Ceturtdiena, 25. februāris Alma, Annemarija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Priekulnieki kovidizplatību pieskata slimīgi. Brīvprātīgie aprūpētāji saskaras ar negatīvu attieksmi

Pagājušā gada nogalē Priekules slimnīcas Ilglaicīgās sociālās rehabilitācijas centrā notika Covid-19 uzliesmojums, saslima gan centra iemītnieki, gan darbinieki.

Priekulnieki kovidizplatību pieskata slimīgi. Brīvprātīgie aprūpētāji saskaras ar negatīvu attieksmi
Foto: pixabay.com
20.01.2021 06:00

"Kurzemes Vārds"

Slimnīca aicināja palīgā aprūpētājus uz laiku, kamēr ierindā atgriezīsies saslimušie. Nu jau vairums darbinieku atveseļojušies, daži palīgi vēl strādā, stāsta centra vadītāja Zane Rihlicka, piebilstot, ka nepatīkama šiem brīvprātīgajiem ir pieredze ar sabiedrības reakciju.

Par motivāciju steigties palīgā un savu pieredzi neviens no palīgiem nav ar mieru dalīties ar medijiem.

“Cilvēki nesaprot. Uzreiz esmu spitālīgā. Pie mums, Priekulē, ir tā, kā ir. Kuram to gribētos?

Tas arī ir iemesls, kāpēc nevēlos runāt, lai gan pieredze šai darbā ir pozitīva.

Nav nekā tāda, kas mani būtu nošokējis,” pastāsta viena no brīvprātīgajām aprūpētājām.

Priekules slimnīcas galvenā medmāsa Olga Niedola janvāra sākumā bija patīkami pārsteigta par milzīgo atsaucību: “Cilvēki nāk palīgā un galvenais – nebaidās! Mēs neticējām, ka tā būs.”

Palīgi pieteikušies pat ar rezervi, kas ļāva pārdzīvot krīzi. Visiem bija nodrošināti speciālie tērpi, aizsarglīdzekļi, ik pa divām dienām tika veikti Covid-19 testi.

Ilglaicīgās sociālās rehabilitācijas centra darbinieki pamazām sāk atgriezties pie darba pienākumiem, stāsta Z. Rihlicka.

“Viss iet uz labo pusi. Testi ir negatīvi. Kāds izslimojis bez simptomiem, citam bijis smagāk, augsta temperatūra,” viņa norāda.

Taču palīgiem pa šo laiku klājies ļoti smagi.

“Viņi slēpj to, ka šeit strādā. Jo cilvēku attieksme ir šausmīga.

Kaimiņš, kurš zina, ka sieviete šeit strādā, sūdzējies pagasta priekšsēdētājai par to, ka viņa bija izgājusi no mājas. Notiek īstas linča medības. Tas ir tik nožēlojami! Brīžiem palīgi raud par to, ka šeit strādā,” atzīst Z. Rihlicka.

Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska uzskata, ka sabiedrības negatīvā attieksme lielā mērā rodas tāpēc, ka cilvēkiem pietrūkst informācijas gan par slimību, gan par to, kad cilvēks ir bīstams apkārtējiem un kad nav. Atgadījumi esot dažādi.

“Inficētais mierīgi iet uz veikalu nopirkt cigaretes. Vietējie uzreiz zvana man un vaicā – ko darīt? Daudzi raizējas par tiem, kuri bijuši ārzemēs peļņā. Ja viņi ir izslimojuši, tad ir jātaisa tests uz antivielām un nav jāatrodas pašizolācijā. Taču iedzīvotāji ir sabijušies un zvana, mums šādi ziņojumi ir jāpārbauda. Katru dienu sazināmies ar Slimību profilakses un kontroles centru, jo negribam ielaist vīrusu bērnudārzos un skolās. Bija viena persona no mūsu novada, kas kategoriski atteicās pateikt, ar ko tikusies, un vēl piedraudēja, ja kāds izpaudīšot informāciju par viņa inficēšanos. Un es personīgi nevaru nevienu nosodīt,” saka pašvaldības vadītāja.

29 komentāri

2021-01-20 07:28

Bucis: Priekule vienmēr bijusi dīvaina pilsēta- ļoti depresīva un pievelk visādus trakos. No turienes ir jātiek prom, citādi tā tevi iesūks un nozombēs.

2021-01-20 07:55

neo: Slimā vergu tauta .Izslēdziet tak tos TV.un rādio .

2021-01-20 08:47

:): Aizputē pilnīgi tāda pati attieksme. Izturību darbiniekiem!

2021-01-20 08:55

Mans vārds: Atvainojos, nu riktīga lauķu domāšana/

2021-01-20 09:05

Anonīms!!!: Tāda attieksme ir VISUR!!!! Ja esi vai kāds no ģimenes ir slims vai izslimojis covid! Tevi un ģimeni uzskata par nenormālu, par apdraudējumu itkā Tev būtu nāvējoši 100% slimība! To visu pataisa Valdība ar savu rīcību! Cilvēki kā aitas sabijušies! Gripa ar citiem ir nāvējoša, īpaši veciem cilvēkiem! Esiet cilvēki nedaudz cilvēciskāki! Vai tiešam Latviešiem tāda sirdsapziņa neeksistē, bet egoisms! Kā jau skaudīgai Tautai! Ne velti saka, Latvietis ir skaudīgs! Protams jādara viss, lai citus neaplipinātu. Cilvēkiem vajag pastāstīt kas ir karantīna, kas izolācija! Lai gan kurš negribēs, tāpat nesapratīs! Paliks pie sava viedokļa, lai cik Tu stāstītu! Žēl ka Latvieši ir tik pesimistiski uz dzīve!

2021-01-20 09:06

Aktrise: Vēlējos arī doties priekulei palīgā, jo esmu kovid izslimojusi un vairs nebaidos. Bet ģimenes atturēja. Un izskatās, ka labi vien bija

2021-01-20 09:12

Helena: Tas ir zems izglītības līmenis...

2021-01-20 09:14

Anonīms!!!: Piebilst!! Tie kas zvana sūdza citus un itkā uztver covidu kā reālu draudu. Tajā pašā laikā katru dienu viesus uzņem un to neuztver par draudu! Tas tak kaimiņš, dēls, mazbērni... bet bērni to draņķi var atnest, nodot! Bet tie vecie cilvēki netic, stāsti cik gribi! Un diemžēl tādu ir daudz vecāku! Kuri netic un Riskē ar veco cilvēku veselību uzliekot pieskatīt bērndārznieku!

2021-01-20 09:20

kā ta...: Priekulē mājo prieks?....ha ha...lohi tur mājo :)))

2021-01-20 09:35

Lip77: Jākaunina Kurzemes Vārda žurnāliste, kas var uzrakstīt tizlu virsrakstu. Vārda slimīgi vietā būtu bijis jāraksta "saasināti", "pārlieku trauksmīgi" vai citādi. Raksts pats arī nesakarīgs.

2021-01-20 10:12

...: Anonīmais: varbūt baidās tāpēc, ka par daudz nezināmā? No marta tikai pēta un pēta to covid un atklāj jaunas un jaunas lietas. Vienkārši pieņemt, ka kāds ir vesels un nevar inficēt citus pēc dienu skaita arī liekas dīvaini. Ir daudzi jautājumi, kuriem atbildes mainās ar laiku. Loģiski.. bet esi izslimojis vai ne, ja ievērosi distanci, nevienam nebūs iemesla baidīties. Tas, ka kāds ir izslimojis, nenozīmē, ka nevar izslimot vēlreiz un inficēt citus. Par tiem, kuri viesojas utt. piekrītu - galvenais jau bļaut uz citiem, bet reāli katrs dara kā sagribas. Visiem jau darbojas princips - savējais, svešais, arī jaunajiem. It kā savējais nevar inficēt :/ Īpaši vecāki, kuriem bērni izlūdzas ieiet ciemos pie vecvecākiem - gribas sadot pa ausīm, redz, bērnam nē nevar pateikt. Cita lieta, ja tā pat katru dienu satikās, piemēram, vecvecāki bērnam dārziņa vietā. Bet arī tad - caur bērnu var nogalināt savus vecākus. Nemaz nerunājot par to, ka covid sāk palikt bīstams arī bērniem.

2021-01-20 10:24

viedoklis: Cilvēki ir degradējušies,palikuši slinki,strādāt negribīgi un naudu algstoši !
Cilvēki jūk prātā no savas bezdarbības....
Ja jau tas lauku cilvēks noliedz kovidu un pazemo mediķus - reģistrēt tādu un liegt turpmāk medicīnisko palīdzību....lai pats sev palīdz ,kad to pašam vajadzēs !
Un saraksta augšgalā jābūt visiem tiem mītiņotājiem,kuri vizinās pa Latviju un aģitē tautu(tupāko daļu) uz nekārtībām un neuzticēšanos mediķiem....
Pietiek auklēties ar tādiem !!!!!!

2021-01-20 10:24

zinošā: Jā, tā sajūta, ka visi tevi uzskata par spitālīgo, ir briesmīga. Es ari izslimoju , ļoti viegli, ar nelieliem simptomiem. Tests negatīvs, bet darbā mani redzēt negribēja vēl ilgi. . . COVIDIDIOTI - tā varētu nosaukt gan pārcentīgos līdzcilvēkus, gan ierobežojuma protestētājus

2021-01-20 11:02

muļķības raksta: muļķības te raksta, ja viens anonīms cilvēks kaut ko pateica, nenozīmē, ka laukos visi tā domā, pie mums arī ir cilvēki izslimojuši , neviens no viņiem nebaidās, žurnālistiem ,ka tik sacelt paniku un sanaidot cilvēkus , pērkamie mēdiji ,savu domu nav, ko liek to raksta

2021-01-20 11:18

DennisSmook: Годнота спасибо

2021-01-20 11:36

Haris: Tieši Zane Rihlicka un Olga Niedola ir tās,kuru paviršību dēļ radās saasinājums centrā. Ievērojot,pat elementārākās,prasības,nekas tamlīdzīgs nebūtu iespējams. Tātad-jāsāk ar pašdisciplīnu amata ietvaros!

2021-01-20 12:05

fakts: Piekrītu Harim,kā ir ar darbinieku roku dezinficesanu nodaļā ieejot,kur atrodas personāla ģerbtuve,kur darbinieki smēķē un viņi to dara!?

2021-01-20 13:16

------: Nevajag būt izslimojušam,pietiek nonākt kontaktpersonas statusā lai no tevis muktu un bļautu virsū lai netuvojas.Cilvēki tā sabaidīti ka kļuvuši par zvēriem.

2021-01-20 13:31

...: to .... 13:16 - eu, vecīt, ja tu esi kontaktpersona, tev PAŠAM vajadzētu izvairīties no citiem cilvēkiem. Vai maz saproti, ko nozīmē kontaktpersona? Tas ir cilvēks, kurš ir bijis kontaktā ar slimo un pats var saslimdināt citus tālāk vēl pirms uzzin, ka ir pozitīvs. Jābūt galīgi stulbam, lai citus sauktu par zvēriem, saprotot, ka pats staigā kā tā bomba ar laika degli. Kontaktpersona tomēr jau ir kāds, kas bijis ir kontaktā, nevis teorētiski izolējas dēļ varbūtības.

2021-01-20 13:32

meitene42: Cilvēks nav tikai olbaltumvielu un nukleīnskābju savienojums. Neskatoties uz milzīgo tehnoloģiju attīstību, šobrīd pasaulē ir ļoti liels garīguma deficīts. Garīgo izaugsmi nenodrošina ne skola, ne ģimene, ne sabiedrība, Garīgajai izaugsmei nepieciešams laiks, piepūle, par ko neviens nemaksā...

2021-01-20 14:14

Kols: Nekā nosodāma tur nav,ja cilvēks baidās no nāves,no saslimšanas.Un,ņemot vērā cik jau saslimušu mediķu,tad nav ko brīnīties,ka mēs raustamies jau no savas ēnas.

2021-01-20 14:31

zemene: izlasiju rakstu ,tad komentarus ,nevaru saprast raudat vai smieties,tauta attopieties ir tads teiciens miers baro nemiers posta un lieliem kungiem tikai to vajag ,lai mes viens otru neieredzetu un nosudzetu ,kad kautko paarkapjam

2021-01-20 15:01

Zippo: Pilniigi logjiski. Ja cilveekus chakaree un baro ar pretruniigu informaaciju, tad katrs pats sadomaa visu ko un tur jau ir raibu raibaas idejas. Ieseeja cilveekos paniku ar visaadiem cirka cieniigiem pasaakumiem.

2021-01-20 15:16

Nepriekulis: Cilvēkam invalīdam kustīb trauc, vecums, jānodod analīzes Priekules slimnīcā priekš dakteriem Liepājas slimnīcā, izstāv rindā, pēc tam vēl nākošā dienā pašam jātiek uz to Priekules slimnīcu pēc atbildēm. Baigais tehnoloģijlaikmets nevar pat analīžu rezultātus aizsūtīt pa ēpastiem!?

2021-01-20 16:45

to: kritiķi vienmer atradisies,visiem neizdabasi.Lai turas brivpratigie darbinieki.

2021-01-20 19:36

Silvija Rihlick@: Vai tiešām nav nekā pozitīva par ko rakstīt? Nav vajadzīga nekāda gudrība , lai kādu nomelnotu un sanaidotu. Sociālās aprūpes darbinieki , vadītāja ,Jūs, darāt ļoti svētīgu darbu , neskaitot garās darba stundas visus svētkus un brīvdienas. Lai DIEVS dod savu svētību Jums visiem. Lai veicas!

2021-01-20 20:37

MSCepibe: Аутсорсинг ВЭД является комплексной услугой оказываемой компанией Азия-Трейдинг при организации выполнения внешнеторговых сделок со странами Азии и в частности Китаем. Также наша компания оказывает услуги по таможенному оформлению и доставке сборных грузов - к перевозке принимаем маленькие партии грузов.

2021-01-20 21:48

Zinu: Priekules aprūpes centrs ir paraugs citiem centriem! Vienmēr tīrs viss un kārtīgs! Klientiem tur patīk attieksmes un ēdiena dēļ! Salīdzinot ar Rokaiziem tur ēdiens ir kvalitatīvs daudzveidīgs! Tas ir no klientu teiktā! Vienīgais mīnuss ka nav iespējams tikt pastaigā svaigā gaisā.

2021-01-22 10:23

Es: Nu nav tā Priekule tik slikta!Arī pieņemot,ka cilvēks baidās,tas jau arī ir normāli,katrs no mums ir savādāks!Es arī baidos,un?Ēdiens no dzirdētā arī Priekules slimnīcā esot tiešām labs un kāpēc tad dzemdēt raujas uz Priekuli?Jo tur attieksme pavisam cita un konveijers nav,kā Liepājā piemēram.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz