Otrdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Prot cilvēkā saskatīt labo

Prot cilvēkā saskatīt labo
05.10.2007 19:46

0

Atslēgvārdi

Trīspadsmit gadu pedagoģiskajā darbā nav ilgs laiks. Taču Lailai Urbānei tas bijis pilns radošu meklējumu un pārmaiņu – no lauku skolotājas līdz vidusskolas direktorei. Nemainīgi palikuši vienīgi viņas principi – ar cieņu objektīvi novērtēt katra pedagoga un skolēna pūles un centību. Savu dzimto pusi – mazo Aknīstes pilsētiņu – Laila mīl un ar to lepojas. “Tur joprojām dzīvo mani vecāki Marija un Imants Ribicki, acis un sirdi priecē vidusskolas ēka, kurā izauguši mani sapņi dienās pašai kļūt skolotājai,” L.Urbāne mazliet ieslīgst bērnības atmiņās.

Sēlijas meitenes ceļš uz Kurzemi

“Pirmos priekšstatus par pedagoģisko darbību ieguvu jau pirmsskolas gados, kad bieži ciemojos pie krustmātes Genefas. Viņa strādāja par skolotāju netālu no Aknīstes, rādīja izlabotās skolēnu burtnīcas ar izliktajām atzīmēm, rosināja mani mācīties un pašai kļūt par skolotāju. Nākotnes nodomiem punktu uzlika Aknīstes vidusskolas sākumklašu audzinātāja Lūcija Vucena ar savu labestību un taisnīgumu. Saņemot gatavības apliecību, tālākais ceļš bija skaidrs – iet Lūcijas pēdās.”

Skaidrais nākotnes ceļš Sēlijas meitenei tomēr prasīja krietnu devu drosmes. Tuvējā Daugavpils institūtā sākumklašu skolotājus negatavoja, un Laila izšķīrās par Liepāju – tālo un svešo pilsētu. 1994.gadā viņa pabeidza Liepājas Pedagoģisko institūtu un uzsāka darba gaitas Sikšņu pamatskolā. Drīz vien L.Urbāne pierādījusi savas spējas un kļuvusi arī par rajona Sākumklašu skolotāju metodiskās apvienības vadītāju, veicot šos pienākumus līdz pērnajam rudenim.

Rajona Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece metodiskajā darbā Daina Lukjanova izsakās: “Laila šajā darbā bija precīza un iniciatīvas bagāta. Rosināja kolēģus izmantot jaunas metodes un jau sākumklasēs ievirzīt skolēnus strādāt patstāvīgi.”

Grūtais sākums

2002.gada rudenī L.Urbāne pārnāca uz Grobiņas vidusskolu un kļuva par direktores vietnieci audzināšanas darbā. “Toreiz nedomāju, ka pēc neilga laika pašai būs jāuzņemas atbildīgais direktores amats, bez tam – īpašos apstākļos,” stāsta Laila. Iepriekšējā mācību gada sākumā Grobiņā tika likvidēta pamatskola, tās audzēkņus un pedagogus pārsvarā iekļaujot vidusskolas kolektīvā. Savukārt krietna toreizējo vidusskolēnu daļa, īpaši sekmēs labākie, nolēma mācības turpināt jaunajā Grobiņas ģimnāzijā. Radās vajadzība arī mainīt vidusskolas vadību.

“Pieteicos vidusskolas direktores amatam. Nojautu, ka darbs sākumā būs ļoti grūts – skolēnu un skolotāju kolektīvs no divām skolām, mācību process vairākās ēkās, arī pilsētas otrā pusē aiz Dzirnavu dīķa. Nomierināja pedagoģiskā un administratīvā darba pieredze, vidusskolas sākumklašu skolotāju atbalsts, kā arī vīra un dēla sapratne,” neslēpj L.Urbāne. “Bija jārada pašvērtības izjūta skolēnos, kuri palikuši mācīties vidusskolā, un skolotājos, kuri nestrādāja ģimnāzijā.” Skolēnu skaits, sākot no 7.klases, krietni saruka, un agrāko 10.–12.paralēlklašu vietā palika viena 10.klase, kurā bija 14 jauniešu. Ar dažiem skolēniem vajadzēja daudz strādāt individuāli, organizēt interesantus sarīkojumus. “Nenovērtējamu ieguldījumu deva manas vietnieces Vida Grīnbarte un Linda Bruce, savukārt saimnieciskos jautājumus risināja Agris Špickopfs,” uzslavē Laila.

Gandarījums par paveikto

Ar pagājušā gada rezultātiem direktore ir apmierināta – vidusskola arī jaunajos apstākļos atradusi savu vietu. Rajona sacensību un olimpiāžu uzvarētāju tabulā atrodami daudzi vidusskolas audzēkņu vārdi. Ikdienas darbā L.Urbāne jutusi arī aktīvu vecāku atbalstu. “Liels paldies sakāms Izglītības padomes priekšsēdētājai Liānai Limorai, rosīgajam tēvam Jānim Blūmam, finansiāla atbalsta kārtotājiem Zigmundam Alksnim un Aivaram Burģim,” saka Laila. Ar Grobiņas Pilsētas domes gādību vasarā veikti plašāki remontdarbi, īpaši ēkā Skolas ielā 3. Šoruden 23 klasēs mācās 456 audzēkņi. Atnākuši arī vairāki spējīgi Virgas, Gaviezes, Dunalkas un citu tuvējo pašvaldību skolēni.

Novērtējot pati savu ieguldījumu, L.Urbāne ir stipri kautrīga un kritiska. Pedagogu kolektīvs tomēr domā citādi. “Direktore vienmēr uzlādēta ar apbrīnojamu enerģijas daudzumu, no kuras savu daļu ikdienas darbam saņemam arī mēs. Uzmundrina pat viņas neviltotais smaids,” spriež Daina Freiberga. Elmīra Gaitniece uzskata: “Prasme novērtēt mūsu darbu objektīvi un labiem vārdiem rada prieku un vēlēšanos strādāt vēl labāk.”

Vaļasprieki un ģimenes tradīcijas

“No vairākiem vaļaspriekiem divus uzskatu par galvenajiem. Viens no tiem – teātra mīlestība. Esmu spēlējusi dažādas lomas uz dažādām skatuvēm, sākot no Aknīstes vidusskolas līdz Liepājas institūtam un iepriekšējai darba vietai Dunikā. Tur gan pašreiz darbojos tikai režisores statusā,” pastāsta direktore. Jautāta, kā iespējams strādāt gan Grobiņā, gan Dunikā, viņa paskaidro: “Šādu iespēju rada mans otrais hobijs – aizraušanās ar automašīnām. Neizmantoju iespēju iegūt dzīvokli tepat Grobiņā, bet ik vakaru kopā ar dēlu, desmitās klases audzēkni Mārci, mērojam četrdesmit kilometru tālo ceļu līdz savai ģimenes mājai Dunikas Strautos. Šāda ceļošana ir labākais relaksēšanās veids pēc darba un ieceru laiks pirms tā.” Laila atklāj, ka vīrs Guntars Liepājā strādā auto tirdzniecībā un, zinādams sievas braukšanas patiku, dažreiz atļauj viņai izmēģināt arī pavisam jaunas mašīnas.

Direktore esot arī tradīciju cilvēks. Urbānu ģimene cenšoties katros Ziemassvētkos apciemot Lailas vecākus. Iznākot kaut kas līdzīgs radinieku saietam. Toties 14. un 15.augustā visus trīs Urbānus ceļi aizved uz Aglonu. “Tie ir vienreizēji svētki, kas cilvēku dvēseli padara labāku un tīrāku,” pārliecināta Laila. “Gaismu saņēmusi, to varu dot tālāk arī citiem.”

Pēteris Peičs

Grobiņas vidusskolas direktore Laila Urbāne vada arī dramatisko kolektīvu Dunikas pagastā un ik dienu mēro 40 kilometrus uz darbu un pēc tam atkal mājās.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz