejniecību saistītās darbības lielākoties notiek diennakts tumšajā laikā, kas rada vēl papildu grūtības pārkāpēju konstatēšanā un aizturēšanā, tāpēc jaunais papildinājums tehniskajam nodrošinājumam ir vērtīgs ieguvums.

Plānots, ka ar jauniegūto transporta līdzekli organizēs arī regulārus reidus un pārbaudes tiešā ūdenstilpju tuvumā, lai konstatētu iespējamos likumpārkāpumus un nodrošinātu sabiedrisko kārtību.

Kopējās transportlīdzekļa iegādes izmaksas ir 10 250 eiro, pašvaldība finansējusi 1128 eiro, pārējo summu sedzis Valsts zivju fonds.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli