Trešdiena, 28. oktobris Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rajonā trūkst labiekārtotu peldvietu

Rajonā trūkst labiekārtotu peldvietu
06.06.2007 18:15

0

Liepājas rajonā nepastāv vienoti noteikumi pašvaldībām, kas regulētu peldvietu noteikšanu un iekārtošanu. Tas atkarīgs no pašas pašvaldības intereses to darīt un uzņēmēju aktivitātēm, kas diemžēl nav pārāk lielas. Šī paša iemesla dēļ veldzēšanās Liepājas rajona ūdenskrātuves lielākoties notiek haotiski, tāpēc arī bīstami.

Maksa vai ziedojums?

Lai arī gaisa temperatūras mērītāja stabiņš šonedēļ stabili gozējas ap 30 grādu atzīmi, aukstajā jūras ūdenī ienirst tikai retais, tāpēc netrūkst liepājnieku, kuri veldzi meklē mazliet siltākos ūdeņos. Tās ir Liepājas apkārtnes ūdenskrātuves – ezeri, dīķi, karjeri u.c.

Ļoti populāra peldvieta savulaik bija grants karjers Dubeņos, kas piederēja zvēraudzētavai. Ierodamies karstā pēcpusdienā, taču lielas aktivitātes tur nemana. Visticamāk, daudzus attur maksa par peldēšanos. Redzams, ka daudzas piebraukšanas vietas ir pārraktas un tur izvietotas zīmes “Privātīpašums”, piekļūt karjeram var tikai pa īpašām piebrauktuvēm. Pie vienas no tām ar automašīnu atbraukusi jauna ģimene un, acīmredzot, pārdomā, vai doties tālāk. “Četrus latus prasa par iebraukšanu ar automašīnu,” viņš domīgi nosaka un norāda uz kādu jaunekli, kurš pārvietojas ar velosipēdu. Viņš, lūk, esot galvenais, kas visu uzrauga un iekasē naudu. Jauneklis arī pastāsta, ka karjers ir privātīpašums, kas tiek regulāri sakopts un uzturēts, attīrīts no gružiem, atpūtnieku ērtībām izvietoti soliņi, savukārt ūdenī ielaists pontona plosts, lai atraktīvākiem peldētājiem būtu interesantāk lēkt ūdenī.

Stāstītais patiešām atbilst patiesībai, tikai par komisku izvēršas sarunas turpinājums par maksas lielumu. Nē ,nē, nekāda oficiāla maksa no atpūtniekiem, kategoriski galvu krata jauneklis. Tik vien, kā lūgti ziedojumi par to, ka peldvieta tiek sakārtota. Un atpūtnieki labprāt ziedojot – dažs trīs, dažs četrus latus.

Paši nezina, kur peldas

Daudz vairāk atpūtniekus sastopam pie kāda dīķa ceļmalā starp Priedolu mājām un dzelzceļa pārbrauktuvi. Bērni no šaubīga paskata koka tramplīna lec ūdenī un plunčājas uz nebēdu, bet pieaugušie krastā vēro viņu izdarības.

Izrādījās, ka neviens no uzrunātajiem nemaz nezina, kā šo dīķi sauc. Kāda liepājnieku ģimene tur piestājusi, jo vienkārši ieraudzījusi, ka tur var peldēties, tāpēc arī palikusi atpūsties. Vairāki grobiņnieki stāstīja, ka ik gadu peldas šeit un priecājas, ka to var izdarīt bez maksas. “Grobiņā ar peldvietām ir ļoti švaki. Nav tādas vietas, kas būtu speciāli labiekārtotas. Un te atbraucām tāpēc, ka bērni pastāstīja. Viņi jau labāk zina, kur var papeldēt,” atzīst grobiņniece Nora Pepšņika. Un, ja pašai gribas peldēt, viņa labprātāk izvēlas jūru. Nav tālu, tāpēc tas nav sarežģīti.

Grobiņniece Ineta Dzirīte atzīst, ka peldvieta izraudzīta tieši tā iemesla dēļ, ka nav jāmaksā. Kamēr tāda iespēja būšot, pie privātajiem nebraukšot. Un arī šim dīķim neesot ne vainas. Pie krasta dūņu nav, ūdens izskatās pietiekami tīrs, tikai pārāk tālu peldēt nav ieteicams, jo tur saaugušas ūdenszāles. Taču to darīt nevienam bērnam arī neļaujot.

Gaida privātīpašnieku iniciatīvu

Neba bez peldes iztiek arī attālākajos rajonos dzīvojošie, kuriem līdz jūrai tālāks ceļš mērojams. “Pie mums oficiālu peldvietu nav. Cilvēki vienkārši sameklē, kur ir slapjš, un tur lien iekšā. Tā tas vienmēr ir noticis un notiek,” apgalvo Cīravas Pagasta padomes priekšsēdētājs Artis Čanders. Tāpēc katrs pats ir atbildīgs par savu drošību, jo uz ātru un kvalificētu palīdzību kāda nostūra dīķī nav ko cerēt. Iespējams, viena peldvieta būšot nākotnē. Tādus plānus kaļot Dzēkaines dīķa saimnieks Dzērvē, taču pagaidām katrs veldzējas, kā prot.

Līdzīga situācija ir arī Kalvenes pagastā. Vietējās pašvaldības vadītājs Henrijs Junkarēns pastāstīja, ka iedzīvotāju iecienītākās peldēšanās vietas ir Tīdas un Podnieka ezers. Taču oficiālu peldvietu tur nav. Pašus ezerus pārvalda valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži”, savukārt zemesgabali pie ezera pieder privātpersonām. “Pašvaldībām tur nav nekādas teikšanas. Tikai kāds privātīpašnieks, ja vēlas, var labiekārtot peldvietas,” norādīja H.Junkarēns. Vēl gan pastāv iespēja peldēties Sepenas ezerā, kura krastā atrodas atpūtas bāze “Kurzemes pērle”. Tur peldvieta gan ir labiekārtota, taču, lai to izmantotu, jākļūst par bāzes klientu.

Peldēt jādodas bariņā

Neraugoties uz lielo pašdarbību pie ūdeņiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva stāsta, ka no bīstamības viedokļa situāciju ap rajona ūdenstilpēm nevarētu saukt par satraucošu. Taču tas nenozīmē, ka nav jāuzmanās. Īpaši, ja cilvēki dodas peldēt nepazīstamā dīķī vai citā ūdenstilpē. Nekad nevar zināt, kāds tur ir dziļums, vai tur nav samestas drazas. “Es ieteiktu ūdenī doties bariņā un uzmanīt citam citu. Tad pastāv lielāka iespēja palīdzēt, vai pasaukt palīgā, ja kāds slīkst. Jo nevar paļauties, ka nelaimes brīdī varēs vienkārši piezvanīt un izsaukt glābējus no mūsu dienesta. Diemžēl mēs parasti ierodamies tikai, lai izvilktu no ūdens slīkoni, jo viņa dzīvība izšķiras dažos desmitos sekunžu,” brīdina R.Seļezņeva. Ūdenī nevajadzētu brist alkohola reibumā vai arī tikko sātīgi paēdušam. Tad organisms var reaģēt ar krampjiem, nelabumu un ģīboni.

Bez glābējiem, bet tomēr drošāk

Lai arī atpūtas taka “Beberliņi” atrodas Liepājas pilsētas teritorijā, daudzi pilsētnieki atpūtu tur uzskata par izbraukumu ārpus pilsētas sakarsušajām ielām. “Beberliņus” pirms vairākiem gadiem savā pārziņā pārņēma un iekārtoja SIA ‘Karosta”, un to varētu minēt kā veiksmīgu piemēru tam, kā pašvaldības uzņēmumam izveidot iecienītu atpūtas vietu. SIA “Karosta” pārvaldniece Gaida Korņilko pastāstīja, ka “Beberliņi” jau otro gadu saņēmuši sertifikātu, kas apliecina, ka šajā vietā ir droša peldvieta. Sertifikātu varētu uzskatīt par soli Zilā karoga saņemšanai. Uz pašu karogu “Beberliņi” gan pagaidām nepretendē, jo tam nepieciešamas pastāvīgas glābēju dežūras. Tomēr peldvietā regulāri tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, tur atrodas laivas un peldriņķi, kā arī telefonsakari, lai nelaimes gadījumā varētu ātri reaģēt. Ūdenī izvietotas brīdinājuma zīmes vietās, kur ir bīstami peldēties.

Liepājas ezers pārāk netīrs

Lai arī Liepāja atrodas starp jūru un ezeru, un tāpēc būtu tikai lieliski, ja peldēt varētu abās vietās, par Liepājas ezeru kā peldvietu īpašas ilūzijas lolot nevajadzētu, uzskata biedrības “Liepājas ezeri” izpilddirektors Ēvalds Urtāns. Cik viņam zināms, ap ezeru valdošajām pašvaldībām šādu plānu nav. Tas arī dārgi varētu izmaksāt, jo peldvietas ierīkošanu vajadzētu saskaņot ar Vides pārvaldi, taču tā diez vai ļaus to darīt lieguma teritorijā. Bez tam pats ezers ir sekls un dūņains, un peldēšanās kritērijiem neatbilst arī ūdens kvalitātē. Ezerā nokļūst pārāk daudz notekūdeņu. Slavējama gan esot atpūtas vietas izveide pie Vaiņodes ielas, kur likvidēts čūkslājs, taču peldēt tāpat tur nav ieteicams. Lai gan netrūkst arī brašuļu, kas to tomēr dara.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Cilvēki spiesti veldzēties vietās, kuru drošība nav pārbaudīta, jo labiekārtotu peldvietu nav daudz, bez tam par iespēju paplunčāties cilvēki maksā nelabprāt.

Sen jau vairs nav kā padomju laikos, kad varēja peldēties, kur grib. Tagad jārēķinās, ka daudzas peldvietas ir kļuvušas par privātīpašumu un par tā izmantošanu jāmaksā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz