Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rainis pret Meierovicu – jāpieņem demokrātisks lēmums

Rainis pret Meierovicu – jāpieņem demokrātisks lēmums
Foto: Andris Gertsons
02.07.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Durbes iedzīvotājus sašķēlis biedrības “Durbes novada seniori” ierosinājums mainīt Raiņa ielas nosaukumu, atjaunojot tai vēsturisko Zigfrīda Annas Meierovica vārdu. Novada domes rīkotajā publiskās apspriešanas sanāksmē 28. jūnijā Durbes kultūras namā sapulcējās ap divdesmit cilvēku, kuru vairākums iebilda Raiņa nomaiņai pret Meierovicu. Idejas autoru pārstāvju sanāksmē klāt nebija.

Biedrība “Durbes novada seniori” iesniegumu par ielas nosaukuma maiņu iesniedza pagājušā gada decembrī. Dome izsludināja publisko apspriešanu par Raiņa ielas pārdēvēšanu par Z. A. Meierovica ielu no 4. jūnija līdz 4. jūlijam. Sanāksmē novada domes plānošanas un nekustamā īpašuma speciāliste Iveta Eglija aicināja klātesošos domāt par jautājuma būtību, nevis dokumentiem, jo tie būšot jākārto pašvaldībai, nevis iedzīvotājiem.

“Kur tad ir tie pensionāri?” vairākkārt skanēja jautājums no zāles. Neviens no senioru biedrības valdes nebija ieradies. Durbes novadpētniecības muzeja vadītājs Reinis Bahs paziņoja, ka atbalstot senioru ierosinājumu. “Durbes novada senioru” valdes locekle Brigita Ruško telefonsarunā “Kurzemes Vārdam” pateica, ka neesot varējusi ierasties uz sanāksmi veselības dēļ. “Bija domāts, ka ies cita valdes locekle, bet kaut kā tā pēdējā brīdī sanāca… Komentāru man nav. Man būtu bijis tāds pats viedoklis kā R. Baham, neko jaunu es nebūtu pateikusi.”

Durbeniekus mulsināja, ka senioru biedrības iesniegumā ir piedāvāti trīs varianti – rosināts arī valstsvīra vārdā nosaukt daļu ielas, līdz baznīcai, vai piešķirt viņa vārdu blakus esošajai Peldu ielai. “Kāpēc mēs nerunājam par visiem variantiem?” vaicāja Laimons Virsis.

Vairums sanāksmes dalībnieku sauca – lai paliek tā, kā ir! Lai godātu Meierovicu, izskanēja ierosinājumi viņa vārdā nosaukt jauno parku vai muzeju, jo tad nebūtu jāmaina adreses. 

Publiskās apspriešanas rezultātus plāno apkopot un publicēt mēneša laikā.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 2. jūlija numurā.

#kvards-20180702-06#

Foto galerija

22 komentāri

2018-07-02 08:27

kam būs Durbe: Es jau tā domāju ,ka tas ir muzeja direktors ,kas virza šo jautājumu un ieteikumu! Kāpēc vispār šīs idejas ierosināšanu izlemj tikai senioru padome (daži cilvēki) un interesanti kāpēc pensionāriem nepatīk ka iela nosaukta Raiņa vārdā ?Tāpēc ,ka pabūt šajā biedrībā un par kaut ko vispār spriest un lemt dažs jau uzskata par goda lietu un nedomā par lietas būtību un jēgu! Kāpēc ierosinātāji nav pieaicinājuši brīdī kad dzima ideja tieši gados jaunos durbeniekus , jo tas visvairāk attiecas tieši uz viņiem nākotnē, jo viņiem taču nākotnē būs jāveido Durbes pilsēta,nevis senioriem,kas tagad pēkšņi saslimst un baidās aiziet un nostāties blakus idejas autoram Baham, kad notiek pašu izdomātās,galīgi nevajadzīgās idejas apsriešana! Katram savs laiks, lai domā un lemj jaunie,

2018-07-02 08:37

kā salīdzināt?: Meirovics ir vienīgais ( ? ) par ko varam būt lepni? Vai tad lielais tautas dižgars un dzejnieks Jānis Rainis vairs Baha kungu neiedvesmo ? Vai "Lauztās priedes" un Embūtē savulaik sarakst'tīto "Induli un Āriju " esat piemirsis? Cienījamais Baha kungs,vai neesat peimirsis ,par ko Raini izsūtīja trimdā!

2018-07-02 10:18

Ha ha: Atraduši problēmu,itkā citu problēmu nebūtu.

2018-07-02 11:05

un: ko tad darīs ar Raiņa ielas nosaukumu,liks citai ielai?Pilnīgi nevajadzīgas izdarības.

2018-07-02 11:15

Abi labi: tāpēc var kā Rīgā ar Čaka un Marijas ielu. Katrai ielas daļai savs nosaukums. Visi apmierināti.

2018-07-02 12:39

Pensiķu brandžai: Vēl jālikvidē vēsturiskā netaisnība ,Skolas ielai jāatgūst atpakaļ vēsturiskais nosaukums Baznīcas iela.Kad šito ierosinās vecie seniori ?Aizgājuši labāk no gara laika sakopuši veco Meierovicu kapus,patrioti dīvanpirdēji.

2018-07-02 14:52

Buberts: Tikko kāds ko dara, tā jāuzbrūk? Garšo pats anonīmais process? Ej, jaunule, pati kaut ko dari, sakop, ierosini - ne anonīmi. Ja pietrūkst spars un dūša, gaidi, kad pienāks vajadzīgie gadi, varbūt tad sasparosies!

2018-07-02 15:59

vienkārši: vispirms bija jāmācās lietas par vēsturi detalizēti, vēsturiskos apliecinājumus par/pret.
ar vēstures faktiem tikām krāpti un muļķoti, šodien pat grūti pieņemams ko katrs no sevis pierāda.
lai vēsture nepārvērstos par fanstastikas jomu.
lai ar vienu faktu nenograutu faktu kopumu...unikāli ja ielas pretējās puses nodēvētu dažādos vārdos. kāpēc gan nē? atbilstoši latviešu dabai.

2018-07-02 16:35

vēlos uzzināt: vienu personāžu izsūta trimdā uz Krieviju, otrs pēc revolūcijas no turienes atgriežas kā pieredzējis baņķieris, būtiski zināt K.Ulmaņa pausto

2018-07-02 16:41

bubertam: vai to tagad sauc par darīšanu ??????

2018-07-02 18:26

: Rainis bija Latvietis Meierovic tak nav no Latvijas nācis ,tas jau pēc uzvārda skaidri redzams .

2018-07-02 19:44

Pensiķu brandžai: Domes speciālistei Ivetai Eglīnai vai kā jūs tur sauc nav īstas pašai skaidrības kā visa tā pāradresācija notiek ,Jūsu runa bija galīgs fufelis.LAVIJĀ tāpēc esam tādā bardakā ,jo visās vietās salīduši spečuki valsts pārvaldē kuri no reālās dzīves neko nejēdz ,māk kautko no līkumiem skaidrot paši nejēdzot ko runā.Tāpec jau esam Latvijā galīgā pakaļā.

2018-07-02 19:44

Pensiķu brandžai: Domes speciālistei Ivetai Eglīnai vai kā jūs tur sauc nav īstas pašai skaidrības kā visa tā pāradresācija notiek ,Jūsu runa bija galīgs fufelis.LAVIJĀ tāpēc esam tādā bardakā ,jo visās vietās salīduši spečuki valsts pārvaldē kuri no reālās dzīves neko nejēdz ,māk kautko no līkumiem skaidrot paši nejēdzot ko runā.Tāpec jau esam Latvijā galīgā pakaļā.

2018-07-02 20:29

gaitiņa: Ko tik vecie pensiķi no gara laika neizdomā! Vai tiešām nav ko darīt? Varbūt Durbei arī citu nosaukumu?

2018-07-03 08:01

Kaimiņiene: Ja kāds grib kautko cildināt, lai uzstāda pieminekli parkā “slavas galeriju”vai pilsdrupās, tad varēs katros svētkos vismaz apciemot, bet man personīgi liekas, ka navko tērēties, traumēt ne papīru birokrātiju, pārformējot, nedz tantukus, pensionārus- redz pat no domas vien visi saslimst. Un ja pašvaldībai lieki līdzekļi, var uzstādīt pieminekļus skulptūru dārzu ar fantāniem parkā!

2018-07-03 08:51

Atbalstu!: Atbalstu ielas pārdēvēšanu Meirovica vārdā. Ir skaisti, ka varam lepoties ar cilvēkiem, kuri saistīti ar šo pilsētu un izdarījuši tik daudz Latvijas labā. Zinu, ka te kometāros pulcējas sīkie nīdēji, kam allaž kāds slikts vārds un nievas ko citiem uzgāzt, bet tieši tāpēc rakstu šo komentāru - Durbe ir lieliska, maza pilsēta, kam ir iespēja būt lepnai, pašapzinīgai un skaistai. Lai izdodas! Vai Raiņa vārdiem - Ne tauta pret tautu tad karos, bet visas kopā pret tumsu!

2018-07-03 15:56

Durbes novada senioriem: Ņemiet zāģus un trimerus ejiet tīrīt Durbes novada aizaugušos grāvjus ko novads nevar izdarīt .Katram senioram lai Durbes novada pašvaldība liek vismaz 10 kilometrus iztīrīt novada grāvjus no aizaugušiem krūmiem un izpļaut no grāvjiem zāli,tad no šitiem būs vismaz kautkāds labums.Nenāks prātā tādas dumības par ielas pārdēvēšana un būs padarīts vismaz labs darbs Durbes novada attīstībai.

2018-07-04 09:43

Juris Ābele: Izrādās Durbes domei nav kur likt naudu, varbūt par to naudu ko ieguldīs ielas nosaukuma maiņā var ieguldīt citus, piemēram sakārtot Durbes pilsētā esošās mājas, kuras izskatās pēc grauztiem, vai atvērt kādu ražotni lai iedzīvotājiem būtu darbs

2018-07-04 13:27

arī seniors: Gribās piebilst, ka nevajadzētu visu teikto adresēt senioriem, jo Senioru biedrība un vairākums senioru ir divas dažādas lietas (nu nav lielākā daļa no viņiem šīs biedrības biedri).

2018-07-04 21:37

Durbes novada senioriem: Domāts bij šamiem senioriem ,kuri šito dumību izdomāja.Cienījamu Baha kungu jūs pagrūdāt zem tanka.Brigatai mazāk vajag dzert uz pohām dabīgi ka uz apspriešanu nevar atnākt .

2018-07-12 13:08

Seniore: Nu patiešām stulbums no gara laika.Laikam nav kur likt naudu.Labāk lai parūpējas par veciem pagasta cilvēkiem.Šausmas,kādos apstākļos citiem jādzīvo.Piemēram Niedola kungam Ziediņos pat tualete nav .Un tā varētu nosaukt daudzas pašvaldības dzīvojamās mājas kas ir drausmīgā stāvoklī. Kauns...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz