Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rucavnieki svētkus svin kopā ar Vīnes folkloristiem

Rucavnieki svētkus svin kopā ar Vīnes folkloristiem
03.08.2009 07:02

Atslēgvārdi

Ar muzicēšanu, dejām, sportu un tirgošanos trīs dienu garumā nedēļas nogalē tika aizvadīti gadskārtējie Rucavas Novada svētki.

Lai arī Rucavu šajās dienās negāza riņķī apmeklētāju pūļi, katrs varēja atrast sev ko interesantu.

Svin trīs dienas

Rucavas Novada dienas sākās piektdien, un svētkus ievadīja ar lielogu zileņu un liliju izstādes atklāšanu Kultūras namā, kā arī rokdarbu izstādi Saieta namā. Savukārt vakarā Sporta dienas sākās Dunikas pagastā. Turpat pirmo koncertu svētkos sniedza Vīnes folkgrupa “Volkstanzkreis Schonbrunn”, un Brūnajā birzī notika arī kopīga sadancošanās.

Sestdien Rucavas centrā atklāja tirdziņu, turpat līdzās bērni vizinājās SIA “Team ABC” sagādātajos miniautomobiļos, kas Latvijā vēl ir jaunums. Mazie automobiļi aprīkoti ar benzīna dzinējiem, tiem ir regulējami ātrumi, un improvizēto braukšanas trasi var izmantot gan izklaidei, gan satiksmes noteikumu mācīšanai.

Bet vakarā Rucavas centrā uzstājās Vīnes ciemiņi, notika labāko sportistu apbalvošana, un vēlāk visi varēja priecāties Rucavas muzikantu spēlētajos deju ritmos.

Svētki beidzās svētdien ar dievkalpojumu Rucavas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kurā uzstājās Liepājas zvanu ansamblis “Campanella”. 

Ļoti patīk jūra

Rucavas Novada svētku nagla noteikti bija Vīnes folkgrupas viesošanās, kura uzstājās divas reizes – gan Dunikā, gan Rucavā – un demonstrēja savus it kā vienkāršos, taču gaumīgos tautastērpus.

Kapsēdes pamatskolas pedagoģe Raina Kurpniece bija viena no tām, kura palīdzēja noorganizēt austriešu folkgrupas “Volkstanzkreis Schonbrunn” ciemošanos Rucavā. Viņa pastāstīja, ka vācietim Konrādam Glancam brāļa sieva ir Vīnes folkgrupas organizatore. Folkgrupa ir apceļojusi pasauli, bijusi gan Āfrikā, gan Austrālijā. Taču tieši K. Glancs bijis tas, kas austriešus mudinājis braukt uz Latviju un iepazīt to, jo šī valsts ir ļoti skaista. K. Glancs uzrakstījis arī R. Kurpniecei lūgumu atrast iespēju austriešiem uzturēties un uzstāties Latvijā. Un tas arī izdevies.

Austriešu folkgrupa pastāv jau 15 gadu, bet šī viņiem ir pirmā kocertturneja pa Latviju. Pēc Rucavas austrieši savā braucienā devās tālāk uz Kuldīgu, pēc tam  brauks uz Kolku.

Pašā folkgrupā ir 35 muzikanti un dejotāji, un Latvijas turnejā iekļauti arī seši poļu bērni, kuri aktīvi piedalās koncertos un kopā ar visiem demonstrē īstu austriešu tautas mūziku un deju.

Savukārt K. Glancs “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka austriešiem ļoti patikusi jūrmala, kas ir neatkārtojami skaista, tāpēc viņi centušies pēc iespējas vairāk pabūt tur. Tāpat austrieši izmantojuši izdevību apmeklēt Palangu. 

Ar zīdu, cimdiem un keramiku

Ne pārāk apmeklēts izrādījās tirdziņš sestdienas rītā. Lai gan tika aicināti, uz tirdziņu nebija sariktējušies gardumu cepēji. Vairāki tirdziņa apmeklētāji pauda nožēlu, ka viņu nav, jo labprāt būtu nopirkuši kādu mājas sviestu, sieru vai pašceptu maizīti.

Toties tirdziņā varēja iegādāties vairāku amatnieku darinājumus.

Velta Pričina bija izlikusi pašas adītus cimdus un austus dvieļus. Šo prasmi viņa cītīgāk apguvusi pirms apmēram desmit gadiem, lai pensijas gados mājās būtu, ko darīt. Pircēju gan neesot daudz. Lielākā daļa tikai papriecājas. Iespējams, vainojama pirktspēja. Par izrakstītu dūraiņu pāri adītāja prasa piecus latus. Kā nekā roku darbs, nevis lēts Ķīnas fabrikas produkts.

Savus no ādas darinātos maciņus un somiņas piedāvāja māksliniece Liene Eltermane, kura pastāstīja, ka Rucavā ir arī viņas  dzimtas saknes, jo te dzimusi un izaugusi viņu mamma. Savukārt Zane Eltermane bija atvedusi keramikas izstrādājumus. “Nezinu, kāpēc, taču keramiku cilvēki pērk. Pat samērā labi. Tikai viens cilvēks pienāca un pateica, ka viņam esot mājās pilns plaukts ar keramikas izstrādājumiem, tāpēc vairāk nevajagot. Žēl gan. Mēs jau darinām arī lietas, kuras vajag likt lietā ikdienā, nevis turēt plauktā,” sacīja Z. Eltermane.

Savukārt Maija Gulbe no Cīravas bija atvedusi apgleznota zīda šalles un citas skaistumlietas. Un secināja, ka Rucavā ir arī īsti vīri, kuri prot novērtēt skaistas lietas, ko dāvināt savām sievām.

Tie, kurus īpaši neinteresēja amatnieku darinājumi, bet kuri vēlējās praktiskākas lietas, varēja iegādāties apģērbu. Tirgoto mantu klāsta bija arī oriģināls 1963. gadā ražots minigludeklis, kas lieti noder ceļojumos. Taču jaunu īpašnieku tas tā arī neatrada. Tirgotāja Nadežda no Liepājas pastāstīja, ka laukos atšķirībā no pilsētas pircēju interese vēl esot. Pērk blūzītes, svārkus, bikses. Tāpēc uz tirdziņiem izbraukt esot vērts.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Rainas Kurpnieces foto


Austriešu folkgrupa “Volkstanzkreis Schonbrunn” no Vīnes, kurā piedalās vairāku paaudžu dejotāji, priekšnesumus rādīja gan Dunikā, gan Rucavā.


Zane (no kreisās) un Liene Eltermanes tirdziņā piedāvāja gan keramikas, gan ādas izstrādājumus.


Bērni gatavojas startēt miniautomobiļu trasē.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz