Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rudē bērnudārzā vajag reālus bērnus, nevis statistiku

Rudē bērnudārzā vajag reālus bērnus, nevis statistiku
03.07.2020 06:01

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Nīcas novada dome iecerējusi Rudes pirmsskolas izglītības iestādē atvērt otru grupu – bērniem no 1,5 līdz 3 gadu vecumam. Tā kā nepieciešams vecāku apliecinājums, ka grupu varēs nokomplektēt, bažās, ka bērnu skaits varētu būt nepietiekams, vietējie iedzīvotāji sākuši reklāmas kampaņu sociālajā vietnē “Facebook”.

“Steidzami nepieciešami vismaz 3 bērni vecumā no 1,5–3 gadiem, kam nākamā mācību gadā (2020/2021), arī vēlāk, būs vajadzīgs dārziņš. Lai Nīcas novada domes deputāti lemtu par mazās grupiņas izveidi, Otaņķu priekšsēdim A. Bišofam vajag iesniegumu par vismaz 12 bērniem. Šobrīd ir 9,” paziņojusi Līga Žvaģine. Atsaucoties uz Otaņķu pagasta pārvaldes vadītāja Andra Bišofa it kā sacīto, sieviete skaidro iespējamiem interesentiem, ka “parakstītā veidlapa, kā apgalvo Bišofs, domāta deputātiem lēmumam, ja dzīvē kas mainās, bērns obligāti nav te jālaiž”.

A. Bišofs “Kurzemes Vārdam” pastāsta, ka Rudē jau darbojas pirmsskolas grupa 4–6 gadus veciem bērniem. Ierosinājumu izveidot otru grupu mazuļiem pagasta iedzīvotāju sapulcē viņam izteikuši paši otaņķnieki. “Deputātiem ir jāliek priekšā [skaitļi], lai nebūtu tā, ka izveido grupu, bet bērnu nav,” viņš apstiprina. Tāpēc arī bijusi izziņota aptauja vecākiem ar lūgumu izteikt rakstisku apliecinājumu, ka plāno vest savus bērnus uz šo grupu.

Ja savāktos 12 bērni, būtu ļoti labi, domā pārvaldnieks. “Es būtu priecīgs par vietējiem. Taču, ja būs brīvas vietas, nav problēmu uzņemt arī no Liepājas vai Grobiņas,” viņš atzīmē. Tomēr par ierakstu feisbukā A. Bišofs saka šādi: “Man šis gājiens personīgi ļoti nepatīk. Gribu zināt reālo situāciju par bērniem, nevis uzpūstu. Vecāku iesniegumus izskatīšu reāli.”

Vecāku aptauja vēl ilgs līdz 8. jūlijam, un nākamās nedēļas beigās Nīcas novada domes deputāti iepazīsies ar tās rezultātiem.

Nīcas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Renārs Latvens stāsta, ka bērnu skaitu grupā varot noteikt dome. Galvenais esot nepārsniegt Ministru kabineta noteiktās normas, taču par mazāku grupas noslogojumu var lemt pašvaldība. “Nav tā, ka atveram jaunu bērnudārzu, jāzina tikai, vajag vēl grupiņu vai nevajag. Investīcijas, protams, jāsabalansē. Minimālais audzēkņu skaits droši vien ir atvērts jautājums deputātiem. Skaidrs, ka tie nevar būt 2–3 bērni, privāto bērnudārzu mēs nevaram atļauties. Vairāk par pieciem – tad varētu būt runa,” viņš saka.

Ierakstu feisbukā R. Latvens esot redzējis. “To, ko privātā persona komentē, par to es atbildēt nevarēšu. Pašvaldības informatīvā kampaņa bija vajadzīga, lai cilvēki izsaka savu viedokli. Pamatā dati tiek vākti par Rudes bērniem, lai viņiem pakalpojums būtu turpat pie mājas. Taču pieteikums būs jāapstiprina ar iesniegumu, kas apliecinās, ka vecāki apzinās un ir gatavi šo pakalpojumu saņemt. Ja privātpersonas taisa reklāmas kampaņu vai ažiotāžu tikai, lai statistiku paceltu, tur es diemžēl neko nevaru ietekmēt. Varu tikai teikt, ka sociālo tīklu lietotājs ir mazliet pārsteidzies ar savu komentāru,” viņš norāda.

Lai Rudes pirmsskolas izglītības iestādes ēkas pirmajā stāvā izveidotu jaunu grupu, nepieciešams veikt kosmētisko remontu, santehnikas mezgla pārbūvi, ēkas siltināšanu, teritorijas labiekārtošana un citus darbus.

6 komentāri

2020-07-03 06:54

Fabrika: Atveriet kādu fabriku un būs cilvēki, būs bērni. Bērni ir tur, kur vecāki var darbu un dzīvesvietu atrast!

2020-07-03 10:49

Mamma: Kāpēc vismaz pieci, ja Nīcas novada pirmsskolas iestādē ir noteikts 17 bērni.

2020-07-03 11:32

ej: pēc reformām laukos vispār nebūs ne bērnu dārzu ne skolu,jo pēc katras reformas ir iemels likvidēt šīs iestādes

2020-07-03 13:22

Rīga: Un tad Grobina aizklapes visu ciet

2020-07-03 19:17

Tante: Klapējam ciet.

2020-07-07 07:49

Gādājat,lai pietiek visiem !!!: Bet es nesaprotu, kas vainas, Rude, ko brēcat, nu ja nepietiek bērnu ,nu tad vajag sagādāt!! Pēc sevis atceros,tā nemaz tik nepatīkama lieta nebij tā bērnu gādāšana !!! Bērnu dārzs ir un nav bērnu, nu kur problēma !!! Nu ar darbu neaizbildinaties,nu ja,ja tagad grib bērnus izaudzināt un izskolot,nu naudas vajag, bet tik traki jau nav, vakaros uzreiz tā dziļi neiemiegat, vispirms bišku pasportojiet un tad var pasnaust !! Bērnudāŗzs plauks un zels !!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz