Pirmdiena, 27. jūnijs Malvīne, Malvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Robežciems ar kaimiņu novadu svarīgs Latvijas vēsturē

“Šī taču ir vieta, kur kalpakieši devās izšķirošās cīņās!” ar savu dzīvesvietu iepazīstinot, uzsver Aizpores iedzīvotāja, pensionāre, bet joprojām saimniece “Lauceniekos” Ilze Eglīte, kura saimniecībā strādā kopā ar meitas Ingas ģimeni.

Robežciems ar kaimiņu novadu svarīgs Latvijas vēsturē
Kārtējā pirmdiena, autoveikals sagaidīts, sagādāts viss nepieciešamais, lai nebūtu jābrauc uz sešus kilometrus attālo Kalvenes centru, un kaimiņienes sasēdušas pārrunāt jaunumus. "Laucinieku" iedzīvotājas Ilze Eglīte (no kreisās) un viņas meita Inga Eglīte pie reizes apciemo arī kaimiņienes Ilgu Ripeli (pa labi) un Veltu Bergu. "Tā mēs kopā turamies, citādi jau nevar!" apstiprina kaimiņienes, kuras ar dzīvi laukos ir apmierinātas. (Foto: Ģirts Gertsons)
Kārtējā pirmdiena, autoveikals sagaidīts, sagādāts viss nepieciešamais, lai nebūtu jābrauc uz sešus kilometrus attālo Kalvenes centru, un kaimiņienes sasēdušas pārrunāt jaunumus. "Laucinieku" iedzīvotājas Ilze Eglīte (no kreisās) un viņas meita Inga Eglīte pie reizes apciemo arī kaimiņienes Ilgu Ripeli (pa labi) un Veltu Bergu. "Tā mēs kopā turamies, citādi jau nevar!" apstiprina kaimiņienes, kuras ar dzīvi laukos ir apmierinātas. (Foto: Ģirts Gertsons)
15.06.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Abas sastopam “Medņu” mājās pie kaimiņienēm Ilgas Ripeles un Veltas Bergas. “Reti kur vēl kaimiņi tā turas kopā un iet ciemos viens pie otra, bet mums tā izveidojies, ka regulāri nākam savas kaimiņienes apraudzīt,” saka Inga.

Centrs – muižas pamati un nozīmīgi kapi

Aizporēs, braucot pa Rīgas–Liepājas šoseju, var nonākt divējādi. Viens ceļš – nogriezties pa kreisi uz Kalveni, tad doties Aizputes virzienā un pie norādes “Trušu muiža” braukt tālāk pa labi. Pēc sešiem kilometriem būs Aizpores kapi.

Pirmo reizi par Aizpori kā vietu daudzi ārpus Kalvenes pagasta uzzināja vai nosaukumu atsauca atmiņā pirms trim gadiem 20. jūnijā, Varoņu piemiņas dienā, kad tieši šajā kapsētā atklāja jaunās granīta piemiņas zīmes pulkveža Oskara Kalpaka karavīriem. Šī vieta bija tālākais O. Kalpaka armijas atkāpšanās punkts.

Brīvības cīņās par Latviju piedalījās 12 drosmīgi jaunieši no Aizpores, kuriem šeit arī ir atdusas vieta.

Kapsētā ir arī kopīga piemiņas zīme visiem karavīriem. Zemessargi šeit regulāri rīko talkas, viņi bija iniciatori, lai šeit vietējiem karavīriem savulaik no koka gatavotās zīmes nomainītu.

90. gadu sākumā izveidotais piemineklis – granīta obelisks – veltīts pulkvedim Oskaram Kalpakam un viņa karavīriem, no kuriem daļa bija drosmīgie Aizpores jaunieši, kā arī šeit bijis tālākais viņa armijas atkāpšanās punkts. Foto: Ģirts Gertsons

Uz kopīgā piemiņas akmens pieminekļa rakstīti Edvarda Virzas vārdi: “Kalpakam un viņa karavīriem. 1919. gada 25. janvāra rīts. No šejienes arī iesākās gaismas aušana pāri Latvijai.” Divmetrīgajam piemineklim blakus aug aktiera un Brīvības cīņu strēlnieka Ēvalda Valtera stādītais ozols.

Taču Aizporēs var nokļūt, arī braucot pa Liepājas–Rīgas šoseju un vispirms izbraucot ārā no Liepājas rajona jeb Dienvidkurzemes novada, tad iebraucot Kuldīgas novada Skrundas pagastā un pēc tam iegriežoties pa kreisi.

Divus kilometrus no šosejas navigācija pie kādas ēkas drupām, precīzāk, pamatiem, uzrāda Aizpores centru. No tās vietas līdz novada robežai ir aptuveni pusotrs kilometrs.

Pēcāk uzzinām, ka tur kādreiz bijusi Aizpores jeb Aizpurves pusmuiža. Pa celiņu uz priekšu ir skaista brūna koka māja ar lielu dārzu. Varētu šķist, ka neviena nav mājās, bet iekštelpās dzirdama balss.

Durvis atver pavecāka kundze, kura, jautāta, kur īsti atrodas Aizpores, atbild, ka īstajai vietai, centram, esam pabraukuši garām, taču nezinātāji noteikti neiedomātos, ka drupas ir apdzīvotās vietas vēsturiskais centrs. “Šī māja, kur es dzīvoju, ir uzbūvēta salīdzinoši nesen,” saka sieviete cienījamos gados, kurai vēl tobrīd neesam paspējuši pajautāt, kā viņu godāt.

Vispirms prasām, kā tad šīs mājas sauc. Sieviete samulst un atzīstas, ka uztraukumā pēkšņi piemirsies, bet labi zina, ka “skaista putna vārdā”. Viņa paver durvis uz mājas iekštelpām, un izrādās, ka virtuvē pie lielā galda sēž vēl vairākas sievietes. “Nāciet taču, lūdzu, iekšā!” viena caur otru viņas aicina.

Autoveikala diena – kaimiņieņu satikšanās

Jaunākā no kompānijas vecākajai biedrenei atgādina, ka māju sauc “Medņi”. Kundze pasmejas par savu neattapību. Tad arī uzzinām, kā katru kompānijā godāt. Mājas saimniece, kura mūs sagaidīja pie namdurvīm, ir Ilga Ripele, šeit viņa dzīvo kopā ar māsu Veltu Bergu. Ilze Eglīte un Inga Eglīte ir māte un meita, viņas atnākušas ciemos no kaimiņu mājām “Laucenieki”.

“Mēs tā kopā regulāri sanākam. Gaidām šeit autoveikalu, lai tam nebūtu jāstājas katrā ceļgalā,” skaidro Ilze Eglīte. Pie reizes apraugot kaimiņienes, apspriežot jaunākās ziņas un pie kafijas tases uzkožot kādu tikko iegādātu gardumu. Pēc tam visas dodas savās ikdienas gaitās. “Mums tiešām ir ļoti labas attiecības!” uzsver V. Berga.

“Tā mums ir tāda kaimiņu būšana saglabājusies. Tam tā vajadzētu būt visur, bet reti kur tā notiek. Kādreiz jau tā bija pierasta lieta,” secina Inga Eglīte.

Māte un meita kopā saimnieko vienās mājās. Ilze Eglīte pauž, ja nebūtu jaunie, kas to visu turpina, viņa noteikti ar piena lopkopību nenodarbotos. “Bez jaunajiem jau vairs neko,” viņa piebilst.

Aizpores centrs, vēsta navigācija. Te kādreiz bijusi Aizpurves pusmuiža un “Aizpores” mājas, nu pāri palikuši vien pamati. Foto: Ģirts Gertsons

Aizporēs pārsvarā dzīvo vidējās un vecākās paaudzes iedzīvotāji, liela daļa ir vietējie, kas mācījušies Kalvenes skolā nu jau vairākās paaudzēs.

“Manas dzimtās mājas ir “Cepurnieki”, bet, jā, es esmu šajā apvidū dzimusi, strādāju Kalvenes skolā saimniecības daļā,” pastāsta I. Ripele. “Skolu ir izdevies tik tālu noturēt, pateicoties iepriekšējām pašvaldībām!” uzsver Ilze Eglīte, kura aktīvi seko līdzi ziņām laikrakstā “Kurzemes Vārds”.

“Es bez avīzēm nevaru! Man dikti patīk, ka var palasīt, kā tajos novados klājas, katru reizi par kādu citu vietu. Tagad mums vēl Embūtes pagasts klāt, par kura zīmīgākajām vietām jau kaut ko zinām!” teic Ilze Eglīte. Viņas meita atzīst, ka dzīvē lielais Kalvenes pagasta tā kārtīgi nemaz nav iepazīts.

Laukus nemainītu ne pret ko

Ko zina par savu dzimto vietu un tās izcelšanos? Sievietes brīdi padomā, tad teic, ka bijusi pusmuiža, pēcāk mājas ar nosaukumu, kas nes apdzīvotās vietas vārdu. “Kolhoza laikā blakus muižai uzcēla fermu,” zina teikt viena no sievietēm. Tad viņas atkārtoti piemin Aizpores vīru nozīmi Latvijas neatkarības cīņās.

“Man šķiet, ka tagad jau šī vieta ir tāds nostūris,” teic Ilze Eglīte, taču vienlaikus norāda, ka šeit dzīvo daudzi uzņēmīgi cilvēki, kuri veiksmīgi saimnieko un tāpēc arī nelielas saimniecības spēj pastāvēt.

“Bet es dzīvi laukos pret pilsētu nemainītu ne par ko!” norāda jaunākā no kompānijas. “Kas mums nekaiš! Lauku cilvēki. Laukos izdzīvot var ļoti labi. Ja tādā vecumā var iet rušināties pa dārziņu, tas taču uztur pie veselības. Pilsētā jāiet speciāli skriet vai vingrot. Laukos par to var aizmirst, jo jākustas ir visu laiku!” stāsta vecākās sievietes.

“Pastnieks!” izdzirdot, ka garām brauc auto, saka Inga Eglīte. Atpazīst pēc auto rūkoņas. “Sveši jau daudz nebrauc pa šo ceļu,” piebilst Ilze Eglīte. “Un nekur tālāk nevar tikt – tālāk strupceļš, lai gan senāk uz priekšu bija vēl vienas mājas, bet nu tās pilnīgi aizaugušas,” papildina Inga Eglīte.

Cik šeit varētu būt iedzīvotāji, sievietes nemāk pateikt, bet kopā sarunā nosauktas vairāk nekā desmit mūsdienās apdzīvotas mājas.

“Sirds sāp par mājām, kuras aiziet postā,” turpina Ilze Eglīte. “Bet mēs turamies kopā, citādi jau nevar!” pārdomas noslēdz Velta Berga.

UZZIŅAI

“Aizporu” mājas ir tālākā vieta Latvijas rietumos, līdz kurai 1919. gada sākumā atkāpās Latviešu atsevišķais (Kalpaka) bataljons. 1922. gadā bijušie bataljona karavīri šeit uzstādīja pagaidu piemiņas zīmi – ozola bluķi ar kapara plāksni, kurā bija iegravēts teksts: “1919. gada 25. janvāra rīts. Mēs cēlāmies pretī saullēktam. Kalpakieši.”

Kalpakiešu atdusas vietā atjaunotās akmens piemiņas zīmes atklāja pirms trim gadiem jūnijā. Foto: Ģirts Gertsons

Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados viņi pasūtīja tēlniekam Jānim Briedim granīta pieminekli “Sākums”, taču nedaudz vēlāk radās ideja šim notikumam par godu veidot veselu ansambli, kura realizēšanas tiesības ieguva tēlnieks Kārlis Jansons.

1938. gada 15. maijā Valtaiķu–Vaiņodes un Liepājas–Jelgavas vecās šosejas krustojumā ielika pieminekļa pamatakmeni un sāka stādīt varoņu aleju, kurai vajadzēja stiepties līdz pat Rudbāržiem. Tomēr šo ideju līdz komunistiskajai okupācijai 1940. gadā īstenot neizdevās.

Tikmēr J. Briedim izveidoto pieminekli 1939. gadā uzstādīja pie Piņķu baznīcas Babītes pagastā.
Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1993. gada 30. aprīlī vietā, no kuras 1919. gada 24. janvārī sākās Kalpaka bataljona pretuzbrukums lieliniekiem, tika uzstādīta tēlnieku Imanta Lukaža un Harija Sprinča veidota piemiņas zīme – pelēka granīta obelisks ar iekaltu tekstu. Oficiāli tā tika atklāta tā paša gada 15. maijā.

Aizporēs Kalpaka bataljonam pievienojās arī vietējie brīvprātīgie, kam Aizpores kapos uzstādīta atsevišķa granīta piemiņas zīme. Tajā zem Latvijas armijas formastērpa cepures kokardes jeb tā dēvētās saulītes iekalts teksts ar 13 zināmo kalveniešu-kalpakiešu vārdiem.

Avots: karavirukapi.blogspot.com

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz