Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Prieks augt un dzīvot Latvijā

Prieks augt un dzīvot Latvijā
Foto: Gatis Bergmanis, Valsts prezidenta kanceleja
17.11.2017 07:16

"Kurzemes Vārds"

Grobiņas sākumskolas audzēknis Toms Laizāns un viņa skolotāja Inta Štranka vēl dienu pēc Rīgas pils apmeklējuma un tikšanās ar prezidentu ir īpaši pacilātā noskaņojumā. Lai arī uz balvām konkursā “Mana kā prezidenta runa valsts dzimšanas dienā” puika neesot mērķējis, viņam izdevies iekļūt desmit labāko autoru pulkā.

Skolēnu radošo darbu konkursu Valsts prezidenta kanceleja rīko jau vairākus gadus. Piedalīties varēja Latvijas skolu 5. – 12. klašu skolēni. Uzdevums bija esejas vai videoieraksta veidā sagatavot savu uzrunu, ko teiktu Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī, ja būtu Valsts prezidents.

“Viss sākās ar to, ka skolotāja mani un vēl vienu puisi no klases iedrošināja piedalīties,” stāsta Toms. Jautāta, vai jutusi skolēnā literāta talantu, latviešu valodas skolotāja I. Štranka teic, ka savus audzēkņus vēl nav paspējusi gana labi iepazīt. 5.a klase, kurā mācās arī Toms, viņai audzināšanā ir pirmo gadu. “Tomiņš [un otrs skolēns Roberts] man likās kā divi kārtīgi balsti – ar savu skatījumu uz dzīvi, ar dzīves vērtībām. Tāds mazs cilvēks var uzrakstīt, ja viņam ir labs pamats ģimenē,” viņa uzskata.

Skolotāja uzsver, ka audzēkņiem nav teikusi priekšā, ko tieši rakstīt, tikai devusi pieturas punktus. Kad darbs bijis jau gatavs, mazliet “uzspodrinājusi”. “Viegli nebija,” rakstīšanas procesu raksturo Toms. “Kādā vakarā, kad nebija, ko darīt, es paņēmu baltu lapu un sāku rakstīt. Mamma un ome piepalīdzēja. Viņas pasvieda idejas, kuras varētu palīdzēt domāt, par ko rakstīt.” Darbs nav tapis uzreiz vienā dienā, tas aizņēmis vairākus vakarus. Sākumā Toms visu uzrakstījis ar roku, pēc tam pārrakstījis datorā.

Runas galvenā doma ir par to, ka cilvēkiem vajadzētu būtu mērķtiecīgākiem, lai varētu sasniegt savus sapņus, un saudzēt vidi, stāsta skolnieks. Savu darbu viņš nobeidz ar vārdiem: “Es sapratu, ka cilvēks ir dabas zieds visskaistākais, kam prieks ir augt un dzīvot Latvijā.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 17. novembra numurā.

#kvards-20171117-01#

Foto galerija

17 komentāri

2017-11-17 09:09

variants: Sanāk, ka mamma un ome pateikusi priekšā ,kas jāraksta? Gribu redzēt cik priecīgs puika būs dzīvot šeit, kad ar aldziņu nespēs samaksāt rēķinus un uzturēt ģimeni. Kādu dziesmu tad dziedās?

2017-11-17 09:53

Andrisis: Variant, būtu labāk priecājies, ka Latvijā ir vecāki un vecvecāki, kuri palīdz bērnam augt. Prieks par Tomu. Tikai apsveicami.

2017-11-17 10:23

Alis: No sirds apsveicu! Cik labi,ka Latvijā vēl joprojām ir tādas ģimenes un skolotāji!

2017-11-17 10:46

to variants: Paredzu, ka šim puikam nevajadzēs gausties par to, ka viņš nespēj samaksāt rēķinus un uzturēt ģimeni. Apsveicu Tomu un viņa vecākus!

2017-11-17 11:10

€: Aiz namaakuliibas vai nezinaashanas Latvija novesta liidz ubagu tarbai,bet EU subsiidijas Latvijai tiks samazinaatas par visiem 50 % ! To apliecina kaadreiz varenais LM kursh paardziivoja 3 okupaacijas !

2017-11-17 11:30

trubadūrs: Pārmetumi latvjiem par izbraukšanu no valsts un iesakņošanos anglijā ir nevietā. To pārmest var tikai mūsu valsts iekārtai un izzadzējiem

2017-11-17 13:42

to variants: Nu kas tad palīdzēs un jutīs līdzi bērnam tik svarīgā reizē ja ne savējie! Ko tu kabini tam bērnam virsū visus pasaules kreņķus un nelaimes! Kusties un dari kaut ko un dari savus bērnus laimīgus un liec mierā citus! Tas kas grib strādāt un aprūpēt savu ģimeni,tas zina kā viņš to izdarīs un nemaz nezina ko tāda valdība dara! Tu esi s----s variants!

2017-11-17 17:06

skats no malas: Redz, ja cilvēks dzīvo Latvijā, neko negrib redzēt, uzzināt-Latvija tam ir labākā valsts pasaulē! Īpaši, ja tas nestrādā, pat ne nojautu līmenī nesaprot, kā strādā sistēma utt. Protams, ja nav ar ko salīdzināt!
Tā teikt, ja neko nepērk, cenas principā ir normālas!

2017-11-17 20:32

markuss: Apsveicu tom ar to tu izcel Grobiņas vārdu Latvijā

Tavs klasesbiedrs Markuss Ķ

2017-11-18 00:24

sos: Vairāk žēl par puiku ,jo šādi var kļūt par kārtējo zombiju upuri!

2017-11-18 18:51

yahooo: Ka tikai pec daziem gadiem ari sim puisim nav jakrame cela soma un japerk bilete uz Angliju, tapat ka simtiem tukstosiem citu tautiesu.

2017-11-18 19:08

omīte: Prieks ka mums vēl ir tik čakli skolēni,kas vēl Latvijā mācās un strādā.Tie Spīdīši kas iet Laimi meklēt citā zemē kāpēc tad pēc medicīniskiem pakalpojumiem iegriežas Latvijā, piemērs zobārtniecība,ja reiz tu tik labi tad lai izmanto tās valsts pakalpojumus.

2017-11-18 19:36

Aleksandra V.: Omīt, ne jau skolēns strādāja, bet gan viņa ome un mammme !

2017-11-19 16:08

Silaine: Neklausies, Tom, nenovīdīgu cilvēku runās. Tas ir ļoti labi, ja ir kas palīdz un atbalsta. No palīdzības pieņemšanas neviens nav sliktāks kļuvis - tikai gudrāks. Dzirdēju Tavu runu Grobiņas Sporta centrā. Patika! Turpini krāt zināšanas, un lai vienmēr Tev dzīvē būtu uz ko paļauties un kam ticēt!

2017-11-20 14:52

Alias: Tu,omīte.būsi iestrēgusi kādā citā dimensijā...Latvijā zobārstniecība ir maksas,varbūt ar visu milzīgo demenci atminēsies,ko nozīmē "maksas". Attīstītās Eiropas valstīs,kurās strādā tautieši,.zobārstniecības pakalpojumi tiek segti no tautiešu maksātās veselības apdrošināšanas. Tā kā netrīci - tev nekas netiks atņemts un,ja tautiešiem nāksies izmantot Latvijā piedāvātos zobārstniecības pakalpojumus,tad viņi to izdarīs par samaksu. Un tagad ej pačurā,vecā nīgrā grimza!

2017-11-20 15:10

Silaine: Aliasam. Nesaprotu, kā var atļauties tik zemiski aizvainojoši runāt par cilvēkiem. Liekas, ka Jums, Alias, tā demence ir vēl milzīgāka kā omītei, ja neatceraties pieklājīgas uzvedības normas? Un varbūt Jums pašam jāiet pačurāt, nevis "vecai, nīgrai grimzai". Portālam. Kad atļaujat komentēt tikai reģistrētiem lietotājiem, tad komentāru faktiski nav. Tātad, oficiāli nereģistrējoties, cilvēkiem tiek dota iespēja "izgāzt" savu neapmierinātību ar dzīvi uz citiem cilvēkiem. Lūdzu, pakontrolējiet komentārus!

2017-11-20 20:48

Aleksandra V.: Internets nav anonīms. Vienkārši cilvēkiem riebjas kaut kur vēl reģistrāties, jo reālas jēgas no tā tā tāpat nav! Puikiņam mamme palīdzēja, ome palīdzēja. Bet ne visiem bērneļiem tuvinieki pantus raksta priekšā. Tas ir negodīgi. Bet, apsveicami, ka, vismaz savu neizdarību publiski atzina. Un , kad publiski jāuzstājas, nevar pat savu vārdu pār lūpu pāršpļaut!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz