Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Rucavas novada dome izzina iedzīvotāju viedokli par novadu reformu

Rucavas novada dome izzina iedzīvotāju viedokli par novadu reformu
21.11.2019 14:40

LETA

Rucavas novada dome aptaujā izzina iedzīvotāju viedokli par administratīvi teritoriālo reformu, liecina pašvaldības lēmums.

Reforma paredz Rucavas novadu apvienot ar citiem novadiem, tādēļ novada dome uzskata, ka ir svarīgi izvērtēt vietējo iedzīvotāju intereses un veikt sava novada iedzīvotāju aptauju.

Aptaujas mērķis ir noskaidrot Rucavas novada iedzīvotāju viedokli par Saeimas šā gada 21.martā pieņemto lēmumu “Par administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu”, kas paredz Latvijas teritorijā mainīt administratīvi teritoriālo iedalījumu un iespējams grozītu Rucavas novada administratīvās teritorijas robežu, teikts pašvaldības lēmumā. 

Aptaujas anketā iedzīvotājiem ar “jā” vai “nē” jāatbild uz jautājumu vai viņi atbalsta Rucavas novada saglabāšanu esošajās robežās. 

Aptaujā var piedalīties 18 gadu vecumu sasniegušas Rucavas novadā deklarētas personas, kā arī tie iedzīvotāji, kuriem Rucavas novadā pieder nekustamais īpašums.

Aptauja notiks līdz šā gada 9.decembrim, iesniedzot aptaujas anketu Iesniegumu likumā noteiktajā kārtībā, proti, elektroniski parakstītu anketu nosūtot uz e-pasta adresi: “[email protected]” vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā “www.latvija.lv” vai papīra formā iesniedzot Rucavas novada domē vai Dunikas pagasta pārvaldē to darba laikā.

Kā ziņots, sākotnēji Rucavas novadu bija nolemts pievienot Liepājas novadam. Taču šoruden koalīcija vienojās, ka Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij saglabās atsevišķu pašvaldību statusu, kamēr Rucavas Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Priekules, Pāvilostas un Vaiņodes novadiem rosina izveidot Lejaskurzemes novadu.

Patlaban gan šo novadu vadītāji turpina diskusijas par jaunveidojamā Lejaskurzermes novada administratīvo un attīstības centru. Rucavas, Nīcas un Pāvilostas novadu pašvaldību vadītāji uzskata, ka novada administratīvais centrs varētu atrasties Liepājā, ņemot vērā, ka iedzīvotāju plūsma ir Liepājas virzienā un lai nokļūtu Grobiņā viņiem jebkurā gadījumā ir jābrauc caur Liepāju, kur arī varētu atrasties visa novada administrācija. 

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2019.gada sākumā Rucavas novadā dzīvoja 1478 iedzīvotāju. 

Kā ziņots, Saeima izskatīšanai parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā nodevusi grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei. Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus – Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.

15 komentāri

2019-11-21 16:56

js: Idioti! Atjaunojiet LPSR rajonu sistēmu un viss! Tā bija labākā, kada vien ir bijusi.Kāda jēga taisīt šīs bezgalīgās teritoriālās reformas, aunu bars? Tas nav nekas cits, kā naudas izsūknēšana no valsts un valsts izzagšana un izsaimniekošana. Ko pārdevāties Rietumiem, kangari?

2019-11-21 17:45

Liepājnieks,,,: manis pēc varat dzīvot savos būceņos, tādi nevienam nav vajadzīgi.

2019-11-21 18:02

Būcenis: Var jau redzēt un just pie kāda novedušas pastāvīgās skolu reformas.Pie skolu samazināšanās un debīliķu ražošanas. Lāujiet tak cilvēkiem mierīgi dzīvot un strādāt.

2019-11-22 06:50

Ggg: No siim vietam palikusi tikai nosaukumu, kas nevienam neinterese, pat senciem nee!

2019-11-22 07:59

Vēsture ir priekš mums: Ja tu nemāki novērtēt un cienīt šīs vietas tas nenozīmē, ka citiem tas mazsvarīgi!! Kur tad tu savas sajūtas pazaudēji,kāds tavā vietā kaut ko nav izdarījis? Varbūt tur ir tā kā tu saki,bet varbūt vainīgi ir visi tie tādi kā tu,kam tas vienkārši neinteresē, bet it kā vainīgi pie tā ir visi citi,tikai ne tu,un no lielas vienaldzības pat esi ieguvis spējas sazināties ar seniem senčiem ?? Mēģini saprast kas tevi īsti interesē no tā visa cik tu saproti un tad dzīvo pilnu krūti! Es cienu šos senos novadus un esmu ar tiem kas domā tāpat!!!

2019-11-22 08:42

Par apvienošanu: Vienu vadītāju Liepājā un viss. Daudz struktūru katrā novadā bet tāpat ķīvējas savā starpā. Prieks ka tāda reforma sākas in iekustin tos vecos mērus laicīgi meklēt citu darbu.

2019-11-22 16:33

Ggg to 07:59: Ah tapec vairak ka puse no Rucavas iedzivotajiem ir pametusi savu sencu zemi, tapec ka interese vesture :D Macies labak Lietuvas vesturi , driz noderes :D

2019-11-23 11:58

saiets: Apvienoties vajag un centru Liepājā.Tā pilns kantoris liekēžu un viss ciems izmiris/izbraucis.

2019-11-23 19:47

Rasmulītis: Jā skumji Rucavā tik vēl 2020.gadā varēs godināt savējos 18.11., tad jau kas zina zem kāda karoga un vai vispār kāds tiks tai godā. Par godināšanu.......Sviests ! Rucavā godina uz riņķi. Jāgaida kārta. Kā tad no Rucavas Sandras blices netika godināta Pūces ceļa blondā pensionārene, kas maijā par nelegālās alkohola tirdzniecības vietas turēšanu saņēma reālu cietumsodu ar 6 mēnēsus nosacīto pārbuades laiku. 25.novembrī šai beidzas 6 mēnēšus nosacītais termiņš, nu varēs blondās pensionāres R.krodziņš ar uzviju atkal atsākt darboties. Kad divi Rucavas džeki spēka gados nomira vienā dienā vai policija viņu arī pārbaudīja. Varbūt, ka dzerts no viņas krājumiem ( vedeklas bērna tēvs tur gāja taču), vēsturiskie fakti liecina, ka viņa 4 savus vīrus pašos labākajos vīriešu gados esošus apglabāja un vēl jaunu savu dēlu piedevām. Šī dāma ir pirmā baznīcā un pirmā Sandras namiņā. Lūk tai pienācās pašvaldības godinājuma liste. Bizness kas izdzīvojis cauri visām varām un laikiem. Visilgākā biznesmene. Būtu feins Goda nosaukums.

2019-11-25 07:24

19:47: Ja Tev ir kādas problēmas- ej un pasaki cilvēkam uz aci! Ko var ņemties visu laiku! Raksts vispār nav par Rasmu! Vispār- piemēru var ņemt Rucavas sievietes no Rasmas- vienmēr formā, uzposusies, sievišķīga! Ka tik kādai govslaucējai nav iekritusi nervā- pus centrs te kleperē ar kuskām galvā- jaunas sievas! Tad brīnās, ka vīri šļūc pa kreisi! Aizeej uz baznīcu un aizlūdz par sevi- ko te ņemies un tad brīnies, ka atkal veselība švaka! No negācijām rodas problēmas!

2019-11-25 20:38

krustdēliņš: piemēru var ņemt Rucavas sievietes no Rasmas- vienmēr formā, uzposusies, sievišķīga! Vienmēr uzposusies - par dzērāju bērnu naudu un asarām !!!!!! Nu gan morāles un ētikas normas ir absolūti tintē un uz nulli. Kas notiek Rucavā ? Negatīvais tiek celts godā un slavināts. No tādas jāņem piemērs.Murgs. Tautastērpam vienmēr ir bijusi kuska. Tad jau tās arī visas ir pāķenes. Vai tiešām mums Rucavā tik zemu ir kritušās morāles normas, ka par sievišķības piemēru min šogad par točkas turēšanu ar reālu cietumsodu tiesātu bābu. Taisni jābrīnās, ka dzērāju sievas šai sievišķīgai un vienmēr formā esošai bābai nav govs mēslus par visiem grēkiem iešļākušas acīs vai arī uztaisījušas piketu pie viņas mājas vai pie domes. Varbūt vērts apvienot spēkus un kopīgi rīkoties. Šodien šai beidzās nosacītias sods . Nu rocēnas ir atkal vaļā un varēs atkal vīrēnus pasadzirdīt un naudēnu pasapelnīt.

2019-11-25 21:30

krustmeita!: Nevajag te moralizēt- ar dzērāju nav ko dzīvot! Neviens nevienu netur- ej prom! Varbūt dzer, jo sieva nav normāla!Morāles normas? Par ko te runājam, ka viena un tā pati pa netu ņemās- ej strādā, mīlē vīru, uzposies...un beidz skaitīt citiem dienas! Paskaties uz sevi! Pašas netiek ar sevi galā, vaino vīrus- dzērājus un beigās Rasmu! Sāc ar sevi! Aizej un pasaki acīs- nevis ķengājies pa netu- nevienam ne silts ne auksts no tā!Tautastērpā jau gultā neiesi- tad toč vīrs sāks test;D ;D UN TAGAD- MARŠ- PIE VĪRA, KAMĒR NAV AIZGĀJIS PA SLIMNĪCAS CEĻU....CITĀDI ATKAL VAINOSI KĀDU CITU ;d HI-HI

2019-11-26 20:32

rucaviete: Nu nu labi, ka tev 19/47 tads kupls un sabalinaats matu kusskis uz galvas ,bet tas resnais kunggis jau gan tad buutu jaanomasee.Skaties ka tik passij viirs neaizlaizz pie smukaas RASMAS Un ziemas laikaa taas kuskas loti noderiigas ,pat ieteicamas.

2019-11-26 20:44

ko ben: varit jemties gar tadis niekis ,juk ben kacko darit ,lai visi neizmirstim..Ar likumu vaig likt katram pensikim obligati sadabot sava vieta ,kas paliek dzivot pagasta,un tad tik var cierat uz kapis .Nu jau esim tik maz palikusi .ka km var vazaties un cilveku nematit
Ak pasaulen uz kur mes sukamies

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli