Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Publiskajā apspriešanā vairums aptaujāto atbalsta Nīcas novada saglabāšanu

Publiskajā apspriešanā vairums aptaujāto atbalsta Nīcas novada saglabāšanu
Foto: Egons Zīverts
01.11.2019 11:50

LETA

Publiskajā apspriešanā Nīcas novada saglabāšanu atbalstījuši 148 no 158 aptaujas dalībniekiem jeb nepilni 94%, aģentūru LETA informēja Nīcas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kopštāle.

Nīcas novada iedzīvotāju aktivitāte oktobrī notikušajā publiskā apspriešanā par novada pašvaldības administratīvās teritorijas saglabāšanu gan bijusi visai niecīga, jo Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka gada sākumā Nīcas novadā dzīvoja 3152 iedzīvotāji.

Turklāt Nīcas iedzīvotāji tika aptaujāti laikā, kad bija plāns veidot vienotu Liepājas novadu, savukārt pašlaik Saeimā tiek spriests par Liepājas pilsētas kā atsevišķas pašvaldības saglabāšanu, apkārt tai veidojot lielu Lejaskurzemes novadu.

Kopštāle stāstīja, ka aptaujas dalībnieki, kuri vēlas saglabāt Nīcas novadu, aptaujas anketās norādījuši, ka

neredzot jēgu šādai novada reformai, jo uzskata, ka cietēji būšot attālākie novadu un pagastu cilvēki.

Nīcas iedzīvotāji neticot tam, ko apgalvo reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), izteicās pašvaldības pārstāve.

Nīcas iedzīvotāji pauduši viedokli, ka nevar pagastus apvienot ar Liepājas pilsētu un ka labākais variants būtu saglabāt esošās teritorijas.

“Nevienam citam administratīvajam centram neinteresēs, kas notiek attālākajos Nīcas novada ciemos, piemēram, Kalnišķos,” esot teikts kādā aptaujas anketā.

Cilvēki esot norādījuši, ka viņi neredz jēgu reformai, jo tai neesot ekonomiska pamatojuma. Aptaujā pausts viedoklis, ka reformas izdevumi būs daudz lielāki par ieguvumiem, kuru esamību cilvēki apšauba, stāstīja Kopštāle.

Iedzīvotāji esot pauduši pārliecību, ka politiķu virzītā reforma ir bezjēdzīga un “tā ietekmēs demokrātijas trauslos asnus”.

Pēc Kopštāles sniegtās informācijas, kādā aptaujas anketā pausta nostāja, ka Nīcas novads ir pašpietiekams un spējīgs apkalpot iedzīvotājus, nodrošinot izglītību, medicīnas pakalpojumus, komunālās saimniecības pakalpojumus.

Savukārt apvienojoties vai pievienojot Nīcu citam novadam, pasliktināšoties iedzīvotāju dzīves līmenis, jo Nīcas novads pats vislabāk zinot, kā rūpēties un atbalstīt savus iedzīvotājus.

Vairāki iedzīvotāji gan pieļāvuši domu par Nīcas un Rucavas novadu apvienošanu, kā arī tuvējo mazo pagastu pievienošanu.

Savukārt kāds iedzīvotājs, kurš neatbalsta Nīcas novada saglabāšanu, paudis viedokli, ka novadā esot tik daudz darbinieku, cik kādreiz bijis visā Liepājas rajonā, tādēļ pietrūkstot finansējuma bērniem un pensionāriem.

Jau ziņots, ka publiskās apspriešanas sanāksmē, kurā piedalījās aptuveni 40 novada iedzīvotāju, Nīcas novada iedzīvotāji pauda viedokli, ka labāk gribētu, lai viņu pašvaldība tiek pievienota Rucavas novada teritorijai, nevis Liepājai.

Sanāksmē piedalījies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis Madars Lasmanis, kurš klātesošos iepazīstinājis ar administratīvi teritoriālās reformas mērķiem, paredzēto finansējumu un plānotajām izmaiņām.

Pēc Kopštāles teiktā, vietējie nav bijuši apmierināti, ka VARAM sniegtā informācija lielākoties pasniegta pieļāvuma formā.

Kā ziņots, Saeima izskatīšanai parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā nodevusi grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei. Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus – Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.

16 komentāri

2019-11-01 18:59

zdng: Ha ha ha......super. Paši dega, paši pūta - vai ne ?

2019-11-01 19:19

kāda aptauja???: ja nepiedalās vismaz puse no novadā deklarētajiem iedzīvotājiem ,tad tā nav nekada aptauja.Tada pat studentiņam kvalifikācijas darbu rakstot nederētu. Pašiem kauns nav???"

2019-11-01 22:05

Ja reāli,: tad Nīca ir centrā starp Rucavu un Liepāju! Veidosies jauns novads Nicruca!

2019-11-01 22:14

J: Dzīvoju gan Liepājā gan Nīcas novdā. Vienmēr kaut kas slikts notiek. Uzkrjumi iztukšojas. cik zeme dos tik bagāts būšu.

2019-11-02 06:04

Anketēšana negodīga: Pie Grobiņas pievienos pardaudz to dīkdieņu un laika atsēdētāju. Kas ielikts izpilddirektora vietā? Vai to tukšo vietu likvidēja?

2019-11-02 07:20

vietējais: tas jau vien nozīmē, ka iedzīvotājiem ir maz vajadzību pēc pašvaldības pakalpojumiem. Lielākā vajadzība lai katrā ciemā būtu pašvaldība ir to vadītājiem un darbiniekiem.

2019-11-02 18:19

Cìlvēki domājat ko darat.: Pietiek vienu vadītāju Liepājā un viss. Tākā bija krievu laikos aizezers ko gribēja to paņēma krēslā būdams armijas pirti pat savāca sev. Ciema padomes tik atskaites veda un darbinieku bija maz. Tagad tas ir par traku.

2019-11-02 20:10

Fff: Aptaujaa piedaliijaas niicas novada nodoklju rijeeji

2019-11-03 13:08

anka: No 3371 Nīcas iedzīvotāja 148 pret. Viss skaidrs.

2019-11-04 09:26

M: Sen jau vajadzēja novadu reformu. Es nesaprotu tos iedzīvotājus, kuri ir pret, šo daudzo un sadrumstaloto pašvaldību uzturēšanai ir vajadzīga milzīga nodokļu maksātāju nauda. Ja reformas rezultātā var ietaupīt 6 % no IKP tad esmu tikai par. Arī iepriekšējai reformai bija pretinieki, bet rezultātā ietaupīja.

2019-11-04 09:30

M: Kurš ir par, lai samazinātu ierēdņu skaitu Latvijā ?

2019-11-04 10:40

Labais: Nu beidziet tak ņemties. Nolemts, ka būs Lejaskurzemes novads un viss. Būtu paldies pateikuši, ka jūs ar Liepāju vienā katlā nepievienoja. Tad vispār netiktu jums ne centa.

2019-11-04 12:35

Jurîtis: Kurš izdomāja to pretīgo nosaukumu lejaskurzemes novads? Vai demokrātiskā valstī jauna novada nosaukumu nevajadzēja likt uz iedzīvotāju balsojumu?

2019-11-05 12:10

n: Kurš i–ots izdomāja Dienvidkurzemes nosaukumu? Jo nebūs ne Ziemeļkurzemes; ne viduskurzemes vai citādas kurzemes. Liepājas raj. un visiem skaidrs kur tas ir.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz