Pirmdiena, 3. augusts Augusts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Prenclavu dzirnavas Otaņķu pusē prasās pēc restaurācijas

Prenclavu dzirnavas Otaņķu pusē prasās pēc restaurācijas
Foto: Egons Zīverts
12.10.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Otaņķu pusē klīstot nostāsti par seno laiku melderiem, kuri tumšās naktīs manīti Prenclavu dzirnavās. Joprojām īsti darbaholiķi – meklē iespēju malt! Taču malšana nesanāk, jo valsts nozīmes industriālais piemineklis prasīt prasās pēc restaurācijas, ko arī iecerējis saimnieks Arnis Kupšis. Tieši tāpēc viņa vedekla Sintija Pickēna oktobra beigās dzirnavās rīkos Spoku nakti ar cerību savākt līdzekļus nepieciešamajiem darbiem. “Gribam remontēt, nevis žēli noskatīties, kā te viss sabrūk,” viņa saka.

Viesi smādē grants ceļu

Čaklais saimnieks ar galdnieka zelta rokām dzirnavās zina parādīt katru stūrīti un katru detaļu, kuru pats nomainījis vai salabojis. “Es gribētu darīt tā, kā nav nekur,” viņš saka.

“Dzirnavas ir tādā kārtībā, ka jebkurā brīdī varētu pievest labības maisus un malt. Taču tas ir pārāk dārgi.

Nevaru palaist dzirnavas tikai tāpēc, ka beidzamie elektrības tarifi uzcēlās tādi, ka katru mēnesi bija jāmaksā milzu summas par elektrības pieslēgumu, vienalga, darbini tās vai ne,” stāsta A. Kupšis.

Pirms vairākiem gadiem melderis sācis aicināt uz dzirnavām tūristus. Sākums bijis ļoti labs.

“Tikko informācija parādījās internetā un tūrisma bukletos, cilvēki zvanīja, grupas brauca. Pirmajā gadā 50, otrajā jau simts, trešajā – pāri 400. Domāju: nu tik būs! Taču tagad kā ar nazi nogriezts, knapi simts apmeklētāju bija,” bēdājas saimnieks.

Īsti nezinot, kas par vainu, taču viens kavēklis noteikti esot grantētais ceļš, lai arī pa to no Rudes puses jānobrauc vien mazs gabaliņš.

“Vēl nesen pieteicās grupa no Rīgas, kas devās uz Rucavu. Parasti lūdzu pirms braukšanas vēl piezvanīt, precizēt, cikos ieradīsies. Zvana un saka, ka nekas nesanākšot, šoferis pa grantēto ceļu nebrauks, un viss.”

A. Kupšis grib atjaunot balkonu apkārt dzirnavām, tā saucamo ugaņģi. Kad 80. gadu beigās viņš pārņēmis Prenclavu dzirnavas, ārpusē viens koks bija palicis. Pēc tā parauga pats visu uztaisījis no jauna.

“Taču resnās brusas sāk pūt un ir jāmaina. Egle pūst no iekšienes, ārēji neko nevar manīt. Tāpēc pašlaik uz balkona nevienu nelaižu, nav droši. Jūras pusē laika apstākļu ietekmē brusas pavisam nopuvušas, par spīti antiseptiķiem,” rāda saimnieks.

Veļu laika brīnumi

“Opis ir pieticīgs, tikai par ugaņģi domā,” saka Sintija. “Patiesībā ceram, ka izdosies gan balkonu iedzīvināt, gan šķindeļu jumtu atjaunot. Varbūt vēl sakasīsim jauniem spārniem – jādomā pozitīvi! Dzirnavas vajadzētu atjaunot tādas, kādas tās bija, jo vērtība ir fenomenāla.”

Ja Spoku nakts pasākumā izdotos savākt ziedojumus ugaņģim, varētu kāziniekus uz tā laist fotografēties. Vispār jau tūristus esot vieglāk piesaistīt, ja var iziet dzirnavu ārpusē un skatīties uz skaisto apkārtni.

S. Pickēnai vismīļākā vieta dzirnavās esot augšējais, piektais, stāvs. Te gan arī labi redzami tie jumta caurumi, kuri prasās, lai aiztaisa ciet.

“Es jau dzirnavās esmu tikai ieprecējusies.Taču jau pirmajā reizē kāpjot augšā, ar katru stāvu biju lielākā sajūsmā, līdz augšā – pavisam vou!

Vedu šurp viesus, arī no ārzemēm, viņi atzina dzirnavas par unikālām, kādas katram vajadzētu redzēt,” viņa atklāj.

Spoku nakts ideja radusies tāpēc, ka dzirnavas allaž bijušas mazliet spocīgas. Nekāda sakara ar helovīnu, uzsver Sintija, šis ir veļu laiks.

“Uz brīdi nonāksim senajos laikos, kad te ir atgriezušies vecie melderi, kas klusītiņām naktī maļ. Būs iespēja uzzināt visu no tā brīža, kad zemi ar, līdz brīdim, kad maizi mīca. Laukā stāvēs kombains un traktors, kur varēs iekāpt, paskatīties, pajautāt, kā darbojas. Iekšā būs vecie laiki, ārā – jaunie.

Vēlamies, lai zināšanas par to, kā senos laikos cilvēki dzīvoja un strādāja, iegūst ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Kā opis māk stāstīt, neviens cits nepastāstīs.”

Sintija skaidro, ka ekskursijā pa dzirnavām viesus laidīs nelielās grupās, domājot par drošību. Vietas, kur nedrīkst kāpt, būs norobežotas. Kamēr vieni kāps dzirnavās, citi varēs piedalīties darbnīcās, iepazīt mūsdienu tehniku vai pie tējas un kafijas iegādāties “Otaņķu gardumu” našķus.

“Lai arī Spoku nakts, nekā patiešām briesmīga nebūs,” bērnu vecākus iedrošina S. Pickēna. “Man pašai ir divi dēli. Kad viss būs sagatavots, atvedīšu piecgadīgo, un notestēsim.”

Vējš vairs nestrādā

Gluži kā melderis, baltais runcis “Kaķīša dzirnavās”, A. Kupšis atminas, kā malšanas laikos, 90. gados, te stāvējusi rinda un darbojušies visi četri gaņģi. No rīta klāt maizes cepēji, pēc tam zemnieki, dzirnavas reizēm malušas 32 stundas no vietas.

“Cepēji teica, ka uz akmens maltajiem miltiem ir nesalīdzināmi augstāka kvalitāte nekā veikalā pirktajiem, atšķiras rūgšana, briešana, viss,” saka dzirnavnieks.

Vēja spēku Prenclavu dzirnavās sen vairs nelieto. Spārni nolūza, tos atpakaļ nelika. Saimniekam neesot precīzas informācijas, kad no vēja enerģijas pāriets uz motoru. Vaicājis kaimiņam, kurš tepat visu laiku blakus dzīvojis, bet viņš neesot ievērojis.

“Pirmais te esot bijis ielikts petrolejas vai dīzeļmotors, jau pirms kara, pēc tam pārgāja uz elektrību,” stāsta Arnis. Tomēr pilnībā saglabājies ir lielais ritenis, ar ko spārnus kopā ar visu dzirnavu kupolu varēja griezt uz riņķi, kad mainījās vēja virziens, lai spārni būtu pareizajā pusē.

Interesanti, ka dzirnavu mehānisms veidots līdzīgi kā auto ātrumkārba – uz pārnesumu principa. Vējdzirnavu spārni nebūt negriežas ātri, un tos nestata tieši pretī stipram vējam, jo tad salūzīs. Spārni iegriež lielo zobratu, tas atkal mazākus, un aiziet!

Pat elektromotoram vajadzīga cilvēku roku palīdzība. Neesot tā, ka ieslēdz pogu un viss notiek. A. Kupšis parāda, kā ar roku jāiegriež siksnas, lai visi riteņi sāktu griezties. Tikai tad ieslēdz motoru un dzirnakmens uzņem vajadzīgos apgriezienus.

Vienīgais dabīgais dzirnakmens stāv ceļa galā kā norāde. Arnis izmanto mākslīgi lietos dzirnakmeņus. Dabīgajos ļoti ātri izdilstot gropes, pēc mēneša jākaļ no jauna. Citādi uz smalku malumu necerēt, sanāks vien lopu barošanai. Visus šos dzirnavu noslēpumus Arnis gatavs izrādīt viesiem gan Spoku naktī, gan ikdienā.

Foto galerija

12 komentāri

2019-10-12 13:46

Mazdēls: Mans vectēvs tur mala graudus un bērnībā bieži biju ! Domāju ar ziedojumiem būs par maz ! Varbūt vajag piesaistīt eiropas finansējumu , restaurēt , ceļam uzbērt drupināto asfaltu un no tūristiem nebūs glābiņa...

2019-10-12 15:00

........: Kad tieši būs spoku nakts? Ieinteresējāt. ;)

2019-10-12 15:19

um: Tur vajadzīga milzīga nauda. Ēka ir ļoti sliktā stāvoklī. Tur vispār atrasties ir droši? Spoku naktī cilvēkiem jumts uz galvas nesabruks? Nebūs kā otra Zolitūdes traģēdija? Ko par tāda pasākuma rīkosanas drošību saka atbildīgie dienesti?

2019-10-12 15:27

Kaņepe: Lai izdodas!
Labprāt tur aizbrauktu!

2019-10-12 15:44

rakaris :): to um , tu tikai vairāk neej uz ielas , dzirdēju ,ka koki gāzīsies un asfalts iebruks , sēdi istabā un gaidi pastardienu , ā , un ielaid vannā ūdeni , ja nu kas !!!!

2019-10-12 18:36

Inta Pickēna: Lai izdodas pasākums! Nezinu, kurā datumā notiks, bet 26. oktobrī rakstā minētajai vedeklai Sintijai Pickēnai-Kupšei ir arī dzimšanas diena (tā droši vien paies darbojoties pasākuma organizēšanai) :) Dzirnavas ir patiešām interesantas, un kur nu vēl bērniem, mazajiem šis pasākums būs visinteresantākais! Ceru, ka saziedotie līdzekļi būs pietiekoši krietnai daļai plānoto restaurācijas darbu. Lai izdodās!

2019-10-12 19:38

Solosita: Dzirnavas ir apbrīnojami labi saglabājušās un noteikti ir stabilas un drošas. Rakstā jau ir minēts ka ekskursijas notiks daloties mazās grupās, nekāda drūzmēšanās nebūs.

2019-10-13 13:55

to solosita un inta: Sabrukusī Maximas ēka arī bija labi saglabājusies un droša. Noteikti jāpārbauda, vai tā ir tik droša, ka tur drīkst uzturēties cilvēki. Dzirnavām kad bijusi , piemēram, pēdējo reizi savienojumu konstrukciju pārbaude? Un vai vispār kāda pārbaude bijusi drošības jautājumos? Nevajag riskēt un vieglprātīgi attiekties pret savu un savu bērnu dzīvību!

2019-10-13 21:23

ups: ... labs objekts kur 'atmazgāt' Eiropas naudu...

2019-10-14 12:16

Solosita: Dzirnavas ir privāts īpašums un nav sabiedriska ēka, saimnieki organizē pasākumu no tīras sirds lai saviem spēkiem izdotos atrestaurēt fantastisko vēstures liecību! Gadiem tur brauc tūristu grupas pa 30 cilvēkiem un uzreiz visi kāpj augšā, bet citu sirdsmieram pasākumā tiks laisti max 10 cilvēki! Tie kuriem ir tik ļoti bail, nu neriskējiet un nebrauciet! Varu tik teikt ka vairākas daudzdzīvokļu mājas pilsētā ir nedrošākas par dzirnavām! Īpašnieki, ja gribētu varētu vispār tur nevienu nelaist un neviens neredzētu cik interesanti tur ir un neuzzinātu kā reiz mala graudus, bet viņi tomēr izvēlas dalīties ar to kas viņiem ir! Tas ir jānovērtē. :)

2019-10-15 17:59

vasara100: solosita. Lasu un brīnos par tavu aprobežotību. Nu un, ka ēka ir privātīpašums? Lai rīkotu publiskas ekskursijas, kādai drošības kontrolei tomēr jābūt. Nav atšķirības vai ēka var sagrūt pār 10 vai 20 cilvēkiem! Nāvi nevar aizvietot ar interesantumu. Vai tiešām ir tik grūti pieaicināt pašiem speciālistus, kas nosaka, cik droši tur ir atrasties? Atbildīgās instances man būs jāinformē par notiekošo?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz